بهترین علف کش طبیعی؛ از بین بردن علف هرز با نمک، سرکه و آب جوش

بهترین علف کش طبیعی؛ از بین بردن علف هرز با نمک، سرکه و آب جوش بهترین علف کش طبیعی؛ روش از بین بردن علف هرز با نمک ، سرکه و آب جوش؛ روش خانگی و ارکانیگ از بین بردن علف های هرز در سلام دنیا بیاموزید.

مقابله با علف های هرز در باغ کاری است که اکثر باغبان ها از آن وحشت دارند. کشیدن آنها با دست زمان‌بر است، اما بسیاری از باغبان‌ها همچنین می‌خواهند از استفاده از علف‌کش‌های شیمیایی موجود در بازار خودداری کنند، زیرا این علف‌کش‌ها هم خطرات زیست‌ محیطی دارند و هم برای سلامتی مضر هستند. در این مطلب از سلام دنیا درباره بهترین علف کش طبیعی؛ از بین بردن علف های هرز با نمک و آیا می توان از نمک برای از بین بردن علف های هرز استفاده کرد  صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

همانطور که گفته شد، برخی از علف کش های غیر سمی وجود دارند که می توانند برای کنترل موثر علف های هرز در باغ استفاده شوند - یعنی نمک خوراکی. در حالی که هیچ علف‌کشی را نمی‌توان در باغ به‌عنوان «بی‌ضرر» نامگذاری کرد (هدف اصلی آنها کشتن گیاهان ناخواسته است!)، نمک (یا کلرید سدیم) یک محلول طبیعی است که به خوبی روی علف‌های هرز مزاحم کار می‌کند.

آیا می توان از نمک برای از بین بردن علف های هرز استفاده کرد؟

به طور خلاصه، نمک یک علف کش غیر سمی موثر است. با این حال، وقتی صحبت از کنترل علف های هرز می شود، همه نمک ها برابر نیستند. نمک خوراکی معمولی یددار یا غیر یددار باید استفاده شود. بسته را بررسی کنید تا مطمئن شوید که از کلرید سدیم استفاده می کنید، نه از سولفات منیزیم (نمک های اپسوم)، سنگ نمک یا نمک دریا.


حتما بخوانید: 67 کاربرد نمک خوراکی و خام در خانه داری، صنعت و درمان


هنگام استفاده از نمک به عنوان علف کش باید با دقت استفاده شود. به راحتی می تواند گیاهان اطراف یا زالو را در خاک بکشد و بر سلامت طولانی مدت آن تأثیر بگذارد.نمک زیاد حتی می تواند خاک را به مرور زمان استریل کند. به این ترتیب، ممکن است برای درمان علف‌های هرزی که توسط گیاهانی که شما در باغ به آنها اهمیت می‌دهید احاطه نشده‌اند، مانند علف‌های هرزی که در شکاف‌های آسفالت یا سنگ‌فرش فرو می‌روند، یا بین سنگ‌های پاسیو رشد می‌کنند، به بهترین شکل استفاده شود. 

چگونه نمک برای از بین بردن علف های هرز عمل می کند

نمک (کلرید سدیم) با کم آبی گیاهان و برهم زدن تعادل آب داخلی سلول های گیاه، علف های هرز را از بین می برد. از آنجایی که نمک محلول در آب است، زمانی که با آب مخلوط می‌شود، بیشترین کاربرد را دارد، زیرا جذب علف‌های هرز را آسان‌تر می‌کند. کلرید سدیم برای همه گیاهان بسیار سمی است، به همین دلیل باید در مصرف آن احتیاط کرد.به طور کلی، نمک بهتر است به عنوان یک علف کش برای باغبانی در مقیاس کوچک یا کنترل علف های هرز استفاده شود.

آیا می توان از نمک برای از بین بردن علف های هرز استفاده کرد؟

نحوه استفاده از نمک به عنوان علف کش

نمک زمانی که با آب مخلوط شود بیشتر به عنوان علف کش موثر است. قدرت توصیه شده مخلوط آب شور بستگی به محل استفاده از علف کش دارد. اگر به علف های هرز در بستر باغچه با گیاهان دیگری که نمی خواهید آنها را بکشید نمک می زنید، باید با مخلوط ضعیف تری شروع کنید – مانند مخلوط 1:2 نمک و آب.

از طرف دیگر، اگر نمک را در محلی استفاده می‌کنید که سلامت طولانی‌ مدت خاک مشکلی ندارد (مانند سنگ‌های پاسیو، ترک‌ها در راهروها، و غیره)، می‌توان مخلوط بسیار قوی‌تری مانند مخلوط 2:1 ساخت. یا 3:1. این مقدار نمک قطعاً در طول زمان بر سطوح pH خاک تأثیر می گذارد و ممکن است باعث عقیم شدن آن شود.


حتما بخوانید: از بین بردن علف هرز با 3 محلول خانگی ساده


محلول های آب شور باید مستقیماً روی شاخ و برگ علف های هرز اعمال شود. برای محافظت از خاک و گیاهان اطراف از خیساندن ریشه ها با مخلوط خودداری کنید. آب شور را می توان با استفاده از یک بطری اسپری استفاده کرد یا می توان آن را از ظرف ریخت. اگر گیاهان دیگری در این نزدیکی هستند، پس از استفاده از علف‌کش روی علف‌های هرز، آن‌ها را سخاوتمندانه آبیاری کنید تا هر گونه آب شوری که به خاک اطراف راه یافته است، خارج شود. در گلزارها و باغ‌های سبزیجات با فاصله کم، تصفیه آب نمک توصیه نمی‌شود.

نحوه استفاده از نمک به عنوان علف کش

نمک در مقایسه با سایر علف کش های غیر سمی

چندین علف کش دیگر "غیر سمی" وجود دارد که در میان باغبان های خانگی محبوب هستند. هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند و هیچ گزینه ای راه حلی برای همه نیست.

بهترین علف کش طبیعی

سرکه‌های خانگی یکی از گزینه‌ها هستند، اگرچه نسبت به سرکه‌های باغبانی حاوی غلظت‌های بالاتر اسید استیک اثر کمتری دارند. این سرکه ها وقتی با نمک و آب مخلوط شوند، پتانسیل کنترل علف های هرز را دارند. مانند مخلوط نمک و آب، سرکه باید با دقت استفاده شود زیرا می تواند تعادل pH خاک را در طول زمان تغییر دهد و بر رشد گیاهان آینده تأثیر بگذارد.


حتما بخوانید: 60 کاربرد فوق العاده سرکه سیب برای نظافت منزل


از آب جوش نیز می توان تا حدی اثربخشی استفاده کرد. این یک گزینه عالی برای مقابله با خوشه های علف های هرز دشوار در بستر باغ است، زیرا آب هیچ اثر باقی مانده بر روی خاک نخواهد داشت. با این حال، مانند بسیاری از علف‌کش‌های دیگر، آب جوش باید با احتیاط در باغ استفاده شود تا به گیاهانی که نمی‌خواهید از بین بروند آسیبی وارد نشود.

با کمال تعجب، آتش یکی دیگر از روش های کنترل علف های هرز "غیر سمی" است که توسط باغبانان استفاده می شود. آتش علف های هرز در حال ظهور را می سوزاند و در سطح ساختاری خسارت ایجاد می کند. در حالی که کنترل آتش به طور دائم علف های هرز یکساله را حذف می کند، ریشه علف های هرز چند ساله سخت تر را از بین نمی برد. علف های هرز شعله ای را می توان به صورت آنلاین یا در اکثر مراکز باغ خریداری کرد.

سخن آخر

در اینجا با فواید و نحوه استفاده از نمک برای از بین بردن علف های هرز آشنا شدید. امیدواریم که از این مطلب استفاده و لذت برده باشید.


مقالات مرتبط:

تقویت خاک گلدان با قهوه، پوست گردو و موی سر ؛ معجون برای رشد گیاهان

چرا باید در خاک باغچه از شکر استفاده کرد؟از
7
رای