چرا باید در خاک باغچه از شکر استفاده کرد؟

چرا باید در خاک باغچه از شکر استفاده کرد؟ عجیب به نظر می رسد اما اضافه کردن شکر به خاک باغچه، باعث می‌شود عمر آن ها بیش تر شود. شکر به غنچه‌ها و گل‌ها مواد غذایی می‌رساند و کمک می‌کند مدت بیش تری عمر کنند. همچنین باعث سرعت بخشیدن به رشد و تکثیر باکتری‌ها خوب در خاک هم می‌شود.

وقتی به شکر فکر می کنید، بدیهی است که بلافاصله مواد شیرین را به یاد می آورید. آب نبات، کیک، کلوچه، بستنی ... و حتی چیزهای شیرین تر. بسیاری از این موارد برای شما مضر هستند، اما برای عملکرد صحیح بدن مصرف مقدار مشخصی قند نیاز است. متأسفانه، بسیاری از افراد در مصرف آن ها زیاده روی می کنند و این منجر به اضافه وزن می شود. از شکر اغلب به عنوان یک عامل بد یاد می شود، اما می تواند بسیار مفید نیز باشد!

حقایقی در رابطه با شکر

محصولات غذایی حاوی شکر

وقتی به مواد غذایی فکر می کنید، هوس کردن چیزهای شیرین چندان عجیب نیست، زیرا تصور کردن محصولات غذایی بدون شکر دشوار است. مواد شیرین تقریبا در همه چیز مورد استفاده قرار می گیرند، حتی در چیزهایی که به طور معمول شیرین نیستند. اکثر مردم وقتی متوجه می شوند که مقدار زیادی از محصولات مورد علاقه آن ها حاوی شکر است، این خبر برایشان خوشایند نیست. به عنوان مثال، شما احتمالا می دانید که نوشابه کوکاکولا حاوی مقدار زیادی شکر است، اما آیا می دانستید که یک لیتر نوشابه کوکاکولا حاوی 40 حبه قند است؟ باور نکردنی به نظر می رسد، اما واقعیت دارد. مشکل این است که این محصولات حاوی قندهای پنهان هستند که تنها در صورت مطالعه دقیق برچسب های این محصولات از آن ها مطلع خواهید شد.

عوارض مصرف شکر

مزیت استفاده از شکر در خاک باغچه

آیا می دانید به غیر از مصرف آن، می توانید برای برخی ترفندهای بسیار مفید نیز از شکر استفاده کنید؟

به عنوان مثال، مخلوط کردن مقداری از آن با خاک باغچه می تواند تأثیرات بسیار خوبی داشته باشد. شکر یک منبع عالی انرژی است و باعث رشد انواع باکتری های خوب می شود و مواد مغذی و مواد شیمیایی خاصی را به خاک شما اضافه می کند. به عبارت دیگر: برای باغ شما بسیار عالی است.

تقویت خاک گلدان با شکر

منبع: tips-and-tricks

از
7
رای