آموزش تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی + نکات افزایش عمر فیلتر

آموزش تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی + نکات افزایش عمر فیلتر تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی؛ راهنمای ساده یافتن محل فیلتر انواع ماشین لباسشویی و پاک و تمیز کردن فیلتر رسوب و تخلیه ماشین لباسشویی و نکاتی برای افزایش عمر فیلتر در سلام دنیا بیاموزید.

فیلتر ماشین لباسشویی به دلیل شستن مقدار زیاد لباس های کثیف، رطوبت زیاد داخل ماشین و نقشی که در ورود و خروج آب دارد. بیشتر در معرض آلودگی و کپک و رسوب می باشد. بنابراین تمیز کردن آن نقش مهمی در کاهش خطر انتشاب باکتری و بیماری و افزایش طول عمر ماشین است. در این مطلب از سلام دنیا، ما به نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی ساده و موثر پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

روش های ساده برای تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

مقدار زیاد لباس های کثیف و رطوبت زیاد داخل ماشین لباسشویی از عوامل اصلی ایجاد باکتری و کپک و همچنین رسوب فیلتر رسوب می باشد. تمیز کردن منظم فیلتر رسوب به کاهش خطر انتشار عوامل بیماری زا، تضمین سلامت، کیفیت و افزایش طول عمر ماشین لباسشویی کمک می کند.


حتما بخوانید: فواید ریختن سرکه در ماشین لباسشویی برای شستن لباس مشکی و رنگی


1. یافتن و در آوردن فیلتر رسوب از دستگاه 

  • مرحله 1: ماشین لباسشویی را خاموش کنید و لباس ها را داخل درام لباسشویی نگذارید. سپس منبع تغذیه دستگاه را خاموش کنید. سیم برق را به خوبی بپیچید و در جای خشک قرار دهید.

نحوه تمیز کردن فیلتر رسوب ماشین لباسشویی 1

روش یافتن محل فیلتر انواع ماشین لباسشویی

مرحله 2: فیلتر رسوب ماشین لباسشویی را شناسایی کنید

به طور معمول، برای ماشین های لباسشویی درب جلو، فیلتر رسوب در گوشه سمت راست بدنه دستگاه قرار می گیرد. برخی از ماشین های لباسشویی دارای فیلتر کیسه ای توری در داخل درام لباسشویی هستند. برای ماشین های لباسشویی بار جلو، فیلتر رسوب در پشت بدنه دستگاه قرار می گیرد. اگر نمی توانید فیلتر رسوب را پیدا کنید، باید دفترچه راهنمای کاربر همراه دستگاه را بخوانید.

نحوه تمیز کردن فیلتر رسوب ماشین لباسشویی 2

  • مرحله 3: برای جلوگیری از نشت آب کثیف باقی مانده در داخل لوله تخلیه زباله، یک پارچه را زیر آن قرار دهید. برخی از ماشین های لباسشویی دارای طراحی درب مخصوص کودکان هستند. شما باید از یک جسم کوچک و سخت برای باز کردن درب استفاده کنید.

نحوه تمیز کردن فیلتر رسوب ماشین لباسشویی 3

  • مرحله 4: فیلتر رسوب را با دقت از دستگاه جدا کنید. اگر خیلی سخت است، می توانید به آرامی فیلتر رسوب را بچرخانید تا خارج شود.

نحوه تمیز کردن فیلتر رسوب ماشین لباسشویی 4

2. نحوه تمیز کردن فیلتر رسوب ماشین لباسشویی


حتما بخوانید: راهنمای انتخاب ماشین لباسشویی با قابلیت شستن روتختی و ملافه


  • مرحله 1: از یک پارچه مرطوب یا برس کوچک با موهای نرم استفاده کنید تا باقیمانده ها را پاک کنید.

نحوه تمیز کردن فیلتر رسوب ماشین لباسشویی 5

  • مرحله 2: باقیمانده آن را خالی کرده و حدود 10 دقیقه در آب داغ قرار دهید تا الیاف پارچه یا باقیمانده‌ای که با حوله یا برس تمیز نمی‌شوند، پاک شود.

نحوه تمیز کردن فیلتر رسوب ماشین لباسشویی 6

  • مرحله 3: محفظه فیلتر در ماشین لباسشویی را بررسی کنید. هر گونه آلودگی باقیمانده را با یک پارچه مرطوب پاک کنید و سپس فیلتر را به حالت اولیه خود برگردانید.

نحوه تمیز کردن فیلتر رسوب ماشین لباسشویی 7

توجه: باید با شروع کوتاهی فرآیند شستشو بدون لباس، به دقت بررسی کنید که آیا فیلتر رسوب به درستی نصب شده است. اگر مکانی که فیلتر رسوب در آن قرار دارد دارای نشت آب است، باید آن را دوباره نصب کنید.

نحوه تمیز کردن فیلتر رسوب ماشین لباسشویی 8

نکاتی برای افزایش عمر فیلتر

  • فیلتر رسوب را به صورت دوره ای، حداقل 4 بار در سال تمیز کنید.
  • علت را پیدا کنید و در صورت بروز مشکل در فیلتر رسوب فورا آن را برطرف کنید.
  • برای ماشین های لباسشویی با بار جلو، لبه بیرونی درام لباسشویی دارای یک ورقه لاستیکی است که درب لباسشویی را می بندد و از نشت آب به بیرون جلوگیری می کند. در آن زمان باید این رینگ لاستیکی را نیز تمیز کنید.
  • حتی اگر فیلتر باقیمانده را به صورت دوره ای تمیز کنید، باقی مانده روی لبه لاستیکی به لباس شما می چسبد و در طول شستشوهای بعدی در فیلتر گیر می کند. استفاده از یک پارچه کوچک برای پاک کردن بقایای باقی مانده نیز به افزایش عمر فیلتر کمک می کند.
سخن آخر

امیدواریم با مراحل ساده بالا بتوانید به راحتی فیلتر رسوب را تمیز کنید تا از گرفتگی آب جلوگیری کنید، سلامت خود را تضمین کنید و عمر ماشین لباسشویی خود را افزایش دهید. این مقاله از سلام دنیا، شما را با تمیز کردن فیلتر رسوب ماشین لباسشویی آشنا کرد. امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد. اگر این مقاله برای شما جالب و مفید بود آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. متشکرم.


مطالب مرتبط:

ترفندهای شستشوی لباس با جوش شیرین برای رفع بوی بد و لکه

طرز تهیه پودر لباسشویی خانگی ساده با قدرت پاک کنندگی بالااز
2
رای