راهنمای انتخاب ماشین لباسشویی با قابلیت شستن روتختی و ملافه

راهنمای انتخاب ماشین لباسشویی با قابلیت شستن روتختی و ملافه چه ماشین لباسشویی بخریم، راهنمای انتخاب ماشین لباسشویی با قابلیت شستن روتختی و ملافه سایز بزرگ و موارد مورد نیاز برای شستشوی روتختی سایز بزرگ در سلام دنیا بخوانید.

برای شستن روتختی های سایز بزرگ به چه نوع ماشین لباسشویی نیاز دارید؟ به طور خاص شما برای شستن موفقیت آمیز یک روتختی با سایز بزرگ، به ماشین لباسشویی ایی با ظرفیت درام 5.0 فوت مکعب یا بزرگتر نیاز دارید. ماشین لباسشویی شما باید دارای یک محفظه بارگیری از جلو یا یک محفظه بارگیری از بالا بدون یا با یک همزن مرکزی متحرک باشد. ماشین لباسشویی های کوچکتر فضایی برای جابجایی و حرکت راحت تر، روتختی های سایز بزرگ در آب و نیز شستشوی آن را ندارند. پس با توجه به این نکته ماشین لباسشویی های کوچکتر نمی توانند روتختی های سایز بزرگ را به خوبی تمیز کنند. اگر قصد ندارید که روتختی های سایز بزرگ خود را بر روی بند لباس یا قفسه خشک کن داخلی از طریق هوای آزاد خشک کنید، به یک خشک کن با ظرفیت بالا حداقل 7 فوت مکعب نیاز دارید.

از آنجایی که ملافه ها معمولاً نیازی به شستشوی هفتگی ندارند - در صورت نداشتن ماشین لباسشویی با ظرفیت بالا - (در صورت نیاز به شستشو) می توانید برای شستشوی آن ها، ملافه ها را به خشکشویی برای شستشو بدهید. اگر که دارای یک خانواده پرجمعیت هستید، خرید یک ماشین لباسشویی بزرگتر می تواند باعث صرفه جویی در هزینه برای شما شود زیرا شما می توانید تعداد کمتر و حجم بیشتری از لباس های هفتگی خود را داخل ماشین برای شستشو بیندازید. در این مطلب سلام دنیا، ما به انتخاب صحیح ماشین لباسشویی برای شستشو روتختی؛ ماشین لباسشویی و قابلیت های شستشوی آن و انتخاب مناسب ماشین لباسشویی با قابلیت شستن روتختی و ملافه پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

شستشوی یک روتختی سایز بزرگ با ماشین لباسشویی مناسب

موارد مورد نیاز برای شستن یک روتختی سایز بزرگ:

  • ماشین لباسشویی با ظرفیت بالا بدون همزن مرکزی
  • خشک کن با ظرفیت بزرگ، بند رخت در فضای باز یا یک قفسه خشک کن داخلی (رخت آویز)

حتما بخوانید: طرز تهیه پودر لباسشویی خانگی ساده با قدرت پاک کنندگی بالا


  • برس نایلونی با پرز هایی نرم
  • شوینده لباسشویی 
  • پاک کننده لکه بر پایه آنزیم
  • سرکه سفید مقطر

راهنمای انتخاب ماشین لباسشویی با قابلیت شستن روتختی و ملافه

نحوه شستشوی یک روتختی سایز بزرگ با ماشین لباسشویی مناسب

1. نحوه شستشوی یک روتختی سایز بزرگ: نحوه شستشو روتختی توپر

  • برداشتن رویه روتختی: اگر که روتختی شما دارای رویه می باشد شما باید ابتدا رویه آن را در بیاورید و سپس آن را جداگانه بشویید. برای دستورالعمل‌های تمیز کردن آن، به برچسب مراقبت روتختی مراجعه کنید.

نحوه شستشوی یک روتختی سایز بزرگ 1

2. پاک کردن لکه ها:

روتختی خود را باز کنید و روی یک تخت یا میز بزرگ آن را پهن کنید تا بتوانید به راحتی لکه های موجود را مشاهده کنید. بر روی هر ناحیه لکه‌دار، یک لایه خیلی کوچک از مایع شستشو را بریزید و آن را با یک برس نرم بمالید. روتختی را برگردانید و این کار را برای طرف دیگر نیز تکرار کنید. حداقل 15 دقیقه قبل از انداختن آن داخل ماشین لباسشویی، اجازه دهید تا مایع شستشو لکه را بی ثبات کند.

نحوه شستشوی یک روتختی سایز بزرگ 2

3. انتخاب تنظیمات ماشین لباسشویی و بارگیری گزینه شتسشوی روتختی

ماشین لباسشویی را روی چرخه ملایم و آب سرد قرار دهید. دو قاشق چای خوری (نه بیشتر از آن) مایع شستشو را به درام ماشین لباسشویی یا کشوی مواد شوینده اضافه کنید. حال تنها روتختی توپر خود را درون ماشین لباسشویی قرار دهید. برای جلوگیری از چروک شدن بیش از حد یا انتقال پرز باید آن را به تنهایی بشویید.

انتخاب تنظیمات ماشین لباسشویی و بارگیری گزینه شتسشوی روتختی 3

هشدار: هیچ نوع نرم کننده ای را به ماشین لباسشویی اضافه نکنید. چرا که این کار باعث می شود پف روتختی شما بخوابد.


حتما بخوانید: فواید ریختن سرکه در ماشین لباسشویی


4. چرخه شستشوی دوم:

هنگامی که ماشین لباسشویی چرخه اول خود را متوقف کرد، گزینه چرخه آبکشی دوم و چرخش نهایی را انتخاب کنید تا مطمئن شوید که تمام مواد شوینده از روی روتختی پاک شود.

نحوه شستشوی یک روتختی سایز بزرگ 4

5. خشک کردن روتختی

روتختی را از ماشین لباسشویی خارج کرده و آن را تکان دهید تا چین و چروک روی آن نیفتد. روتختی را در یک خشک کن خودکار با چند توپ خشک کن پشمی قرار دهید تا پرهای داخل روتختی دوباره پف کنند. حرارت خشک کن را روی درجه ملایم بگذارید و هر 15 دقیقه یکبار آن را از خشک کن خارج کنید. توجه داشته باشید که خشک کردن روتختی می تواند تا چند ساعت طول بکشد.

اگر دارای خشک کن خودکار با ظرفیت بالایی نیستید، روتختی را از بند رخت در فضای باز آویزان کنید یا آن را روی یک قفسه خشک کن (رخت آویز) پهن کنید. اگر از یک رخت آویز در داخل خانه استفاده می کنید، آن را در یک اتاق گرم قرار دهید و نیز برای سرعت بخشی به فرایند خشک کردن یک فن گردشی را به اتاق اضافه کنید.

راهنمای انتخاب ماشین لباسشویی با قابلیت شستن روتختی و ملافه

2. نحوه شستشوی یک روتختی سایز بزرگ: نحوه شستشو روتختی آلترناتیو

این نوع از رو تختی ها به همان روشی که ملافه های توپر شسته می شوند، شسته می شوند. همیشه لکه‌ها را با یک لکه‌بر مبتنی بر آنزیم یا چند قطره مایع شوینده لباس‌ تمیز کنید.

خشک کردن رو تختی:

روتختی را از ماشین لباسشویی خارج کرده و آن را تکان دهید تا چین و چروک روی آن نیفتد. روتختی را در یک خشک کن خودکار با چند توپ خشک کن پشمی قرار دهید و آن را روی حرارت متوسط ​​رو به پایین خشک کنید. همچنین شما می‌توانید روتختی را از بند آویزان کنید و یا آن را روی یک رخت آویز قرار دهید تا خشک شود. اگر آن را در هوای آزاد خشک می کنید، هر چند ساعت یک‌بار روتختی را جابه جا و پشت و رو کنید.


حتما بخوانید: روش شستن کاپشن چرم مصنوعی و طبیعی در خانه با لباسشویی


اتو کردن روتختی:

یک روتختی اکثراً نیازی به اتو ندارد. اگر رویه روتختی شما قابل جدا کردن می باشد و نیز به شدت چروک شده است، رویه آن را با چند حوله مرطوب در خشک‌کن خودکار بیندازید تا الیاف شل شوند و یا از بخارشوی لباس جهت رفع چروک استفاده کنید.

 نحوه شستشو روتختی آلترناتیو

نحوه نگهداری از روتختی

بهتر است برای جمع کردن روتختی خود - زمانی که می خواهید یک روتختی را برای فصلی که دیگر مناسب نمی باشد جمع کنید - آن را کاملا تمیز بشویید و خشک کنید. برای جلوگیری از چین و چروک شدن روتختی آن را تا کنید و در یک ملحفه پنبه ای سفید بپیچید.

نحوه نگهداری از روتختی

نحوه دوخت و روفو کردن روتختی

 اگر پر یا کرک داخل روتختی از درز پاره شده بیرون زده شده است، با استفاده از سوزن و نخ، درز را با دقت بدوزید. سوراخ‌ها را می‌توان با دوخت آن‌ها به صورت بسته یا با یک تکه اتو (که بهترین کار را روی یک روکش با روکش قابل جابجایی برای پنهان کردن وصله دارد) وصله کرد.

نحوه دوخت و روفو کردن روتختی

روش از بین بردن لکه روتختی

 قبل از شستن لکه از چند قطره پاک کننده یا لکه بر پایه آنزیمی برای پاک کردن لکه ها استفاده کنید. حداقل 15 دقیقه قبل از انداختن آن داخل ماشین لباسشویی، اجازه دهید تا مایع پاک کننده لکه را بی ثبات کند.

روش از بین بردن لکه روتختی

سخن آخر

اگر ماشین لباسشویی ای با ظرفیت زیاد ندارید یا کلاً ماشین لباسشویی در نزدیکی ندارید، می توانید روتختی خود را در وان حمام بشویید. درست است روتختی سنگین است و تا دو روز طول می کشد تا خشک شود؛ زیرا چلاندن آب با دست تقریبا غیرممکن است. بگذارید روتختی بر روی بند بیرون از خانه در یک روز آفتابی در هوای آزاد خشک شود. شما می توانید برای رایحه ای بهتر از یک اسپری خوشبو کننده استفاده کنید. روتختی را در فاصله زمانی معین بین شستشو در خشک‌کن قرار دهید تا گرد و غبار و خرده‌های آشغال چسبیده روی آن از بین برود.


مطالب مرتبط:

بهترین روش شستشوی پرده با دست، لباسشویی و بخار

ترفند شستن و تمیز کردن جوراب سفیداز
1
رای