میکرودرم؛ روش انجام، فواید و عوارض جانبی میکرودرمابراسیون

میکرودرم؛ روش انجام، فواید و عوارض جانبی میکرودرمابراسیون یک تکنیک متفاوت میکرودرم ذرات بسیار ریز اکسید آلومینیوم یا بی کربنات سدیم را با یک دستگاه خلاء یا مکنده برای بدست آوردن همان نتایج تراشیدن سطح پوست، اسپری می نماید. میکرودرمابراسیون یک روال بی خطر برای انواع پوست می باشد.

میکرودرمابراسیون یک روال غیر تهاجمی است که برای بازسازی بافت و ظاهر کلی پوست استفاده می شود. این روش می تواند ظهور آسیب های حاصل از نور خورشید، چین و چروک، لکه های سالخوردگی، جای جوش، ملاسما و سایر مشکلات و نگرانی های پوستی را برطرف نماید. این روال از یک وسیله با سطح ساینده برای تراشیدن آرام لایه ضخیم بیرونی پوست برای جوان سازی آن استفاده می کند. یک تکنیک متفاوت میکرودرم ذرات بسیار ریز اکسید آلومینیوم یا بی کربنات سدیم را با یک دستگاه خلاء یا مکنده برای بدست آوردن همان نتایج تراشیدن سطح پوست، اسپری می نماید.

چه کسانی می توانند میکرودرم انجام دهند و فواید آن چیست؟

میکرودرمابراسیون یک روال بی خطر برای اکثر انواع و رنگهای پوست محسوب می شود. افراد معمولاً در صورتی که مشکلات زیر را داشته باشند، به سراغ استفاده از این روش می روند:

چه کسانی می توانند میکرودرم انجام دهند؟

هزینه میکرودرمابراسیون چقدر است؟

بر اساس نظر انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، میانگین هزینه روال میکرودرمابراسیون حدود 137 دلار در سال 2017 بوده است. هزینه کلی این روال بستگی به هزینه های فراهم کننده این خدمات و همچنین مکان جغرافیایی محل زندگی فرد دارد. میکرودرمابراسیون یک روال زیبایی محسوب شده و بیمه های پزشکی معمولاً هزینه آن را متقبل نمی شوند.

آماده سازی برای میکرودرم

  • میکرودرمابراسیون یک روال بدون جراحی و با حداقل ویژگی های تهاجمی باشد. برای انجام این روال معمولاً به آماده سازی چندانی نیاز ندارید.
  • بهتر است نگرانی های مربوط به پوست خود را ابتدا با یک متخصص پوست درمیان گذارید تا بفهمید آیا میکرودرمابراسیون برای شما مفید است یا خیر. بهتر است درباره روال ها و جراحی های زییایی،  حساسیت ها و مشکلات زمینه ای سلامت خود با پزشک مشورت نمایید.
  • ممکن است از شما خواسته شود تا از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، استفاده از کرم های برنزه و اپیلاسیون یک هفته قبل از انجام روال میکرودرمابراسیون پرهیز نمایید. ممکن است همچنین از شما خواسته شود تا از مصرف ماسک ها و کرم های لایه بردار حدوداً سه روز قبل از انجام این درمان خودداری کنید.
  • قبل از شروع روال درمان باید پوست صورت خود را از هر گونه مواد آرایشی تمیز نمایید.

آماده سازی برای میکرودرم

میکرودرم چگونه کار می کند؟

میکرودرم معمولاً در داخل مطب انجام شده و حدود یک ساعت به طول می انجامد. این کار معمولاً توسط یک متخصص مراقب از پوست دارای مدرک معتبر انجام می شود که ممکن است با یا بدون حضور یک پزشک کارش را به انجام برساند. این امر بستگی به محل جغرافیایی زندگی شما دارد. استفاده از بیهوشی یا بی حسی برای انجام میکرودرمابراسیون ضروری نیست.  در طول کار، شما بر روی یک صندلی چرخدار (گردان) می نشینید. فرد متخصص با استفاده از یک ابزار دستی به آرامی ذرات را بر روی لایه بیرونی پوست شما در نواحی تعیین شده اسپری می کند. در پایان روال درمان، یک ماده مرطوب کننده به همراه کرم ضد آفتاب بر روی پوست شما مالیده می شود. میکرودرمابراسیون اولین بار در سال 1996 توسط سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) مورد تایید قرار گرفت. از آن زمان، صدها ابزار میکرودرمابراسیون تولید شده است.

روش های مختلف انجام میکرودرم

چندین روش متفاوت نیز برای انجام این روال بسته به ابزار خاص مورد استفاده وجود دارد:

1. ابزار دستی با نوک الماسه

ابزار دستی با توک الماسه به نحوی طراحی شده است که به آرامی سلولهای مرده پوست را لایه برداری کند. همزمان، این ابزار این سلول ها را بلافاصله پس از جدا شدن از سطح پوست می مکد. عمق تراشیدن ممکن است بر اساس فشاری که بر روی ابزار دستی و مدت زمانی که روال مکش بر روی سطح پوست نگه داشته می شود، متغیر باشد. این نوع وسیله میکرودرمابراسیون به طور کلی بیشتر در نواحی حساس پوست صورت مانند نواحی اطراف چشم استفاده می شود.

روش های مختلف انجام میکرودرم

2. میکرودرم کریستالی

میکرودرمابراسیون کریستالی از ابزار پخش کننده کریستال برای اسپری کردن ملایم ذرات ریز کریستالی جهت تراشیدن لایه بیرونی پوست استفاده می کند. مانند ابزار دستی با نوک الماسه، سلول های مرده پس از جدا شدن از سطح پوست، بلافاصله مکیده می شوند. انواع مختلف کریستالهایی که ممکن است برای این منظور استفاده شوند عبارتند از اکسید آلومینیوم و بی کربنات سدیم.

3. هایدرادرمابراسیون

هایدرادرمابراسیون روش جدیدتری محسوب می شود. این روش شامل ترکیب همزمان تزریق محصولات پوستی و لایه برداری فاقد کریستال می باشد. این روال به طور کلی تولید کلاژن را در پوست تحریک کرده و جریان خون را در این ناحیه به حداکثر می رساند.

عوارض جانبی میکرودرم

عوارض جانبی مرسوم برای میکرودرمابراسیون عبارتند از حساس شدن خفیف، تورم و قرمز شدن پوست. این موارد به طور کلی پس از گذشت چند ساعت از اتمام روال درمان، برطرف می شوند. ممکن است به شما توصیه شود از مرطوب کننده ها جهت کاهش حداکثری خشکی و پوسته پوسته شدن بر روی پوست تان استفاده کنید. ممکن است کبودی مختصری نیز بر روی پوست ظاهر شود. این امر معمولاً به دلیل روال مکش در طول روند درمان بوجود می آید.

عوارض جانبی میکرودرم

چه انتظاری باید از انجام میکرودرم داشته باشید؟

  • پس از انجام این روال، هیچ گونه از کارافتادگی موقت نیز وجود نخواهد داشت. شما می توانید بلافاصله پس از پایان درمان به سراغ انجام امور روزمره خود بروید.
  • پوست خود را به خوبی آبرسانی کرده و از محصولات ملایم مراقب از پوست استفاده کنید. حداقل برای مدت یک روز پس از انجام این روال، از داروهای موضعی درمان جوش استفاده نکنید. مهم است که از پوست خود در مقابل نور خورشید محافظت نمایید. تا چند هفته پس از انجام این روال، ممکن است پوست شما در مقابل نور خورشید حساس باشد.
  • بلافاصله پس از اتمام روال می توانید نتایج قابل ملاحظه آن را مشاهده کنید. تعداد جلسات انجام این روال بستگی به شدت مشکلات پوستی شما و همچنین انتظارات تان از این روال درمانی دارد.
  • مسئول اجرای این روال احتمالاً به شما یک برنامه جلسات اولیه درمانی همراه با درمان های دوره ای مراقبتی ارائه خواهد داد.
از
2
رای