بهترین رنگ های آرامش بخش، ضد استرس و افسردگی برای خانه

بهترین رنگ های آرامش بخش، ضد استرس و افسردگی برای خانه بهترین رنگ های آرامشبخش و تاثیر آنها بر خلق و خو؛ با رنگ های ضد استرس، رنگ آرامش، ضد افسردگی، صلح، رنگ مناسب اتاق نشیمن و اتاق خواب در سلام دنیا آشنا شوید.

علم می گوید که نگاه کردن به رنگ ها می تواند شما را آرام کند. درست است، رنگ ها از نظر روانی، عاطفی و حتی جسمی تأثیر بسیار زیادی بر ما دارند. به عنوان مثال،رنگ های قرمز واکنش استرس شما را تحریک می‌کنند و شما را مضطرب‌تر می‌کنند، در حالی که رنگ های روشن‌تر شما را آرام می‌کنند. اگر بیش از حد استرس دارید، می توانید از رنگ به عنوان یک ابزار مدیریت استرس استفاده کنید. با در نظر گرفتن این موضوع، ما در این مطلب از سلام دنیا لیستی از رنگ های آرامش بخش و تاثیر آنها بر خلق و خو و رنگ های ضد استرس ، رنگ آرامش در خانه، رنگ ضد افسردگی، رنگ صلح، رنگ مناسب اتاق نشیمن و رنگ آرامش دهنده برای اتاق خواب گردآوری کرده ایم. با ما همراه باشید.

رنگ های ضد استرس

1. از رنگ های آرامش بخش؛ آبی

آبی صلح آمیز، آرام و ملایم، قدرت فوق العاده ای برای مدیریت استرس دارد. این رنگ بسیار تسکین دهنده است که به آرامش ذهن، کاهش ضربان قلب، کاهش فشار خون و کاهش اضطراب کمک می کند. اعتقاد بر این است که آبی یک اثر خنک کننده و قابض دارد. هنگام انتخاب رنگ آبی مناسب، بهتر است از رنگ ملایم و خنثی (مثلاً دیوار اتاق خواب) استفاده کنید تا اثری آرام بخش داشته باشد.

رنگ های آرامش بخش و تاثیر آنها بر خلق و خو1

رنگ آرامش در خانه


حتما بخوانید: بهترین رنگ های خنثی در طراحی و دکوراسیون داخلی


2. از رنگ های آرامش بخش؛ سبز

سبز رنگی ملایم و آرامش بخش است. از آنجایی که رنگ سبز نماد طبیعت است، یکی از زیباترین و آرام‌بخش‌ترین رنگ‌هاست که احساسات هماهنگ را جذب می‌کند که می‌تواند اضطراب را کم کند و به ما کمک می‌کند آرام و سرحال بمانیم. سبزهای بژ و سبزهای کم رنگ کم استرس ترین سایه های خانواده سبز هستند.

رنگ های آرامش بخش و تاثیر آنها بر خلق و خو2

رنگ ضد افسردگی

3. از رنگ های آرامش بخش؛ صورتی

صورتی یکی دیگر از رنگ هایی است که باعث آرامش می شود. در واقع فنگ شویی معتقد است رنگ صورتی انرژی های مختلف اتاق را تسکین می دهد و آنها را کم رنگ نگه می دارد. این آرامش باعث تعادل انرژی شما می شود. اگرچه صورتی به عنوان رنگی زنانه در نظر گرفته می شود، اما معمولاً در اتاق کودک دختر دیده می شود، سایه مناسب صورتی تقریباً در هر اتاقی می تواند زیبا به نظر برسد.

رنگ های آرامش بخش و تاثیر آنها بر خلق و خو3

رنگ صلح

4. از رنگ های آرامش بخش؛ سفید

رنگ سفید نماد شفافیت و طراوت است. این رنگ مناسبی است که در مواقع استرس باید از آن استفاده شود تا افکارتان شفاف شود.اتاق سفید ایده آل ترین اتاق برای یک زن باردار در نظر گرفته می شود. اما به یاد داشته باشید که رنگ سفید باید یک سفید تمیز و روشن باشد اما نه خیلی تیره، زیرا اگر کثیف و کسل کننده به نظر برسد، احساسات شما نیز همانگونه می شود


حتما بخوانید: بهترین رنگ مبلمان برای دکوراسیون خانه


رنگ های آرامش بخش و تاثیر آنها بر خلق و خو4

رنگ مناسب اتاق نشیمن

5. از رنگ های آرامش بخش؛ بنفش

بنفش نشان دهنده قدرت، آرامش و خرد است. این ظرفیت را دارد که تعادل را به ارمغان بیاورد و به شما احساس آرامش درونی بدهد. بسیاری در نظر دارند فضای خود را با رنگ بنفش تزئین کنند تا محیطی آرام ایجاد کنند. همچنین گفته می شود که بنفش برای رشد استخوان، حفظ تعادل پتاسیم و سدیم بدن مفید است. حتی مطالعات نشان می دهد که قدرت مدیتیشن در زیر نور بنفش می تواند ده برابر بیشتر باشد. بنابراین اکنون راز مدیتیشن قدرتمند را می دانید. اگر نمی‌خواهید ظاهر تمام بنفش را انتخاب کنید، سعی کنید گل بنفش را در مکانی بصری در اتاق نشیمن قرار دهید یا از یک وسیله تزئینی با رنگ بنفش استفاده کنید.

رنگ های آرامش بخش و تاثیر آنها بر خلق و خو5

رنگ آرامش دهنده برای اتاق خواب

6. از رنگ های آرامش بخش؛ خاکستری

بسیاری از ما خاکستری را رنگی کسل کننده، خسته کننده می دانیم که باعث افسردگی می شود. اما حقیقت این است که خاکستری اثر تسکین دهنده دارد. خاکستری وقتی با عناصر آبی یا سفید همراه شود، می تواند فضای آرامش بخشی را ایجاد کند.

رنگ های آرامش بخش و تاثیر آنها بر خلق و خو6

7. از رنگ های آرامش بخش؛ زرد

نکته بسیار مثبتی در مورد این رنگ وجود دارد که به شما احساس سرزندگی و انرژی می دهد. بنابراین اگر می‌خواهید روز خود را با انرژی شروع کنید، یک «چیز زرد» مهم را در یک مکان برجسته در خانه نگه دارید. یا حتی بهتر است آشپزخانه خود را به رنگ زرد (به صورت کامل یا جزئی) رنگ کنید زیرا تحقیقات اخیر نشان داده است که افراد در اتاق زرد نسبت به افراد اتاق دیگر فعال تر و هوشیارتر به نظر می رسند.

رنگ های آرامش بخش و تاثیر آنها بر خلق و خو7

سخن آخر

با ایجاد رنگ های آرامش بخش در محیط اطراف خود می توانید زندگی بدون استرس و اضطراب را به خود و خانواده تان هدیه دهید.


مقالات مرتبط:

قوانین دکوراسیون داخلی برای ترکیب رنگ مناسب طراحی فضای خانه

بهترین مکمل رنگ سبز

از
3
رای