نکات اصولی و مهم باغبانی در فصل بهار برای مبتدیان و حرفه ای ها

نکات اصولی و مهم باغبانی در فصل بهار برای مبتدیان و حرفه ای ها نکات مهم باغبانی در بهار ؛ آماده سازی خاک برای کشت و پرورش گل، سبزیجات یا سایر گیاهان و نکات اصولی باغبانی در فصل بهار برای باغبان های مبتدی و حرفه ای در سلام دنیا بخوانید.

با نزدیک شدن سریع به فصل بهار، درختان شروع به جوانه زدن می کنند و علف هایی که مدت طولانی است خوابیده اند شروع به بیدار شدن از خواب زمستانی خود می کنند. از متخصصان در زمینه باغبانی گرفته تا تازه کارها، همه بر این باورند که این دوره زمان مناسب برای کشت و پرورش گل، سبزیجات یا سایر گیاهان می باشد. در این مطلب سلام دنیا، ما به آشنایی با نکات مهم باغبانی در بهار؛ مهمترین نکات در باغداری حرفه ای و آنچه که همه باغبان ها باید درباره باغبانی در بهار بدانند پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

نکات مهم باغبانی در فصل بهار

1. نکات مهم باغبانی در فصل بهار: داشتن برنامه از پیش تعیین شده

اولین کاری که شخص باید برای هر پروژه ای انجام دهد، تهیه یک برنامه از پیش تعیین شده می باشد. اگر که بخواهم به طور دقیق تر بگویم، شما باید برنامه ای آگاهانه را - بر اساس تغییر فصل، گیاهان مورد علاقه خود و آن دسته از گیاهانی که در محل زندگی شما بهتر رشد می کنند - تنظیم کنید. توجه کنید که هر گل یا گیاهی که در فصل بهار یا حتی در منطقه خود میکارید، قرار نیست رشد مناسبی را داشته باشد. رایان فارلی، مدیر عامل شرکت LawnStarter می‌گوید: درست است که بسیاری از مبتدیان (مانند من) تصور می‌کنند که کاشت هر نوع گیاهی در ابتدای فصل بهار بهترین گزینه می باشد، ولی خب اصلاً اینجوری نیست، چرا که بسیاری از پیازهای گیاه و پوشش زمین از کاشت در اواخر فصل بهار یا حتی فصل پاییز سود بیشتری می برند و رشد بهتری دارند.


حتما بخوانید: 6 علت شایع و اصلی زرد شدن و ریزش برگ گیاهان خانگی


خوشبختانه تعیین کردن این امر عملی آسان است، چرا که بر روی بسته های بذر گیاه معمولاً این اطلاعات درج شده اند. بسته های بذر گیاه همچنین شامل اطلاعاتی همچون مناطق کشاورزی بر اساس نقشه‌ی مقاومت گیاه برای حداکثر موفقیت در پرورش هر گیاه می شوند. مناطق کشاورزی بر اساس نقشه‌ی مقاومت گیاه یک منطقه جغرافیایی با میانگین دمای سالانه تعیین شده می باشند. بررسی منطقه جغرافیایی به شما نشان می دهد که چه گیاهی در باغ شما خوب رشد می کند و چه گیاهی نه.

نکات مهم باغبانی در فصل بهار

2. نکات مهم باغبانی در فصل بهار: آماده سازی خاک

بعد از آن که انواع سبزیجات یا گیاهان خود را دسته بندی کردید، وقت آن می رسد که خاک خود را نیز آماده کنید. بسته به محل زندگی شما، خاک می تواند کمتر از حد ممکن ایده آل باشد و یا از نظر مواد مغذی مورد نیاز برای تقویت رشد کم باشد. به گفته دیو لاورینتز شما می‌توانید به راحتی خاک خود را غنی سازی کنید. او همچنان می گوید که موفقیت در باغبانی با خاکی خوب - به ویژه معدنی سازی مجدد - شروع می شود. رمینرالیزاسیون به معنای افزودن پودر سنگ یا گرد و غبار سنگ به خاک - آن هم زمانی که میزان عناصر حیاتی برای رشد مطلوب کم باشد - می باشد.

توجه دقیق به سلامت خاک عملی ضروری برای به دست آوردن بهترین نتایج ممکن در باغبانی می باشد. لاورینتز همچنین می گوید که کودها همه تفاوت ها را ایجاد می کنند و برای سلامت و تغذیه همه گیاهان بسیار مهم هستند. کودها می توانند باغچه شما را غنی سازی کنند. استفاده از کودهای آلی که به بیوم خاک آسیبی نمی‌رساند، مزایای بلندمدت و همچنین نتایج بلندمدت ایجاد می‌کند. توجه داشته باشید که زهکشی مناسب نیز عملی کلیدی می باشد. در هنگام آبیاری گیاه شما باید بدانید که گیاهان فقط می توانند مقداری از آب را جذب کنند. بقیه آب به جایی برای رفتن نیاز دارد. آب نه تنها احتمال پوسیدگی ریشه را افزایش می دهد، بلکه اکسیژن لازم برای رشد گیاهان را نیز از بین می برد.

نکات مهم باغبانی در فصل بهار

3. نکات مهم باغبانی در فصل بهار: کاشت هوشمندانه 

ساخت یک باغچه همیشه چیزی فراتر از حفر چاله و ریختن تعدادی بذر در آن می باشد. در واقع، اگر بیخیال این مرحله نشوید، بسته به گیاه و عملکردی که می‌خواهید، می توانید تجربه موفق‌تری را داشته باشید. شروع به کاشت گیاهان در داخل خانه و سپس پیوند آنها به باغچه بیرونی شما می تواند بسیار مفید باشد. آنجلو کلواکیس، باغبان چیره دست در باغ‌های رایز، به این نکته اشاره می‌کند که قرار دادن سبزیجات یا گیاهانی که زندگی خود را در داخل خانه آغاز کرده‌اند به گیاهان شما شانس بیشتری در برابر عناصر بیرونی می‌دهد و رشد آنها را سرعت می‌بخشد.


حتما بخوانید: شرایط نگهداری و روش تکثیر گیاه برگ انجیری (مونسترا البو)


برای مثال اگر در حال کاشت یک ردیف کاهو هستید، شما می توانید مستقیماً آن را بکارید و اگر درحال کاشت گیاهان بزرگتری مانند گوجه فرنگی، فلفل و کدو باید آن ها را پیوند دهید. مهم نیست که از چه مسیری برای رشد گیاهان جدید خود استفاده می کنید، مهم این است که مراقب قرار دادن آن ها باشید. جرمی یاماگوچی، مدیر عامل لاون لاو، می‌گوید: وقتی گیاهان زیادی را نزدیک به هم می‌کارید، باعث می‌شود ریشه‌های آن‌ها اساساً برای مواد مغذی در خاک با یکدیگر مبارزه کنند. ازدحام بیش از حد می‌تواند باعث شود که گیاهان بلندتر نور خورشید را که برای گیاهان دیگر ضروری است مسدود کنند. فاصله بین گیاهان و اینکه کدام گیاهان باید یا نباید نزدیک یکدیگر باشند، بسیار مهم می باشد.

نکات مهم باغبانی در فصل بهار

4. نکات مهم باغبانی در فصل بهار:  یادگیری مراقبت صحیح

تازه در هنگامی که بذرها یا پیوندهای خود را در زمین کاشتید، مهم ترین مرحله باغبانی شروع می شود. میزان آبیاری باغچه شما می‌تواند تفاوت زیادی را در نتایج شما به وجود بیاورد. اگر در آب و هوای بسیار آفتابی و گرم زندگی می کنید، منطقی است که در هنگام غروب (زمانی که خورشید بر آن تأثیر نمی گذارد) باغ خود را آبیاری کنید. به گفته لیندزی هال، باغبان و وبلاگ نویس Positive Bloom، بهترین زمان روز برای آبیاری صبح می باشد. او پس از داشتن تجربه یک محصول اولیه بد در اولین باغچه سبزی خود، در مورد مراقبت از گیاهان تحقیق کرد و آموخت که آبیاری در شب منجر به حفظ رطوبت گیاهان - به روشی که می تواند باعث پوسیدگی ریشه شود - می شود. هال می‌گوید: شما باید همه گیاهان خود - نه فقط سبزیجات - را در صبح آبیاری کنید تا رطوبت اضافی آن تبخیر شود. او همچنین خاطرنشان می کند که آبیاری گیاهان از طریق ریشه آنها یکی از بهترین روش ها می باشد، چرا که احتمال کپک زدن و لکه بر روی برگ را کاهش می دهد.

سخن آخر

از متخصصان در زمینه باغبانی گرفته تا تازه کارها، همه بر این باورند که این دوره بیدار شدن گل و گیاهان از خوب زمستانی و شروع فصل بهار، زمان مناسب برای کشت و پرورش گل، سبزیجات یا سایر گیاهان می باشد. ما در این مطلب سلام دنیا، به شما نکات اصولی و مهم باغبانی در فصل بهار برای همه باغبان های مبتدی یا حرفه ای یاد دادیم. امیدوارم برایتان مفید بوده باشد.


مطالب مرتبط:

انواع روش های تکثیر گل ارکیده از ساقه و برگ

نگهداری و مراقبت از گیاهان و درختچه ها در زمستاناز
2
رای