10 مورد از قوی ترین و قدرتمندترین نژادهای سگ جهان + واقعیت های جالب در مورد آنها

10 مورد از قوی ترین و قدرتمندترین نژادهای سگ جهان + واقعیت های جالب در مورد آنها چه به دنبال یک سگ نگهبان، سگ برای وظایف خاص یا فقط یک سگ برای نوازش باشید، سگ های نژادهای قوی شگفت انگیزی هستند که همراهان خوبی برای اقشار مختلف مردم هستند. که علاوه بر قدرت فوق العاده خود، وفادار و باهوشند.

به دنبال یک غول آرام هستید، یک حیوان خانگی که با سبک زندگی پر مشغله شما کنار بیاید و همینطور یک دوست نوازش کردنی برای در آغوش گرفتن روی مبل باشد. سگ های نژادهای قوی زیادی وجود دارند که می توانید از بین آنها انتخاب کنید، هر کدام به شکلی منحصر به فرد هستند و بسیاری از آنها بخاطر توانایی در استفاده از عضلاتشان برای مواقع ضروری پرورش داده می شوند. قبل از اینکه یکی از آنها را به خانه بیاورید، سبک زندگی خودتان و نیازهای آنها را مد نظر قرار دهید، نژادهای قوی ممکن است برای اینکه در محیط خانه شاد باشند نیاز به ورزش زیادی داشته باشند.

برندی هانتر سخنگوی باشگاه Kennel Club می گوید: چه شما به دنبال یک سگ نگهبان، سگ برای وظایف خاص یا فقط یک سگ برای نوزاش باشید، سگ های نژادهای قوی شگفت انگیزی هستند که همراهان خوبی برای اقشار مختلف مردم هستند. این سگها علاوه بر قدرت فوق العاده خود، وفادار، دوست داشتنی و باهوش هستند. کسانی که به دنبال آوردن یک سگ هستند، باید تحقیقات خود را انجام دهند تا اطمینان یابند این نژاد خاص برای سبک زندگی آنها مناسب است. اگر تصمیم دارید از بین این سگ های یکی را انتخاب کنید، در لیست ما 10 نژاد قوی از این سگ ها بررسی شده است.  

10 مورد از قوی ترین و قدرتمندترین نژادهای سگ جهان

1. ماستیف

این نژاد غول پیکر می تواند تا 90 کیلوگرم وزن داشته باشد، جزء سگ های بزرگ و سنگین محسوب می شود و به عنوان سگی وفادار و محافظ خانواده شناخته شده است. در حالی که این نژاد می تواند با خوشحالی در آپارتمان زندگی کند، اما به ورزش متعادل نیاز دارد، مانند پیاده روی 1.5 کیلومتر یا بیشتر در طول روز.

واقعیت جالب: یک نکته در مورد این نژاد همیشه وجود دارد. باید دائماً یک دستمال در دست داشته باشید تا بزاقی که از دهان این سگ به روی زمین ریخته می شود را تمیز کنید.

آشنایی با قدرتمندترین نژادهای سگ های دنیا

2. سنت برنارد

برخی از استانداردهای نژاد برای توصیف این سگ خاص استفاده می شود، مثل "قدرتمند"، "قوی و عضلانی" و "با ابهت". اگر تا کنون یکی از آنها را دیده باشید، احتمالاً متوجه همه موارد گفته شده می شوید، به علاوه جذابیت، بازیگوش بودن و مقادیر زیادی آب دهان که جاری است.

واقعیت جالب: این سگ ها باید آموزش ببینند تا احتمال برداشتن غذا از روی میز توسط آنها کاهش یابد (قد آنها به 76 سانتی متر می رسد که برای این کار کافیست.)

قوی ترین نژاد سگ دنیا

3. روتورایلر، از قوی ترین نژادهای سگ

بر طبق گفته های کلوب روتوایلر آمریکا، داشتن یکی از این سگ های قدرتمند نیازمند مسئولیت پذیری و تعهد است. در حالی که این سگ ها به وفاداری معروف هستند، مهم است که از ابتدا یک رهبر مطمئن داشته باشند، در غیر اینصورت آنها این نقش را برای شما ایفا می کند، و هیچ کس نمی خواهد که یک سگ به او بگوید چه کار کند.

واقعیت جالب: این باور وجود دارد که رومی ها این سگ ها را برای گله استفاده می کرده اند و روتوایلر نام خود را از شهر احشام روتوایل در آلمان گرفته است.

 روتورایلر، از قوی ترین نژادهای سگ

4. نژاد آیریش ولف هاند

این سگ قدی بین 80 تا 86 سانتی متر دارد، این سگ یکی از بلندترین نژادهای کلاسیک است. مانند گری هاند، این نژاد هم نیاز به سرعت و میزان مناسبی ورزش دارد به علاوه یک حیاط فنس کشی شده و قلاده.

واقعیت جالب: این سگ عضله ای زمانی به خاطر شکار گوزن های غول پیکر ایرلندی مشهور بوده است. درباره چه اندازه غول پیکر صحبت می کنیم؟ گفته می شود که آنها 180 سانتی متر بلندی داشته اند.

سگ های قدرتمند جهان

5. ردیژن ریجبک

این سگ های شکاری دارای اراده قوی، مستقل و سلطه جو هستند، بنابراین قطعاً نیاز به یک صاحب پرصلابت دارند تا تعادل رابطه بین سگ و انسان را به شکل شادی در خانواده حفظ کند. با وجود اینکه این سگ ها ظاهری خیره کننده دارند، آنها چیزی فراتر از یک ظاهر زیبا هستند: این حیوانات ورزشکار به بومیان آفریقا در ردیابی شیرها کمک می کردند.

واقعیت جالب: علامت مشخصه سگ، نواری از موهای پشت آنها است.

معرفی 10 نژاد قوی سگ

6. هاسکی سیبری، از قدرتمندترین نژادهای سگ در دنیا 

این سگ های سورتمه، پرورش داده می شوند تا قوی باشند و مسافت های طولانی را طی کنند. نه تنها عضله ای، ورزشکار و پر انرژی هستند، سگ های هاسکی سیبری وقتی مشغول انجام کار هستند بسیار خوشحالند. در سال 1925، آنها به خصوص برای یک شغل مشهور شدند و آن مسابقه رساندن سرم دیفتری به آلاسکا بود، یعنی جایی که این بیماری در آن شیوع پیدا کرده بود.

واقعیت جالب: گفته می شود این سگ ها به خصوص در ماه های گرم سال اقدام به حفر کردن زمین می کنند، زیرا به دنبال مکانی خنک هستند.

هاسکی سیبری، از قدرتمندترین نژادهای سگ در دنیا 

7. باکسر

مانند هاسکی، باکسر هم یک سگ کاری با پیشینه طولانی است. این نژاد از هم خانواده های نژاد بول داگ است. باکسر محافظ، صبور و قدرتمند با ظاهری مسخره است. (آیا تا حالا یک سگ باکسر دیده اید که باعث نشود لبخند بزنید؟) اما وقتی صحبت از وظیفه می شود، می تواند بسیار جدی باشد. سگ گله، سگ پلیس و سگ جنگی همه در رزومه شغل های این نژاد هستند.

واقعیت جالب: این باور وجود دارد که نام این نژاد بخاطر پنجه های بزرگ او باکسر است، زیرا شبیه مشت یک بوکسور در رینگ است.

واقعیت های جالب در مورد قدرتمندترین سگ های دنیا

8. سگ نیوفاندلند

این نژاد بزرگ در ارابه رانی، ردیابی و توانایی در گذر از آب بی رقیب است. آنها قدرت را با سطح بالایی از تحمل ترکیب می کنند، و با شنا کردن مسافت های طولانی، قربانی در حال غرق شدن را نجات می دهند. واضح است که آنها به لطف خز کرکی و بالش مانندشان، ناجیان شگفت انگیری هستند.

حقیقت جالب: یک سگ نیوفاندلند، همانطور که از لقب آن مشخص است خیلی خوب شنا می کند زیرا تا حدی پاهای پره دار دارند.

 نژاد بزرگ سگ مناسب در ارابه رانی، ردیابی و توانایی در گذر از آب

9. سگ گریت دن

این توله سگ های بزرگ و دوست داشتنی نگهبان های خوبی برای خانه هستند. قد این سگ ها در حدود 81 سانتی متر است. همانطور که انتظار می رود، این سگ های قد بلند نیاز به ورزش منظم دارند و خصوصیت ورزشکاری آنها به چالاکی و اطاعت پذیریشان منجر می شود.

واقعیت جالب: بخاطر وجود کلمه "دن" در نام این سگ، اصالت آنها باید مربوط به دانمارک باشد، این طور نیست؟ این یک تصور غلط است. آنها در واقع یک نژاد آلمانی هستند.

قوی ترین نژادهای سگ نگهبان

10. ژرمن شپرد

این سگ های عضله ای نگهبان، اغلب به سگ پلیش مشهور هستند. باهوشی و شجاعت آنها باعث می شود که این نژاد برای پلیس و ارتش کاملاً مناسب باشد و به همین خاطر به عنوان یک همکار وفادار به کار گرفته می شوند.

واقعیت جالب: این سگ چوپان آلمانی پیش از اینکه برای فعالیت در اجتماعات انتخاب شود به عنوان سگ گله های گوسفند پرورش داده می شدند.  

قدرتمندترین نژاد سگ های پلیس

از
25
رای