خطرات و مضرات پودر تالک برای سلامت پوست، ریه، زنان و سرطان

خطرات و مضرات پودر تالک برای سلامت پوست، ریه، زنان و سرطان عوارض پودر تالک (talcum powder) چیست ؛ با خطرات و مضرات پودر تالک برای پوست، ریه، تخمدان و رحم زنان، ایجاد سرطان در این مطلب سلام دنیا بخوانید.

عرق کردن در طول تابستان می تواند یکی از دلایل استفاده از پودر تالک باشد. به گفته متخصصان پوست، پودر تالک برای پوست عوارض خاصی را به همراه دارد که به تنهایی می تواند در تابستان برای پوست شما مشکلاتی را به وجود آورد. به احتمال زیاد شما افرادی را در تبلیغات تلویزیونی دیده اید که در تابستان با پاشیدن پودری که به صورت تکه های یخ درآمده است، پودر تالک را تبلیغ می کنند. خب، استفاده از افکت های انیمیشنی تکه های یخ به دلیل خاصیت خنک کنندگی پودر تالک تا حدی منطقی به نظر می آید.

پودر تالک چیست

پودر تالک، یک ماده معدنی است که از منیزیم، سیلیکون و ... تشکیل شده است و شبیه به پودر بچه است که برای پیشگیری از عرق سوز شدن و رفع بوی بدن واژن و خنک شدن پوست استفاده می کنند. ما باید قبول کنیم که پودر تالک در فصل تابستان به دلیل رفع خارش و سایر مشکلات ناشی از گرما واقعاً کمک بزرگی محسوب می شود. اما خب این نکته را فراموش نکنید که پودر تالک ریز آسیاب شده گاهی اوقات هم می تواند عوارض خاصی را برای فرد به همراه داشته باشد. آیا باور نمی کنید؟ دکتر نیودیتا دادو، متخصص مشهور پوست، در مورد آن به ما توضیحات لازم را داده است. در این مطلب سلام دنیا، ما به عوارض پودر تالک و هرچیز که نیاز دارید درباره آن بدانید پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

عوارض و مضرات پودر تالک برای سلامت پوست، ریه و زنان

1. عوارض پودر تالک: کاهش ترشح طبیعی روغن

استفاده منظم از پودر تالک می تواند تولید روغن طبیعی در پوست را - که خود باعث خشکی پوست می شود - کاهش دهد. خشک شدن پوست می تواند منجر به مشکلاتی همچون پوسته پوسته شدن پوست و حساس تر شدن پوست شود.

 عوارض پودر تالک

2. عوارض پودر تالک: ایجاد عفونت های پوستی 

پودر تالک حاوی نشاسته ای می باشد که استفاده از آن در فصل تابستان در نواحی حساس مانند زیر بغل و کشاله ران می تواند باعث شکل گیری توده هایی همانند غده شود. پودر تالک به جای خلاص کردن شما از شر عفونت های پوستی به بدتر شدن آن ها کمک می کند.


حتما بخوانید: علت و درمان عفونت قارچی پوست


3. عوارض پودر تالک: مسدود کردن منافذ پوست

پودر تالک ریز آسیاب شده می تواند باعث بستن و مسدود کردن منافذ پوست و تبخیر نشدن عرق در فصل تابستان شود. پودر تالک می تواند راش (جوش) های پوستی موجود بر روی پوست را بدتر کند و یا حتی باعث ایجاد جوش های جدید شود. به گفته دکتر دادو - موسس و رئیس کلینیک پوست دکتر نیودیتا دادو - برخی از پودرهای تالک حاوی ماده ای به نام آزبست هستند که می تواند باعث سرطان ریه در فرد و یا بیماری‌های دیگری از جمله آزبستوز شود.

 عوارض پودر تالک

4. عوارض پودر تالک: تالک معدنی می تواند پوست شما را پژمرده کند

پودر تالک حاوی تالک معدنی می باشد. اگر که تالک معدنی از طریق زخم باز به زیر پوست راه پیدا کند و یا وارد چشم شما شود می تواند با خود مشکلات و بیماری هایی را به همراه داشته باشد. برای مثال این پودر می تواند منجر به تحریک و قرمزی در ناحیه پوست و چشم شود. 

5. عوارض پودر تالک: تحریک مجاری تنفسی

استفاده از پودر تالک در تابستان می تواند باعث شود که ذرات تالک در هوا پخش و وارد مجاری هوایی ما شوند. استنشاق کردن این ذرات می تواند منجر به خس خس در سینه، تنفس کم عمق یا کوتاه، سرفه و یا حتی در شرایطی جدی تر تالکوز یا تحریک مزمن ریه شود.


حتما بخوانید: برای درمان سرفه چی بخوریم


 عوارض پودر تالک

6. عوارض پودر تالک: ایجاد بیماری در تخمدان 

بسیاری از زنان از محصولات پودر تالک برای بهداشت زنانه مانند جلوگیری از بوی بد واژن استفاده می کنند. استفاده از پودر تالک بر روی کشاله ران خطرناک است چرا که با این کار شما اجازه می دهید که ذرات پودر وارد واژن و رحم شما شوند. این ذرات می توانند وارد لوله های فالوپ و تخمدان ها که به راحتی نیز حل نمی شود، شوند و برای مدت طولانی باقی می ماند. این پودر همچنین می تواند باعث التهاب در تخمدان شود.

سخن آخر

پودر تالک، یک ماده معدنی است که از منیزیم، سیلیکون و ... تشکیل شده است و شبیه به پودر بچه است که برای پیشگیری از عرق سوز شدن و رفع بوی بدن واژن و خنک شدن پوست استفاده می کنند. غافل از اینکه این پودر بسیار مضر و زیان آور است و برای سلامت پوست، ریه و تخمدان و رحم زنان و ایجاد سرطان بسیار خطرناک است. ما در این مطلب شما را با 6 خطر و عوارض پودر تالک برای سلامت پوست، ریه ، جوش، تخمدان و رحم بیان کردیم. امیدوارم این پست برایتان مفید بوده باشد.  


مقالات مرتبط:

خطرات و عوارض هیدروژن پراکسید (آب اکسیژنه) برای پوست

مضرات و خطرات ظروف تفلون برای سلامتیاز
1
رای