نحوه شستن میوه در ماشین ظرفشویی بوش، ال جی و پاکشوما + نکات

نحوه شستن میوه در ماشین ظرفشویی بوش، ال جی و پاکشوما + نکات نحوه ‌ی شستشوی میوه و سبزیجات در ماشین ظرفشویی؛ آیا شستن میوه با ماشین ظرفشویی امکان‌پذیر است؛ روش شستن میوه در ماشین ظرفشویی بوش؛ پاکشوما و ال جی با مزایا و معایب در سلام دنیا بیاموزید.

شستن سبزیجات زیر شیر آب مصرف آب زیادی را بهمراه دارد، حتی اگر حرفه ای باشید (شیر آب را در صورت نیاز بسته نگه دارید و مقادیر زیادی را به یکباره بشویید). شاید به فکر شستن میوه ها در ماشین ظرفشویی افتاده باشید، و از خود پرسیده باشید که آیا این کار امکان پذیر است یا خیر. برای پیدا کردن پاسخ این سوالات تا انتها این مطلب سلام دنیا را مطالعه کنید.

آیا شستن میوه در ماشین ظرفشویی امکان پذیر است

شستن میوه ها و سبزیجات در ماشین ظرفشویی که قابیلت شستن میوه را ندارند و فقط برای  شستن ظرف طراحی شده اند، توصیه نمی شود زیرا ماشین‌های ظرفشویی که برای تمیز کردن ظروف طراحی شده‌اند اغلب از حرارت بالا و مواد شوینده استفاده می‌کنند که می‌تواند پسماند و مواد شیمیایی را روی محصولات باقی بگذارد. در صورت مصرف می تواند خطراتی برای سلامتی ایجاد کند. اگر بازهم اصرار به شستن میوه در ماشین ظرف شویی دارید باید مدل ماشین ظرفشویی که استفاده می کنید دارای برنامه پیش شستشو با آب سرد یا همان Rinse باشد.

آیا شستن میوه در ماشین ظرفشویی امکان پذیر است

روش شستن میوه در ماشین ظرفشویی بوش

در ماشین ظرفشویی بوش از گزینه prewash یا پیش شستشو برای شستن میوه ها و سبزیجات استفاده می شود. اگر شما هم ماشین ظرفشویی بوش دارید برای شستن میوه باید مراحل زیر را دنبال کنید.

  • کار را با انتخاب برنامه پیش شست و شو (prewash) یا برنامه مخصوص شست و شوی میوه شروع کنید.
  • در نظر داشته باشید که شستن میوه و سبزیجات حداقل به 7 دقیقه زمان نیاز دارد.
  • بیشترین زمانی که می‌توانید برای شستن میوه در ماشین ظرفشویی بوش داشته باشید، 15 دقیقه است.
  • با استفاده از برنامه‌ پیش شست و شو(prewash) محدودیت دمایی برای شستن میوه ندارید.
  • بعد از انتخاب برنامه مخصوص شست و شوی میوه، دقت کنید هیچ دمایی برای آن مشخص نکنید؛ زیرا دما ممکن است باعث تخریب و پلاسیده شده میوه‌ها و سبزی‌های شود.

حتما بخوانید: چگونه گلابی سفت را نرم کنیم


شستن میوه در ماشین ظرفشویی پاکشوما

برند پاکشوما ماشین های ظرفشویی متفاوتی را تولید کرده که برخی از مدل های آنها دارای قابلیت شستشوی میوه و سبزیجات هستند. در صورتی که ماشین ظرفشویی شما دارای آیتم PreWash یا Rinse باشد می توانید مانند مراحل بالا برای شستن میوه در ماشین ظرف شویی پاکشوما استفاده نمایید.

شستن میوه در ماشین ظرفشویی ال جی

1. برای شروع ماشین ظرفشویی ال جی خود را روی برنامه مناسب تنظیم نمایید.

همانطور که گفته شد ماشین ظرفشویی ال جی دارای برنامه با نام پیش شستشو یا prewash است که برای شستشوی سبزی و میوه در نظر گرفته شده است.

2. دمای آب باید بروی دمای سرد تنظیم شود

دمای آب سرد برای شستن میوه و سبزیجات مناسب است. زیرا گرم بودن آب می تواند باعث تا خراب و پلاسیده شدن میوه ها و سبزی ها شود.

3. زمان شستشو را روی کمترین مقدار تنظیم کنید

نکته مهم دیگر برای نحوه شستن میوه و سبزی در ماشین ظرفشویی ال جی، انتخاب یک برنامه با مدت زمان پایین است. به طور کلی زمانی که برای شستشو میوه و سبزی انتخاب می کنید باید از 7 تا 15 دقیقه باشد.

4. در زمان شستن میوه و سبزیجات از شوینده استفاده نکنید

دقت داشته باشید که در زمان شستن میوه و سبزیجات در ماشین ظرفشویی خودبه مواد شوینده نیاز ندارید. در صورت تمایل می توانید مقداری سرکه سفید در قسمتی که قرص ظرفشویی را قرار می دهید، اضافه کنید. این کار باعث ضدعفونی کردن میوه ها و سبزیجات می شود.

شستن میوه در ماشین ظرفشویی ال جی

سخن پایانی:

با پیشرفت تِکنولوژی حالا می توانید علاوه بر ظروف کثیف،میوه و سبزیجات خود را هم در ماشین ظرف شویی بشویید. البته برای شستن میوه و سبزی ماشین ظرف شویی شما باید دارای قابلیت پیش شستشو یا prewash باشد. با این کار علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب در زمان خود هم صرفه جویی خواهید کرد.


مطالب مرتبط:

تمیز و براق کردن کاشی و سرامیک کف و دیوار با بهترین تمیز کننده

17 کاربرد استفاده مجدد از تفاله قهوه برای پوست و مو، گیاهان و در خانهاز
2
رای