چگونه گلابی سفت را نرم کنیم ؛ طریقه رسیدن گلابی کال و نارس در منزل

چگونه گلابی سفت را نرم کنیم ؛ طریقه رسیدن گلابی کال و نارس در منزل چگونه گلابی سفت را نرم کنیم ؛ طریقه رسیدن گلابی کال در منزل، گلابی نارس را چگونه نگهداری کنیم و راه های مختلف رسیدن گلابی چیست و چگونه گلابی را انتخاب کنیم در سلام دنیا بیاموزید.

گلابی واقعاً شیرین است و وقتی درست مانند آن خورده شود، در سالاد یا وقتی پخته شود طعم بسیار خوبی دارد. با این حال، این میوه های شیرین و آبدار یکی از آن میوه های نادری هستند که روی درخت نمی رسند. به طور معمول، آنها زمانی که نارس هستند برداشت می شوند. سپس باید در دمای اتاق نگهداری شوند تا به تدریج به بلوغ کامل برسند. پس از رسیدن به داخل، به میوه های شیرین و شادابی تبدیل می شوند که می شناسیم و از آن لذت می بریم. بنابراین روند رسیدن گلابی چگونه است؟ آیا راه هایی برای تسریع روند وجود دارد؟ چگونه گلابی سفت را نرم کنیم و طریقه رسیدن گلابی کال و نارس در منزل چیست؛ برای پاسخ به این سوالات در این مطلب از سلام دنیا با ما همراه باشید.

چگونه گلابی سفت را نرم کنیم؟

گلابی زمانی که از درختان کنده می شود به رنگ سبز روشن می باشد و حالتی سفت دارد. در طی همین نتیجه هنگام فروش بیشتر نارس است. تنها زمانی که آنها را به خانه می آورند معمولاً رسیده می شوند. برخی ترجیح می‌دهند آن‌ها را نارس داشته باشند، اما وقتی کاملاً رسیده می شوند، بهترین طعم را دارند. اما چگونه می توان فهمید که گلابی ها به بهترین حالت شیرین و آبدار خود رسیده اند؟


حتما بخوانید: نحوه نگهداری گلابی برای مدت طولانی در یخچال و فریزر 


چگونه گلابی را انتخاب کنیم؟

قبل از رسیدن گلابی، مهم است که نوع میوه مناسب را انتخاب کنید. در اینجا چند نکته وجود دارد که هنگام انتخاب نوع گلابی ایده آل برای خرید باید به خاطر بسپارید.

  • گلابی بسته به تنوع آنها از رنگ سبز روشن تا زرد تا قهوه ای روشن (آسیایی) متغیر است.
  • هنگام خرید گلابی، مطمئن شوید که گلابی‌هایی که انتخاب می‌کنید هیچ گونه تیرگی یا لک نداشته باشند. گلابی هایی که طعم خوبی دارند معمولاً گلابی های بی لک هستند.
  • هنگام خرید از فروشگاه جفت هایی را انتخاب کنید که سفت و محکم باشند. همیشه بهترین کار این است که چنین گلابی را خریداری کنید زیرا می توان آنها را در خانه به بهترین حالت رسیدن برسانید. این گلابی ها با ظاهر سخت با شروع رسیدن شروع به نرم شدن می کنند.
  • اگر در حال چیدن گلابی هستید، گلابی های بالغ را از درخت بچینید. با توجه به اینکه گلابی ها از درخت رسیده می شوند، لازم نیست صبر کنید تا نرم شوند تا از شاخه ها جدا شوند.

چگونه گلابی را انتخاب کنیم؟

طریقه رسیدن گلابی کال و نارس در منزل چیست؟

راه های مختلفی برای رسیدن گلابی وجود دارد و همه اینها بستگی به این دارد که می خواهید چقدر سریع اتفاق بیفتد. روش های مختلف به شرح زیر است:

1. نگهداری در دمای اتاق

اجازه دادن به گلابی ها در دمای اتاق به مدت 4-7 روز به رسیدن طبیعی آنها کمک می کند. اگر روی میز یا پیشخوان آشپزخانه دست نخورده باقی بمانند رسیده خواهند شد. با این حال، روزانه آنها را بررسی کنید تا ببینید که در این فرآیند خراب نمی شوند. بهتر است آنها را در کنار یکدیگر نگه دارید تا اینکه همه آنها را روی هم قرار دهید. این به جلوگیری از هر نوع کبودی یا آسیب کمک می کند.

2. نگهداری در کیسه کاغذی

اگر گلابی ها در کیسه کاغذی نگهداری شوند، به لطف گازهایی که آزاد می کنند، به سرعت می رسند. به این ترتیب، رسیدن گلابی به طور ایده آل بیش از 4 روز طول نمی کشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که گلابی ها را به طور مرتب در یک کیسه کاغذی نگه دارید و دهانه کیسه را به آرامی تا کنید تا بسته شود. با این حال، شما باید آنها را به صورت روزانه بررسی کنید تا مطمئن شوید که خراب نمی شوند. علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که کیسه ای که استفاده می کنید از کاغذ ساخته شده باشد و پلاستیکی نباشد، زیرا ممکن است گازها را به دام بیندازد و به کیسه اجازه تنفس ندهد.


حتما بخوانید: طرز تهیه کمپوت گلابی خانگی خوشمزه و مجلسی با ماندگاری بالا


3. همراه با میوه های رسیده در یک کیسه کاغذی نگهداری کنید

این روش باعث می شود گلابی شما در عرض 3 روز برسد. این یک روند سریع است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که موز و سیب رسیده را به همراه گلابی در کیسه قرار دهید و گاز اتیلن آزاد شده باعث پیری و رسیدن سریع آنها می شود. با این حال، باید اطمینان حاصل کنید که موز و سیب در داخل کیسه کاغذی فاسد نمی شوند زیرا یک میوه فاسد می تواند کل کیسه گلابی را خراب کند.

4. گلابی را تا زمانی که نرسیده در یخچال قرار ندهید

اگر گلابی را قبل از رسیدن در یخچال بگذارید، ممکن است شانس رسیدن آنها را کاملا از بین ببرید. گلابی‌های نارس همان‌طور که هست سخت هستند، بنابراین آن‌هایی که رویه سفت دارند، در یخچال نگهداری نمی‌شود. ایده آل ترین حالت این است که قبل از قرار دادن گلابی در یخچال صبر کنید تا نرم شود.

راه های مختلف رسیدن گلابی چیست؟

سخن آخر

نگه داشتن نقش مهمی در فرآیند رسیدن گلابی دارد. شما می توانید در این مطلب از سلام دنیا به روش هایی مختلف و کارآمد در مورد موضوع "چگونه گلابی سفت را نرم کنیم ؛ طریقه رسیدن گلابی کال و نارس در منزل" دست پیدا کنید. در صورت مفید بودن مقاله، لطفاً آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. 


مطالب مرتبط:

خواص و مضرات گلابی برای لاغری، پوست و درمان بیماریها در طب سنتی

بهترین نحوه نگهداری بادام درختی خام و بو داده در فریزر

چطوری کیوی سفت رو نرم کنیم؟ (کیوی کال چگونه می رسد)از
2
رای