نحوه نگهداری گلابی برای مدت طولانی در یخچال و فریزر + کنسرو کردن آن

نحوه نگهداری گلابی برای مدت طولانی در یخچال و فریزر + کنسرو کردن آن چگونه گلابی را در خانه به مدت طولانی نگه داری کنیم؛ نحوه نگهداری گلابی برای مدت طولانی و نکات و طرز نگهداری گلابی در فریزر و یخچال و همچنین روش کنسرو کردن گلابی را در سلام دنیا بخوانید.

نگه داشتن نقش مهمی در فرآیند رسیدن گلابی دارد. در حالی که بهتر است به محض رسیدن آنها را داشته باشید، گاهی اوقات ممکن است بخواهید آنها را برای بعد نگه دارید. در این صورت، ممکن است لازم باشد آنها را به درستی نگهداری کنید، که می توانید آن ها را به صورت کنسرو، یخچال یا فریز کردن انجام دهید. در این مطلب از سلام دنیا درباره نحوه نگه داری گلابی برای مدت طولانی و همچنین طرز نگهداری گلابی در فریزر و یخچال و طریقه کنسرو کردن گلابی صحبت خواهیم کرد. لطفا با ما همراه باشید.

نحوه نگهداری گلابی برای مدت طولانی

قبل از نگهداری گلابی، اگر می خواهید بدانید گلابی چگونه می رسد، مقاله ما را در مورد نحوه رسیدن گلابی بخوانید. مقاله ما در مورد رسیدن گلابی شما را در تمام مراحل از انتخاب نوع مناسب گلابی گرفته تا روش‌های مختلف پیری آن‌ها راهنمایی می‌کند تا برای مصرف مناسب تلقی شوند. اجازه دهید تکنیک های مختلف ذخیره سازی را با جزئیات از طریق سوالات متداول ارائه شده در زیر بررسی کنیم.

نحوه نگهداری گلابی برای مدت طولانی

آیا می توان گلابی را کنسرو کرد؟

اگر شما فردی هستید که از میوه‌های کنسرو شده خانگی در قفسه‌های خود  لذت می‌برید، مطمئناً کنسرو کردن گلابی گزینه‌ای است که می‌توانید درست کنید. کنسرو کردن بهترین راه برای حفظ میوه است. برای شروع فرآیند کنسرو کردن ، می توانید از یک شربت سبک، به نسبت یک فنجان شکر و یک لیتر آب استفاده کنید. می توانید آن را با استفاده از آب سیب یا انگور به عنوان مایع کنسرو جایگزین کنید.


حتما بخوانید: طرز تهیه کمپوت گلابی خانگی خوشمزه و مجلسی با ماندگاری بالا


با این حال، توجه داشته باشید که یک محلول با حداقل شکر به میوه کمک می کند تا رنگ خود را حفظ کند و در عین حال آن را برای مدت طولانی تری نگهداری کند. برای افزایش طعم، می توانید از ادویه هایی مانند هل یا دارچین نیز استفاده کنید، زیرا این ادویه ها طعم گلابی را کاملاً تکمیل می کنند. شما هم چنین می توانیدوانیل یا جوز هندی اضافه کنید. 

آیا می توان گلابی را کنسرو کرد؟

آیا گلابی را باید در یخچال نگهداری کرد؟

کسانی که گلابی را به صورت دستی می چینند بهتر است بلافاصله پس از برداشت گلابی را در سردخانه نگهداری کنند. این به رسیدن آنها کمک می کند. با این حال، این کار را نمی توان با موارد خریداری شده در فروشگاه انجام داد.

  • گلابی هایی که از فروشگاه خریداری می کنید قبلاً در این مرحله قرار گرفته اند و نباید تا زمانی که رسیده شوند در یخچال قرار دهید.
  • پس از رسیدن گلابی می توانید آن را در یخچال نگهداری کنید تا از خراب شدن آن جلوگیری کنید.

آیا گلابی را باید در یخچال نگهداری کرد؟

طرز نگهداری گلابی در فریزر


حتما بخوانید: روش نگهداری هویج در یخچال و فریزر


چگونه گلابی را منجمد کنیم؟

انجماد کردن گلابی بهترین راه برای نگهداری طولانی مدت است. برای فریز کردن گلابی مراحل ساده زیر را دنبال کنید.

مرحله 1: هنگامی که گلابی ها به خوبی رسیده شدند، می توانید آنها را بشویید و برش دهید.

طرز نگهداری گلابی در فریزر/1

مرحله 2: 1/2 قاشق چایخوری مخلوط آب- اسید اسکوربیک یا مخلوط آب لیمو و آب را روی این برش ها بمالید. این کار از قهوه ای شدن گلابی ها جلوگیری می کند.

مرحله 3: پس از اتمام، می توانید 2 فنجان شکر و 3 فنجان آب را در یک قابلمه بریزید و بگذارید بجوشد. همانطور که شکر شروع به حل شدن می کند، می توانید این برش های گلابی را به مدت 1 تا 2 دقیقه به آنها اضافه کنید. این به روش شربتی برای نگهداری گلابی قبل از نگهداری معروف است.

طرز نگهداری گلابی در فریزر/2

مرحله 4: پس از آن، این برش ها را در کیسه های دربسته بسته بندی کنید و آنها را در فریزر بسته بندی کنید.

طرز نگهداری گلابی در فریزر/3

مرحله 5 : می توانید این روش را با بسته خشک جایگزین کنید، که به شما اجازه می دهد برش های گلابی را به طور مرتب در یک لایه قرار دهید و فریز کنید تا جامد شوند. سپس می توانید آنها را بردارید و در کیسه های فریزر زیپ دار قرار دهید.

طرز نگهداری گلابی در فریزر/4

سخن آخر

با نگهداری گلابی به هر کدام از روش ها مانند خشک کردن، کمپوت کردن و یا فریز کردن در فصل پرورش گلابی می توانید در تمام طول سال از خوردن و داشتن گلابی لذت ببرید.


مقالات مرتبط:

خواص و مضرات گلابی برای لاغری، پوست و درمان بیماریها

بهترین روش نگهداری عناب تازه در یخچال و فریزر

بهترین نحوه نگهداری بادام درختی خام و بو داده در فریزراز
2
رای