17 کاربرد استفاده مجدد از تفاله قهوه برای پوست و مو، گیاهان و در خانه

17 کاربرد استفاده مجدد از تفاله قهوه برای پوست و مو، گیاهان و در خانه کاربرد تفاله قهوه برای پوست و مو؛ با تفاله های قهوه چیکار کنیم؛ استفاده مجدد از تفاله قهوه برای گلدان؛ درختان، گیاهان، خانه داری، آشپزی، سلولیت، ماندگاری و مضرات تفاله قهوه را در سلام دنیا بخوانید.

تفاله قهوه خود را به همراه آشغال بیرون می اندازید؟ زمانی که قهوه دم می کنید، حدود 99 درصد از دانه ها در فنجان شما نمی مانند، بلکه در فیلتر شما به دام می افتند. و اگرچه بسیاری از مواد مغذی و آنتی اکسیدان های موجود در آن در نوشیدنی مورد علاقه شما حل می شود، اما هنوز هم مواد خوب زیادی در آن تفاله ها باقی می ماند. با این حال، اکثر ما آنها را دور می اندازیم. راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید تفاله‌های قهوه مصرف‌شده را در خانه‌تان استفاده کنید و با این فرآیند در هزینه‌تان صرفه‌جویی کنید. ما در این مقاله سلام دنیا ، 17 روش مورد علاقه و کاربردی را برای استفاده مجدد از تفاله قهوه استفاده شده در خانه را با شما عزیزان به اشتراک می گذاریم.

نحوه دفع تفاله قهوه

قبل از اینکه به روش‌هایی برای استفاده مجدد از تفاله‌های قهوه خود بپردازیم، باید بدانیم که چگونه تفاله قهوه استفاده شده را به درستی دفع کنید. اولین و مهمتر از همه، شما می توانید و باید تفاله قهوه خود را کاملاً به کمپوست خود اضافه کنید. در واقع، تفاله‌های قهوه یکی از ساده‌ترین و مفیدترین مواد غذایی برای قرار دادن در کمپوست هستند، زیرا به خاک کمک می‌کنند. ببینید، کمپوست شما برای موثر بودن به تعادلی بین مواد غنی از نیتروژن و کربن نیاز دارد.

تفاله های قهوه، که سرشار از نیتروژن هستند، به تجزیه پوسته تخم مرغ و سایر مواد غنی از کربن کمک می کند و کمپوست شما را در حال چرخش نگه می دارد و گیاهان شما رشد خواهند کرد.اگر کمپوست ندارید، ممکن است در منطقه شما قسمتی وجود داشته باشد که زمینی برای کشت محصول دارد یا حتی دوستی که برای کمپوست خود به مقداری مواد مغذی نیاز دارد. کمپوست کردن تفاله قهوه همیشه بهتر از ریختن آن در سطل زباله است!

نحوه دفع تفاله قهوه

آیا تفاله قهوه می تواند در دفع زباله ها به سطح پایین نفوذ پیدا می کنند؟

همین موضوع در مورد تفاله های قهوه در محل دفن زباله نیز صدق می کند. دفن زباله مشکلی با زمین ندارد، اما لوله های زیر آن ممکن است مسدود شوند.بنابراین هر چقدر هم که وسوسه انگیز است، از ریختن تفاله های قهوه استفاده شده خود در محل زباله خودداری کنید. در عوض، آنها را با کمپوست خود تغذیه کنید یا راه‌های خلاقانه دیگری برای استفاده از آنها پیدا کنید.


حتما بخوانید: مصرف روزانه قهوه چقدر است


آیا پودر قهوه می تواند در ضایعات مواد غذایی باشد؟

از نظر فنی، تفاله‌های قهوه شما می‌تواند وارد ضایعات غذا شود، اما در کمپوست بهتر است. در حالی که آنها زیست تخریب پذیر هستند، محل دفن زباله محیط مناسبی را برای تجزیه تفاله های قهوه فراهم نمی کند. این منجر به تولید مقدار زیادی گاز متان می شود که یکی از قوی ترین گازهای گلخانه ای موجود است. قرار دادن تفاله های قهوه استفاده شده خود در زباله های مواد غذایی خوب است - البته مگر اینکه بخواهید دوباره از آنها استفاده کنید!

نحوه استفاده مجدد از تفاله قهوه

به طور شگفت آور بسیاری از کاربردهای مفید و کاربردی برای تفاله قهوه استفاده شده در بسیاری از مناطق خانه شما وجود دارد. اما اگر قصد استفاده مجدد از تفاله قهوه خود را دارید، مهم است که بدانید چگونه آنها را تازه نگه دارید.

ماندگاری تفاله قهوه چقدر است؟

مدت زمان ماندگاری تفاله های قهوه بستگی به نحوه نگهداری آنها دارد. اولین قانون کلی این است که تفاله‌ های قهوه به اکسیژن پاسخ می‌دهند، بنابراین اگر می‌خواهید آن‌ها را برای مدت طولانی‌ تری تازه نگه دارید، سعی کنید آن‌ها را در یک کیسه یا ظرف دربسته و بدون هوا نگهداری کنید. در مرحله بعد، تفاله قهوه خود را خشک نگه دارید. رطوبت و فضاهای تنگ تنها منبع تولید یک چیز به نام کپک است. به عبارت دیگر، قبل از اینکه تفاله قهوه استفاده شده را در یک ظرف در بسته نگهداری کنید، مطمئن شوید که خشک است.

ماندگاری تفاله قهوه چقدر است؟

در نهایت هر زمان که می خواهید از آنها استفاده می کنید،اگر آنها در یک شیشه بدون مهر و موم مانده اند یا به نحوی در معرض هوا هستند،باید هر هفته یا بیشتر آنها را تعویض کنید. برخی منابع ادعا می کنند که در صورت مهر و موم شدن، می توانید تفاله های استفاده شده خود را برای بیش از یک ماه نگهداری کنید، اما همیشه بررسی کنید که هیچ کپکی تشکیل نشده باشد. اگر تفاله‌های قهوه بوی اسیدی یا گند زدگی می‌دهد، این نشانه‌ای از خراب شدن آنها است و زمان آن رسیده که آنها را بیرون بریزید.

آیا تفاله قهوه برای سگ ها مضر است؟

پاسخ کوتاه این است که بله - تفاله قهوه برای حیوانات خانگی امن نیست. دوزهای بالای کافئین موجود در تفاله های قهوه مصرف شده می تواند برای سگ ها و سایر حیوانات خانگی مضر باشد، بنابراین اگر نمی توانید اطمینان حاصل کنید که دوست پشمالوی شما تفاله قهوه را مصرف نمی کند، باید مراقب باشید که آنها را در خانه خود رها نکنید.


حتما بخوانید: قهوه بولت پروف چیست؛ فواید، مضرات و طرز تهیه قهوه بولت پروف


آیا می توان از تفاله قهوه در باغ استفاده کرد؟

اگر می خواهید از تفاله قهوه خود استفاده مجدد کنید، باغ شما مکانی عالی برای این کار است! در اینجا چند روش کاربردی برای استفاده مجدد از تفاله قهوه برای تغذیه گیاهان و فضای سبز شما آورده شده است.

1. کود طبیعی

تفاله قهوه به راحتی می تواند به عنوان کود استفاده شود. تفاله های قهوه حاوی نیتروژن، کروم، کلسیم، پتاسیم، فسفر، آهن و منیزیم هستند که همگی از مواد معدنی ضروری برای رشد گیاهان هستند و همین تفاله قهوه مصرف شده را به یک کود طبیعی ایده آل تبدیل می کنند. حتی بهتر، تفاله های قهوه سموم و فلزات سنگین را در خاک جذب می کند که گیاهان را آلوده و تحت تأثیر قرار می دهد. و به نوبه خود، کرم های خاکی را جذب و تغذیه می کنند که این به گیاهان و خاک کمک می کند.اگر می خواهید از تفاله های قهوه به عنوان کود استفاده کنید، کافی است آن ها را در یک لایه نازک روی خاک بپاشید. بافت دانه دانه آن به افزایش زهکشی، احتباس آب و هوادهی کمک می کند.

کود طبیعی

2. آفت کش های طبیعی و دوستدار محیط زیست

اما تفاله های قهوه می توانند فواید بیشتری از افزودن مواد مغذی به خاک همراه داشته باشند. کافئین و دی ترپن ها، ترکیباتی که به طور طبیعی در تفاله های قهوه یافت می شوند، برای بسیاری از حشرات بسیار سمی هستند. که آنها را به یک آفت کش طبیعی کامل برای باغ شما تبدیل می کند. علاوه بر این، حلزون‌های بی صدف و حلزون‌ها برای حرکت در بافت درشت تفاله قهوه تلاش می‌کنند. با پاشیدن یک مانع کوچک از تفاله قهوه در اطراف گیاهان خود، می توانید به راحتی آنها را نیز دور نگه دارید. در واقع، تفاله های قهوه حتی می تواند گربه ها را از ورود به باغ شما باز دارد، زیرا آنها از بوی تند قهوه خوششان نمی آید.

3. مفید برای پرورش قارچ

اگر از طرفداران شیتاکه یا قارچ صدفی هستید، تفاله های قهوه را دور نریزید. آنها مملو از مواد مغذی هستند که این قارچ ها دوست دارند و شما به راحتی می توانید آنها را در خانه پرورش دهید! تفاله‌های قهوه در واقع به برداشتن مرحله‌ای از فرآیند، یعنی پاستوریزه کردن کاه یا خاک اره (بسته به اینکه کدام مورد استفاده می‌کنید) کمک می‌کند، زیرا تفاله‌های قهوه قبلاً در حین دم کردن قهوه پاستوریزه شده اند.


حتما بخوانید: نحوه کاشت و پرورش قارچ گانودرما


آیا تفاله قهوه می تواند به گیاهان آسیب برساند؟

ادعاهای مختلفی در مورد اینکه تفاله قهوه چقدر برای گیاهان شما خوب و موثر است وجود دارد. در حالی که بسیاری آن را تحسین می کنند،اما دیگران هشدار می دهند که با احتیاط از آنها استفاده کنید.گیاهانی که عموماً تفاله های قهوه را دوست دارند عبارتند از رز، زغال اخته، هویج، ادریسی، کلم، زنبق، هولی، تربچه، آزائلا و رودوندرنا. این گیاهان عاشق اسید هستند و با پاشیدن تفاله قهوه رشد می کنند!اما همه گیاهان به یک اندازه اسید دوست نیستند، به عنوان مثال، گوجه فرنگی و شبدر به خوبی با تفاله قهوه برخورد نمی کنند. و به طور کلی توصیه خوب این است که زیاد از آن استفاده نکنید.

ببینید، برای استفاده از تفاله های قهوه در باغ، چیزی به نام چیزهای خوب بیش از حد وجود دارد. خاک و گیاهان به تعادل خوبی نیاز دارند و کافئین و نیتروژن باید در حد اعتدال مصرف شوند، زیرا در صورت استفاده بیش از حد می توانند رشد را محدود کنند. دقیقاً معنای بیش از حد و اغلب به خاک، گیاهان و بسیاری از عوامل دیگر بستگی دارد. بنابراین با دقت شروع کنید تا تعادل نهایی را برای گیاهان خود بیابید.و به یاد داشته باشید که اگر از آن مستقیماً روی خاک استفاده می کنید، آن را در یک لایه نازک پخش کنید تا مانع از رسیدن آب به ریشه نشود!

آیا تفاله قهوه می تواند به گیاهان آسیب برساند؟

موارد استفاده تفاله های قهوه در خانه

تفاله های قهوه در داخل خانه شما نیز کاربردهای مفید و کاربردی زیادی دارد. در اینجا برخی از موارد مورد علاقه ارائه شده است!

4. تمیز کردن شومینه

اگر تا به حال شومینه تمیز کرده اید، حتما می دانید که تمیز کردن گرده های دود می تواند روی دست، لباس، دیوارهایی که به تازگی تمیز کرده اید، پخش شود.اما تفاله‌های قهوه خاکستر را سنگین می‌کند و ذرات ریز را به هم متصل می‌کند تا جایی که هستند باقی بمانند. به سادگی قبل از شروع، یک لایه تفاله قهوه روی خاکستر بپاشید، و تمام! ساده ترین روش تمیز کردن شومینه که تا به حال انجام داده اید همین است.

تمیز کردن شومینه

5. ساخت آتشدان

به غیر از تمیز کردن شومینه ها، این ترفند هوشمندانه ای است که هرگز ندیده اید! اما هنگامی که آن را امتحان کنید، هرگز بیخیال نمی شوید. ساختن یک آتشدان از تفاله های قهوه استفاده شده فقط برای محیط زیست عالی نیست، که قطع درختان را محدود می کند و به اندازه C02 از آن خارج نمی شود. درست کردن آن با وسایلی که در انبار دارید نیز آسان است و باعث می شود خانه شما بوی شگفت انگیزی بدهد! ناگفته نماند، آنها اغلب طولانی تر از آتشدان چوبی می سوزند. برای درست کردن یک آتشدان از تفاله قهوه استفاده شده، به موارد زیر نیاز دارید:

 • تابه پخت 9*4 اینچ
 • 7.5 اونس موم شمع (قطعات قدیمی خوب کار می کنند!)
 • 6-20 قاشق غذاخوری تفاله قهوه خشک
 • 1-2 فنجان ملاس نرم
 • یک همزن دستی یا همزن برقی (حتی چاپستیک های یکبار مصرف هم این کار را می کنند)

مراحل ساخت:

 • فر را از قبل با دمای 260 درجه فارنهایت گرم کنید و سپس قالب را بیرون بیاورید.کار را با ترکیب ملاس و موم شمع مستقیماً در ظرف خود شروع کنید. ملاس چوب را به هم می چسباند، بنابراین مطمئن شوید که یک لایه خوب کف آن را می پوشانید.
 • همچنین اطمینان حاصل کنید که موم شمع شما به صورت توده های خیلی بزرگ در نمی آید - سعی کنید تکه هایی به اندازه کوچک و به طور یکنواخت پخش کنید. به مدت 30 دقیقه در فر قرار دهید.
 • در حین پخت، یک سینی جداگانه با تفاله های قهوه را در فر قرار دهید تا اطمینان حاصل کنید که رطوبت اضافی قبل از زمان ترکیب این دو از بین رفته است!
 • زمانی که موم شمع کاملاً ذوب شد و تفاله ها خشک شد، هر دو را از فر بیرون بیاورید و تفاله‌ها را به ظرف پخت خود اضافه کنید. بسته به مقدار موم و ملاس که استفاده کرده اید، ممکن است مجبور شوید مقدار تفاله قهوه را تنظیم کنید. شما به دنبال بافتی کشدار، براق و کیک شکلاتی هستید، بنابراین تنظیم کنید و مخلوط کنید تا به آنجا برسید.
 • هنگامی که قوام مناسب را به دست آوردید، از یک ورق فویل فلزی برای پوشاندن تابه استفاده کنید و آن را فشار دهید تا به شکل یک کنده در بیاید. بگذارید حداقل یک ساعت در فریزر استراحت کند. پس از آن، از یک چاقو برای بریدن لبه ها استفاده کنید و کنده خود را از ماهیتابه بردارید -کنده شما اکنون آماده سوختن است!
 • برگردانید تا قسمت براق آن بالا باشد، و از کیندلینگ یا آتش‌افکن برای روشن کردن شعله‌ها استفاده کنید - و از بوی کم دود و شگفت‌انگیز قهوه قهوه‌تان لذت ببرید!

6. تهیه اسکراب طبیعی

ماهیت درشت تفاله های قهوه، آنها را به یک اسکراب طبیعی و عالی برای سطوحی که به سختی تمیز می شوند، تبدیل می کند، جایی که رسوبات در طول زمان جمع می شوند. حتی بهتر از آن، خواص ضد باکتریایی و ضد ویروسی آنها حتی ممکن است به ضدعفونی کردن آن سطوح کمک کند.برای تهیه اسکراب، می‌توانید تفاله قهوه را مستقیماً روی سطوح خود بمالید و با یک پارچه یا اسفنج مرطوب بشویید، یا آن‌ها را با آب مخلوط کنید و به صورت خمیر درآیند. هر دو مانند یک جذابیت عمل می کنند، فقط مطمئن شوید که هر چیزی را که تمیز می کنید قابل استفاده برای اسکراب کردن است.و بهترین بخش کدام است؟ می توانید از این اسکراب برای تمیز کردن قابلمه و تابه هم استفاده کنید.

 تهیه اسکراب طبیعی

7. رفع خراش مبلمان

علاوه بر مخلوط کردن تفاله‌های قهوه برای تهیه خمیر در پاک کردن آلودگی ها... می توانید از تفاله‌های قهوه برای نرم کردن ظاهر هر گونه خراش مبلمان عالی است.دانه های تفاله قهوه را با دست روی یک سطح چوبی تیره بریزید.به دلیل رنگ طبیعی در تفاله قهوه و بافت ساینده ملایم، تفاله قهوه می تواند به پوشاندن هرگونه خراش خفیف در مبلمان چوبی کمک کند - بدون مواد شیمیایی و سموم گران قیمتی که در فروشگاه پیدا می کنید.فقط تفاله های قهوه و آب را به صورت خمیر غلیظی مخلوط کنید و آن را با یک پارچه یا نوک کیو روی محل خراشیدگی بمالید. قبل از اینکه آن را تمیز کنید، اجازه دهید 5-10 دقیقه بماند. در صورت لزوم این روش را تکرار کنید!


حتما بخوانید: فواید و مضرات کافئین چیست


8. رنگ طبیعی

 رنگ طبیعی قهوه را می‌توان برای چیزی بیشتر از رفع خراشیدگی در مبلمان استفاده کرد.می توانید از آنها برای رنگ کردن هیر چیزی استفاده کنید. همچنین روی کتانی، پنبه، ابریشم مصنوعی، کاغذ، سلفون و موارد دیگر کار می‌کند،با خیس کردن مجدد زمین، به راحتی می‌توانید رنگ غیر سمی و همه جانبه خود را بسازید.این باعث می شود تفاله قهوه روشی عالی و خلاقانه بدون نیاز به خرید ابزار یا مواد گران قیمت باشد. چرا از تفاله قهوه خود برای رنگ کردن تخم مرغ ها برای عید یا رنگ خانگی استفاده نمی کنید؟

9. نرم کردن گوشت

این یکی کمی بحث برانگیز است، اما اگر مایلید طعم جدیدی برای باربیکیوی تابستانی خود داشته باشد، این روش ارزش امتحان کردن را دارد! اگر تا به حال یک ماده برای نرم کردن گوشت خوب را امتحان کرده باشید، می دانید که همه چیز تفاوت را ایجاد می کند. هم آنزیم ها، هم نمک ها و هم اسیدها در نرم کردن گوشت بسیار عالی هستند، زیرا پروتئین ها و فیبرها را تجزیه می کنند. قهوه دارای هر دو آنزیم و اسید است که آن را به ویژه موثر می کند. ناگفته نماند، می تواند طعم دودی و پوسته ترد را هنگام پخت اضافه کند و اسیدها به افزایش طعم طبیعی گوشت کمک می کنند. خیلی خوب به نظر می رسد، درست است؟ خب، تفاله قهوه را به دستور پخت مورد علاقه خود اضافه کنید و بگذارید دو ساعت قبل از پختن بماند. از طرف دیگر، می‌توانید تفاله‌های آن را مجدداً به قهوه تبدیل کنید، بگذارید خنک شود و قبل از پختن به مدت 24 ساعت از آن به عنوان ماریناد استفاده کنید.

نرم کردن گوشت

10. دفع کننده حشرات

اگر پشه‌ها، سوسک‌ها یا مگس‌های میوه در ماه‌های گرم‌ تر به خانه‌تان آمده اند، تفاله‌های قهوه می‌توانند به کمک شما بیایند. مانند آفات باغ شما، این حشرات قهوه را دوست ندارند. با گذاشتن کاسه‌های کوچک تفاله قهوه یا پاشیدن آن‌ها در اطراف محل نشستن در فضای باز که می‌خواهید عاری از حشرات و آفات باشید، در کوتاه‌ترین زمان از ورد آنها جلوگیری می‌شود.


حتما بخوانید: گیاهان دفع کننده حشرات


11. یخ زدایی و آب شدن

اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که در زمستان به زیر نقطه انجماد می‌رسد، پس با دیدن جاده‌های نمکی پس از نشستن برف غریبه نیستید.این به این دلیل است که نمک نقطه انجماد آب را کاهش می دهد و بافت درشت آن باعث ایجاد اصطکاک برای کفش های شما در هنگام راه رفتن در یک جاده لغزنده می شود. اما به همان اندازه که نمک موثر است، برای گونه های آبزی نیز سمی است و حتی می تواند گیاهان را از بین ببرد. خوشبختانه، نیتروژن موجود در قهوه نقطه انجماد آب را به روشی مشابه کاهش می دهد، اما بدون عوارض جانبی سمی. به عبارت دیگر، می توانید در زمستان با تفاله های قهوه زمین را یخ زدایی کنید.

12. جذب و خنثی کردن بوهای بد خانه

این شاید چند کاره ترین و موثرترین استفاده از تفاله قهوه شما در خانه باشد.نیتروژن موجود در قهوه می تواند بوهای تند را در تماس با هوا خنثی کند، که آن را به یک خوشبوکننده طبیعی درخشان تبدیل می کند. تفاله‌های قهوه در هر جایی که بو می‌دهد، می‌تواند هر گونه بوی بد را جذب کرده و از بین ببرد. حتی برای از بین بردن بوی سیر از دستان شما پس از یک جلسه پخت و پز هم سودمند است. فقط دست ها را با آن بشویید. برای خوشبو کردن یک اتاق، به سادگی یک شیشه باز تفاله قهوه در صورت نیاز قرار دهید و تماشا کنید که کار خود را انجام می دهد. هفته ای یکبار یا در صورت تمایل زودتر آن را عوض کنید.

جذب و خنثی کردن بوهای بد خانه

13. دفع کک ها از حیوانات خانگی

مقابله با کک ها جالب نیست و محصولاتی که در پت شاپ ها یافت می شوند اغلب گران و پر از مواد شیمیایی هستند. اما مانند سایر آفات و حشرات، کک ها هم قهوه را دوست ندارند. اگرچه این روش همیشه به اندازه محصولات خریداری شده در فروشگاه موثر نیست (این بستگی به میزان هجوم کک دارد)، اما ارزش امتحان کردن را دارد.برای استفاده از تفاله قهوه به عنوان از بین برنده کک، کافی است پس از شامپو کردن، تفاله آن را به پوست حیوان خانگی خود بمالید و با دقت بشویید. فقط مراقب باشید که به آنها اجازه ندهید هیچ یک از تفاله ها را بخورند، زیرا دوزهای بالای کافئین می تواند برای حیوانات خانگی سمی باشد!


حتما بخوانید: چگونگی از بین بردن کک در خانه، لباس و حیوانات


تفاله قهوه برای پوست و مو

آیا پودر قهوه برای پوست شما مفید است؟

قهوه یک معجزه گر شناخته شده در دنیای زیبایی است که هم به دلیل خواص و هم به دلیل بافت لایه بردار ملایم آن استفاده می شود.اما اغلب، نیازی به خرید محصولات از یک مغازه نیستريال زیرا با چند دستور العمل ساده، می توانید همان اثر را از پودر قهوه خود دریافت کنید! در اینجا چند روش برتر برای استفاده از تفاله قهوه در روتین زیبایی و مراقبت از پوست شما آورده شده است:

14. لایه برداری کردن پوست

این احتمالاً رایج ترین و واضح ترین فایده تفاله قهوه و اما فوق العاده مؤثر آن است. تفاله قهوه دارای خواص آنتی اکسیدانی است که از پوست در برابر آسیب های خورشید محافظت می کند. اما بافت دانه‌دار می‌تواند به حذف سلول‌های مرده پوست و آلودگی و افزایش جریان خون کمک کند که به سلامت کلی پوست کمک می‌کند. برای استفاده از تفاله قهوه به عنوان اسکراب، آن را با آب و روغن نارگیل مخلوط کنید و مستقیماً روی پوست خود بمالید. به مدت یک دقیقه یا بیشتر که ماند آن را بشویید و با یک پارچه پاک کنید، سعی کنید اجازه ندهید که از فاضلاب پایین برود! و همین.

 لایه برداری کردن پوست

15. رفع حلقه های زیر چشم

ناحیه اطراف چشم بسیار ظریف است و به دلیل کمبود چربی، معمولاً یکی از اولین مکان هایی است که علائم پیری را نشان می دهد.اما هم کافئین و هم آنتی اکسیدان های مختلف می توانند گردش خون را تقویت کرده و التهاب را کاهش دهند که به کاهش سیاهی دور چشم، پف کردگی و علائم پیری در اطراف چشم کمک می کند. از آنجایی که قهوه سرشار از آنتی اکسیدان و کافئین است، برای این کار عالی است! مانند اسکراب لایه بردارتان، آب یا نارگیل را با تفاله خود مخلوط کنید، آن را روی ناحیه چشم بمالید و اجازه دهید حدود 10 دقیقه یا بیشتر بماند،! پس از گذشت زمان، فقط خمیر را پاک کرده و خشک کنید. روزانه یا زمانی که نیاز به تقویت دارید این کار را تکرار کنید.

16. تحریک رشد مو و پاکسازی پوست سر

مطالعات متعدد نشان داده اند که کافئین به تحریک رشد مو کمک می کند. در واقع، در بسیاری از محصولات برای ریزش مو، کافئین یک عنصر کلیدی است. اما می توانید به راحتی تفاله قهوه استفاده شده خود را در خانه نیز استفاده کنید. قبل از شامپو کردن، کافی است مقداری از تفاله قهوه خود را بردارید و روی پوست سر خود ماساژ دهید. پس از چند دقیقه موهای خود را آبکشی کرده و به طور معمول بشویید! این نه تنها برای تحریک رشد مو خوب است، بلکه به پاکسازی مو و پوست سر از سموم نیز کمک می کند. شامپوها و محصولات موی تجاری حاوی مواد شیمیایی هستند که اغلب روی پوست سر و موی ما تجمع ایجاد می کنند. این اسکراب قهوه می تواند به حذف آن همراه با سلول های مرده پوست کمک کند.مراقب باشید این کار را بیش از حد انجام ندهید.


حتما بخوانید: درمان سلولیت (تجمع چربی) با روش خانگی و گیاهی


17. کاهش ظاهر سلولیت

سلولیت وضعیتی است که 80 تا 90 درصد زنان را تحت تاثیر قرار می دهد. به دلیل فشرده شدن رسوبات چربی از طریق بافت همبند، پوست اطراف ران فرورفته به نظر می رسد. در حالی که هیچ خطری برای آن وجود ندارد، بسیاری از زنان به دنبال راه هایی برای کاهش دید سلولیت هستند.مطالعات نشان داده اند که وقتی کافئین به صورت موضعی در ناحیه آسیب دیده استفاده شود، می تواند به تجزیه این رسوبات چربی و افزایش جریان خون کمک کند. این به نوبه خود به کاهش سلولیت کمک می کند.و همانطور که قبلاً ثابت کرده‌ایم، تفاله‌های قهوه سرشار از کافئین هستند. بنابراین، با استفاده از دستور اسکراب فوق، روی ناحیه سلولیت بمالید و هر هفته حدود ده دقیقه اسکراب کنید. بعد از یک ماه یا بیشتر، باید شروع به دیدن برخی از نتایج کنید.

کاهش ظاهر سلولیت

آیا تفاله قهوه برای مصرف بی خطر است؟

نوشیدن قهوه با تعدادی از فواید سلامتی مرتبط است، از جمله کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2، سکته مغزی و برخی از انواع سرطان.با اینکه ممکن است تصور اینکه مصرف تفاله قهوه ممکن است فواید مشابهی داشته باشد بی خطر به نظر می رسد،اما بسیاری از پزشکان نسبت به آن هشدار می دهند.دانه های قهوه حاوی ترکیباتی به نام کافستول و کاهوول است که می تواند کلسترول خون را افزایش دهد. این ترکیبات معمولاً هنگام دم کردن قهوه توسط فیلترهای کاغذی حذف می شوند اما در تفاله ها باقی می مانند.یک مطالعه به اثرات مصرف حدود 0.25 اونس (7 گرم) تفاله قهوه در روز پرداخت. پس از سه هفته، کلسترول خون شرکت کنندگان به طور متوسط ​​26 امتیاز افزایش یافت.برخی از دستور العمل ها برای محصولات پخته شده، نرم کردن گوشت و سس نیاز به تفاله قهوه دارند. استفاده از تفاله های قهوه از این طریق احتمالاً خوب است تا زمانی که آنها را مستقیم مصرف نکنید.

سخن پایانی:

اکثر مردم تفاله های باقی مانده پس از دم کردن قهوه را دور می اندازند. با این حال، راه های بسیار خوبی برای استفاده مجدد از آنها وجود دارد.کافئین و آنتی اکسیدان های موجود در تفاله قهوه ممکن است به مبارزه با سلولیت، حلقه های زیر چشم و سایر علائم پیری پوست کمک کند.تفاله های قهوه نیز سرشار از مواد مغذی است که می تواند گیاهان را تغذیه کرده و از آفات باغ شما جلوگیری کند.علاوه بر این، ساینده بودن آنها باعث می شود تا یک اسکراب تمیز کننده عالی در اطراف خانه باشند.دفعه بعد که برای خود یک فنجان قهوه دم می کنید، با استفاده از یکی از ایده های این مقاله، تفاله ها را دور نریزید و از آنها به خوبی استفاده کنید.


مطالب مرتبط:

7 علامت و عوارض که نشان دهنده نوشیدن بیش از حد قهوه است

اثر خوردن قهوه در بارداری؛ آیا قهوه باعث سقط جنین می شود

قهوه برای سرما خوردگی خوب است

خواص عالی مصرف قهوه بر روی کبداز
1
رای