قهوه برای سرما خوردگی خوب است؛ خواص و مضرات قهوه برای سرماخوردگی

قهوه برای سرما خوردگی خوب است؛ خواص و مضرات قهوه برای سرماخوردگی قهوه برای سرما خوردگی؛ آیا وقتی که بیمار هستید می توانید قهوه بنوشید؛ خواص و مضرات قهوه برای سرماخوردگی و بیماری های دیگر چیست؛ قهوه برای سرماخوردگی مفید است یا نه در سلام دنیا بخوانید.

نه، نمی‌خواهم به شما بگویم که قهوه درمان سرماخوردگی است اما ممکن است باعث شود وقتی کلی کار داری احساس خوبی داشته باشید.سرماخوردگی فعالیت روانی حرکتی شما را که توانایی شما برای حرکت و تفکر است کند می کند. خوشبختانه، این دقیقاً همان چیزی است که قهوه (و کافئین) به آن کمک می کند. وقتی بیمار هستید، طبیعی است که غذاها و نوشیدنی‌های آرامش‌بخشی را که به آن عادت کرده‌اید میل کنید. برای بسیاری از افراد، این نوشیدنی ها شامل قهوه هم می شود. برای افراد سالم، قهوه در مصرف متعادل اثرات منفی کمی دارد.

حتی ممکن است فوایدی برای سلامتی داشته باشد، زیرا سرشار از آنتی اکسیدان است. بعلاوه، کافئین ممکن است فواید کمی برای چربی سوزی داشته باشد. با این حال، ممکن است تعجب کنید که آیا نوشیدن قهوه در زمان بیماری بی خطر است یا خیر. این نوشیدنی بسته به نوع بیماری که با آن دست و پنجه نرم می کنید، مزایا و معایبی دارد. همچنین می تواند با برخی داروها تداخل داشته باشد. این مقاله سلام دنیا  بررسی می‌کند که آیا می‌توانید در زمان بیماری قهوه بنوشید یا خیر. و همچنین به خواص و مضرات قهوه برای سرماخوردگی اشاره کردیم. با ما همراه باشید.

قهوه برای سرما خوردگی خوب است؟

1. خواص قهوه برای سرماخوردگی: داشتن کافئین

کافئین یک انتقال دهنده عصبی به نام آدنوزین را که مسئول ایجاد احساس خستگی است، مهار می کند.به عبارت دیگر، کافئین یک جذب طبیعی است.این می تواند به افزایش هوشیاری و بیداری کمک کند و فقط به شما کمک می کند در هنگام سرماخوردگی احساس بهتری داشته باشید.کافئین همچنین می تواند به بازگرداندن فعالیت کند روانی حرکتی شما به سطوح معقول تر کمک کند.


حتما بخوانید: خواص عالی مصرف قهوه بر روی کبد


به علاوه، کافئین همچنین می تواند به کاهش برخی علائم سرماخوردگی مانند سردرد کمک کند.نوشیدن یک فنجان قهوه گرم می تواند به رفع گرفتگی و گلودرد کمک کند و این می تواند می تواند آرامش بخش باشد.فقط مطمئن شوید که مقدار زیادی H2O را همراه با ان می نوشید. آخرین چیزی که می خواهید این است که نوشیدن مایعات را زمانی که از قبل احساس بدی دارید فراموش کنید.اما فقط کافئین موجود در قهوه نیست که می تواند به سرماخوردگی کمک کند، بلکه آنتی اکسیدان ها و سایر ترکیبات شیمیایی موجود در آن نیز هستند.

خواص قهوه برای سرماخوردگی: داشتن کافئین

2. خواص قهوه برای سرماخوردگی: آنتی اکسیدان ها (برای التهاب)

وقتی سرما می‌خورید، بدنتان تحت استرس است. و مانند هر عامل استرس زا دیگری، این باعث التهاب می شود. آنتی اکسیدان ها با از بین بردن رادیکال های آزاد - مولکول های ناپایداری که می توانند به سلول ها آسیب بزنند - به مبارزه با این التهاب کمک می کنند.

به عبارت دیگر، آنتی اکسیدان ها به محافظت از سلول های شما در برابر آسیب کمک می کنند – مخصوصاً زمانی که احساس خوبی ندارید. باکتری ها و ویروس ها باعث التهاب می شوند و آنتی اکسیدان های موجود در قهوه می توانند به کاهش این التهاب کمک کنند. مبارزه با التهاب زمانی مهم است که در تلاش برای غلبه بر سرماخوردگی یا تقریباً هر بیماری هستید.


حتما بخوانید: 7 نشانه مصرف بیش از حد قهوه


3. خواص قهوه برای سرماخوردگی: پلی فنول ها و سایر ترکیبات (برای حمایت از سیستم ایمنی)

قهوه همچنین حاوی ترکیبات دیگری است که می تواند با کاهش التهاب و تقویت سیستم ایمنی بدن از شما در برابر بیماری ها محافظت کند. سیستم ایمنی قوی تر به معنای شانس بهتر برای مبارزه با سرماخوردگی یا هر عفونت دیگری است. علاوه بر کافئین، ترکیبات متعدد دیگری نیز وجود دارند که از عملکرد ایمنی حمایت می کنند: پلی فنول ها، اسیدهای کلروژنیک، کاهوئول، کافستول و غیره.

بر اساس این مطالعه، به نظر می رسد این کافئین و پلی فنول ها هستند که بیشترین تأثیر مثبت را روی ایمنی دارند.این بدان معناست که حتی بدون کافئین نیز می تواند به شما کمک کند اگر احساس بیماری دارید. این به دلیل تمام ترکیبات دیگر مانند آنتی اکسیدان ها و فنل ها است.نوشیدن قهوه می‌تواند به شما کمک کند تا احساس پرانرژی بودن کنید و این بهترین چیزی است که می توانم در مورد بدون کافئین بگویم.نتیجه نهایی؟ پیش بروید و وقتی مریض هستید از یک فنجان قهوه لذت ببرید. فقط مطمئن شوید که مقدار زیادی مایعات به غیر قهوه بنوشید.همه چیز را با مقداری آب، آب میوه، چای گیاهی با عسل و غیره مخلوط کنید. (اما به معنای واقعی کلمه این چیزها را با هم مخلوط نکنید.) بسیار مهم است که هنگام سرماخوردگی هیدراته بمانید.

4. خواص قهوه برای سرماخوردگی: افزایش احساس انرژی بیشتر

قهوه صبح برای بسیاری از افرادی که متوجه می شوند محتوای کافئین آن به بیدار شدن آنها کمک می کند عالی است. در واقع، حتی قهوه بدون کافئین نیز به دلیل اثر دارونما می تواند اثر محرک ملایمی روی افراد داشته باشد. برای بسیاری از کسانی که قهوه می نوشند، این افزایش انرژی درک شده یکی از مزایای کلیدی قهوه است، و همچنین یکی از دلایلی است که ممکن است هنگام بیماری آن را بنوشید.

به عنوان مثال، اگر احساس تنبلی یا خستگی می کنید اما هنوز آنقدر خوب هستید که به سر کار یا مدرسه بروید، می تواند به شما کمک کند. به علاوه، اگر با سرماخوردگی خفیف سر و کار دارید، قهوه ممکن است به شما کمک کند روز خود را بدون ایجاد عوارض جانبی قابل توجهی سپری کنید. قهوه می تواند انرژی شما را تقویت کند، که اگر در شرایط جوی خیلی خوبی نیستید اما به اندازه کافی خوب هستید که به سر کار یا مدرسه بروید، می تواند مفید باشد.

خواص قهوه برای سرماخوردگی: افزایش احساس انرژی

مضرات قهوه برای سرماخوردگی

1. می تواند باعث کم آبی بدن و ایجاد اسهال شود

قهوه همچنین می تواند اثرات منفی داشته باشد. کافئین موجود در قهوه دارای اثر ادرارآور است، به این معنی که می تواند مایعات را از بدن شما خارج کند و باعث شود مقدار بیشتری از آن را از طریق ادرار یا مدفوع دفع کنید. در برخی افراد، مصرف قهوه ممکن است منجر به کم آبی بدن در نتیجه اسهال یا ادرار زیاد شود. با این حال، برخی از محققان خاطرنشان می کنند که مصرف کافئین در سطوح متوسط ​​- مانند 2 تا 3 فنجان قهوه در روز - هیچ تاثیر معنی داری بر تعادل مایعات شما ندارد.

در واقع، افرادی که به طور منظم قهوه می نوشند، بیشتر به اثر ادرارآور قهوه عادت می کنند، تا جایی که هیچ مشکلی در تعادل مایعات برای آنها ایجاد نمی کند. اگر استفراغ یا اسهال را تجربه می کنید - یا اگر آنفولانزا، سرماخوردگی شدید یا مسمومیت غذایی دارید - ممکن است بخواهید از قهوه اجتناب کنید و نوشیدنی های آبرسان بیشتری را انتخاب کنید، به خصوص اگر قهوه خور  نیستید.


حتما بخوانید: برای درمان اسهال چه بخوریم


برخی از نمونه‌های نوشیدنی‌های آب‌رسان‌تر شامل آب، نوشیدنی‌های ورزشی یا آب‌میوه‌های رقیق‌شده است.با این حال، اگر به طور منظم قهوه می نوشید، ممکن است بتوانید بدون افزایش خطر کم آبی در هنگام بیماری، به نوشیدن قهوه ادامه دهید. در افرادی که به شدت بیمار هستند یا استفراغ یا اسهال دارند، قهوه ممکن است این مسائل را تشدید کند و منجر به کم آبی بدن شود. با این حال، مصرف کنندگان قهوه معمولی ممکن است این مشکلات را نداشته باشند.

2. ممکن است زخم معده را تحریک کند

قهوه اسیدی است ، بنابراین ممکن است باعث تحریک معده در افراد خاصی شود، مانند کسانی که زخم معده فعال دارند یا مشکلات گوارشی مرتبط با اسید دارند. طبق مطالعه ای که روی 302 فرد مبتلا به زخم معده انجام شد، بیش از 80 درصد افزایش درد شکم و سایر علائم را پس از نوشیدن قهوه گزارش کردند. با این حال، مطالعه دیگری روی بیش از 8000 نفر هیچ ارتباطی بین مصرف قهوه و زخم معده یا سایر مشکلات گوارشی مرتبط با اسید مانند زخم روده یا رفلاکس اسید نشان نداد.

به نظر می رسد ارتباط بین قهوه و زخم معده بسیار فردی است. اگر متوجه شدید که قهوه باعث ایجاد زخم معده یا بدتر شدن آن می شود، باید از مصرف آن اجتناب کنید یا به قهوه سرد که اسیدیته کمتری دارد تغییر دهید. قهوه ممکن است زخم معده را بیشتر تحریک کند، اما یافته های تحقیقات قطعی نیست. اگر قهوه معده شما را تحریک می کند، باید از مصرف آن اجتناب کنید یا به نوشیدنی سرد که اسیدی نیست تغییر دهید.

مضرات قهوه برای سرماخوردگی و بیماری

3. با برخی داروها تداخل دارد

قهوه با برخی از داروها نیز تداخل دارد، بنابراین در صورت مصرف یکی از این داروها باید از مصرف قهوه خودداری کنید. به ویژه، کافئین می تواند اثرات داروهای محرک مانند سودوافدرین (Sudafed) را تقویت کند، که اغلب برای کمک به کاهش علائم سرماخوردگی و آنفولانزا استفاده می شود. همچنین می‌تواند با آنتی‌ بیوتیک‌ها تداخل داشته باشد، که در صورت ابتلا به عفونت باکتریایی از هر نوعی، ممکن است آن‌ها را مصرف کنید.


حتما بخوانید: خواص عالی پروبیوتیک برای درمان سرماخوردگی


باز هم، مصرف کنندگان معمولی قهوه ممکن است بتوانند این داروها را در حین نوشیدن قهوه تحمل کنند، زیرا بدن آنها به اثرات آن عادت کرده است. با این حال، قبل از انتخاب نوشیدن قهوه با این داروها، باید با یک متخصص مراقبت های بهداشتی صحبت کنید. گزینه دیگر نوشیدن قهوه بدون کافئین در حین مصرف این داروها است، زیرا کافئین موجود در قهوه باعث این فعل و انفعالات می شود. در حالی که بدون کافئین حاوی مقادیر کمی کافئین است، چنین مقادیر کمی بعید است که باعث تداخل دارویی شود.

کافئین موجود در قهوه ممکن است با داروهای محرک مانند سودوافدرین و همچنین آنتی بیوتیک ها تداخل داشته باشد. در حین مصرف این داروها باید قبل از نوشیدن قهوه با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی صحبت کنید. 

نتیجه

اگرچه مصرف اعتدال قهوه در بزرگسالان سالم به طور کلی بی ضرر است، اما اگر بیمار هستید، ممکن است از مصرف آن اجتناب کنید . اگر با سرماخوردگی یا بیماری خفیف مواجه هستید، نوشیدن قهوه خوب است، اما بیماری‌های شدیدتر که با استفراغ یا اسهال همراه هستند می‌توانند منجر به کم‌آبی بدن شوند – و نوشیدن قهوه ممکن است این اثرات را تشدید کند. قهوه می تواند به شما کمک کند سرماخوردگی را از بین ببرید، اما جایگزین کاملی برای استراحت، مایعات و سوپ مرغ نیست. (یا داروی سرماخوردگی، برای این موضوع.) اما می توانید از لحظه لذت ببرید و مایعات دیگر نیز بنوشید. انتظار نداشته باشید که معجزه کند، اما ممکن است به شما کمک کند کمی احساس بهتری داشته باشید. 


مقالات مرتبط:

درمان خانگی سرماخوردگی کودک و بزرگسال

فواید چای سیاه برای سرماخوردگی، سرفه و آبریش بینیاز
1
رای