فواید چای سیاه برای سرماخوردگی، سرفه و آبریش بینی + روش مصرف

فواید چای سیاه برای سرماخوردگی، سرفه و آبریش بینی + روش مصرف چای برای سرماخوردگی؛ خواص چای سیاه برای سرماخوردگی چیست؛ بهترین فواید چای سیاه که برای درمان سرماخورگی، سرفه و گلودرد و آبریزش بینی مفید است و روش مصرف آن در سلام دنیا بخوانید.

از تحریک‌ کننده‌ ترین عفونت‌ها و بیماری ها آن‌هایی هستند که باعث خشکی گلو، خارش و آبریزش بینی در فرد می‌شوند. وقتی سرما می‌خورید، سردرد و محرک های بدنی شما می توانند بدتر شوند. خوشبختانه آن دسته از افرادی که از مصرف دارو بیزارند، می توانند با نوشیدن دم کرده های طبیعی از شر این علائم آزاردهنده سرماخوردگی خلاص شوند. یکی از نوشیدنی‌هایی که برای سرماخوردگی بسیار مفید شناخته شده است چای سیاه می باشد. می پرسید چرا؟ خب به این دلیل که چای سیاه به تسکین علائم سرماخوردگی، سرفه و همچنین به پاکسازی گلو و کاهش آبریزش بینی کمک می‌کند. در این مطلب سلام دنیا، ما به خواص چای سیاه و رابطه آن با سرماخوردگی؛ 4 دلیل برای نوشیدن چای سیاه و فواید چای سیاه برای سرماخوردگی پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

خواص چای سیاه برای سرماخوردگی

1. فواید چای سیاه برای سرماخوردگی: خواص ضد التهابی

چای سیاه دارای خواص ضد التهابی است که به کاهش التهاب گلو ناشی از سرماخوردگی کمک می کند. در سرماخوردگی، ناراحتی و خشکی گلو با التهاب به وجود می آید. پس با توجه به این حقیقت - چه عفونت گلو داشته باشید و چه سرماخوردگی - چای سیاه یک نوشیدنی سالم برای مصرف در حین بیماری به شمار می آید. اگر دچار سرماخوردگی یا سرفه شده اید، نوشیدن یک فنجان چای سیاه داغ دو بار در روز برای تسکین فوری درد شما کافی است.


حتما بخوانید: درمان سردی بدن با دمنوش، دارو گیاهی و خانگی


2. فواید چای سیاه برای سرماخوردگی: ویتامین B

ویتامین B ایمنی سیستم ما را افزایش می دهد. خوشبختانه چای سیاه منبع فوق العاده ای از ویتامین B محسوب می شود. چای سیاه می تواند ویتامین B بدن ما را - که برای تقویت سیستم ایمنی بدن مورد نیاز است - فراهم کند. برای مبارزه با ویروس هایی که باعث سرماخوردگی و سرفه می شوند، ایمنی بسیار مهم است. پس بنابراین، حتی اگر سرما هم نخورده اید، هر روز یک فنجان چای سیاه بنوشید. هنگامی که به طور منظم چای سیاه را مصرف می کنید، به تقویت ایمنی و حفظ سلامتی خود کمک می کنید.

فواید چای سیاه برای سرماخوردگی

3. فواید چای سیاه برای سرماخوردگی: ضد ویروس

هر بیماری در بدن شما با یک فنجان چای سیاه همراه با کمی لیمو بهبود می یابد. لیمو دارای ویژگی های ضد ویروسی است که به از بین بردن جمعیت کامل ویروسی که در بدن ما وجود دارد کمک می کند. در هنگام سرماخوردگی، به یاد داشته باشید که چای را با لیمو بنوشید، زیرا به عنوان یک درمان سرماخوردگی و سرفه موثر این ترکیب شناخته شده است.


حتما بخوانید: درمان کم خونی و فقر آهن با داروهای گیاهی


4. فواید چای سیاه برای سرماخوردگی: آنتی اکسیدان ها

فلاونوئیدها، تیانین و سایر آنتی اکسیدان ها در چای سیاه به وفور یافت می شوند. این نوع از آنتی اکسیدان ها با تقویت سیستم ایمنی بدن از ما حمایت می کنند. آنتی اکسیدان ها همچنین به حذف سموم و عناصر نامطلوب از بدن ما کمک می کنند. مصرف منظم چای سیاه به بهبود سرماخوردگی و کاهش ابتلا به سرماخوردگی های خیلی وخیم تر کمک می کند.

فواید چای سیاه برای سرماخوردگی

سخن آخر

در حین سرما خوردگی و روزمرگی های خود به دنبال نوشیدن چای سیاه باشید. انتخاب جسورانه و درخشان ما از چای سیاه مطمئناً حواس شما را به وجد می آورد و روحیه شما را آرام می کند. به یاد داشته باشید که شما همچنین می توانید در حین سرما خوردگی از انواع دمنوش های دیگر مانند چای گیاهی و چای سبز هم نیز بنوشید.


مطالب مرتبط:

برای درمان سرماخوردگی چی بخوریم

علت سرماخوردگی مکرر کودکان و درمان آن

از
5
رای