علت سرماخوردگی مکرر کودکان + درمان و پیشگیری از سرماخوردگی کودکان

علت سرماخوردگی مکرر کودکان + درمان و پیشگیری از سرماخوردگی کودکان علت سرماخوردگی مکرر کودکان چیست؛ با درمان سرماخوردگی کودکان با بهترین آنتی بیوتیک و شربت پیشگیری و علت سرماخوردگی کودکان در تابستان و خوب نشدن آنها، در سلام دنیا آشنا شوید.

با اینکه در فصل گرما هستیم اما باز هم برخی از کودکان دچار سرماخوردگی می شوند ، در این مطلب از سلام دنیا درباره موضوعات علت سرماخوردگی مکرر کودکان چیست، علت سرماخوردگی کودکان در تابستان، علت خوب نشدن سرماخوردگی کودکان، شربت پیشگیری از سرماخوردگی کودکان، بهترین آنتی بیوتیک برای سرماخوردگی کودکان، درمان خانگی سرماخوردگی کودکان صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

علت سرماخوردگی مکرر کودکان چیست

سرماخوردگی در کودکان امریست عادی، با تمام پیشگیری ها و تقویت کردن و کنترل هوای محیط و حتی بهداشت باز هم کودکان در طول سال سرما می خوردند حتی تا 15 درصد کودکان در تمام فصول تا 12 بار دچار سرما خوردگی می شوند، سرماخوردگی در کودکان دلایل متنوعی دارد که شناخته ترین آنها در مجاورت ویروس سرماخوردگی قرار گرفتن است، با حضور در مهدها و مدارس احتمال درگیر شدن آنها به این بیماری بالا می رود و آنها نیز به دوستانشان انتقال می دهند.


حتما بخوانید: درمان خانگی سرماخوردگی کودک


به همین دلیل در فصل مدارس کودکان بیشتر از همیشه دچار این بیماری می شوند و یا به خاطر ناتوان بودن در امر رعایت بهداشت ویروس و آلودگی وارد بدن آنها می شود. برخی از کودکان نیز بدنشان سیستم ایمنی ضعیفی دارد و توانایی مقابله با این ویروس را ندارند به همین دلیل مدام پذیرای ویروس سرماخوردگی خواهند بود.

علت سرماخوردگی مکرر کودکان

علت سرماخوردگی کودکان در تابستان

شدت سرماخوردگی در زمستان بسیار بیشتر از تابستان می باشد اما این به این دلیل نیست که کودکان در تابستان ایمن خواهند بود، ویروس های سرماخوردگی در تمام طول سال تهدید کننده هستند.

کودکان به خاطر حضور در زمین های بازی و ارتباط با وسایل آلوده ، تماس با فرد مبتلا، تنفس در مکان هایی که فاقد تهویه مناسب هستند، همینطور سفر با وسایل نقلیه عمومی مخصوصا هواپیما زیرا هوا به مدت طولانی ساکن می باشد و تهویه ای برای انتقال هوای آلوده به بیرون وجود ندارد.

علت خوب نشدن سرماخوردگی کودکان

از علایم بیماری سرماخوردگی در کودکان آبریزش بینی و سرفه می باشد و دوره سرماخوردگی در آنها تا 10 روز طول خواهد کشید ، اگر این دوره بیشتر و یا تشدید شود به طوریکه آبریزش بینی آنها همچنان ادامه پیدا کرد باید دید که علت آن چیست، می تواند وجود جسم خارجی در بینی، رینیت آلرژیک، رینیت غیرآلرژیک، رینیت ناشی از داروها یا سینوزیت حاد باکتریایی باشد که بهتر است برای این منظور از پزشک کمک خواست.

همچنین سرفه های ناشی از سرماخوردگی که می تواند کودک را اذیت کند و در بیشتر مواقع 10 الی 14 روزه برطرف خواهند شد اما اگر سرفه کودک بیستر از این مدت طول کشید به طوریکه اثری در بهبود آن نشاهده نشد احتمال بروز پنومونی، آسم، سیاه سرفه، سیستیک فیبروزیس و بلع جسم خارجی می باشد برای ریشه یابی علت آن به پزشک متخصص باید مراجعه شود. 

شربت پیشگیری از سرماخوردگی کودکان

سوسپانسیون آسماویت ویتابیوتیکس:

آسماویت ویتابیوتیکس با داشتن مواد مغذی و آنتی اکسیدان های فراوانی که دارد در جهت بهبود عفونت‌های تنفسی ناشی از سرماخوردگی، ذات الریه، آنفلوانزا، برونشیت و آسم کودکان بالای یک سال موثر خواهد بود، البته از این شربت افراد بزرگسال نیز می توانند استفاده کنند، مصرف این دارو سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.


حتما بخوانید: روش مصرف شربت فروگلوبین B12 ویتابیوتیکس 


شربت برونشی پرت بیونوریکا:

برونشی پرت بیونوریکا گاز انواع شربت های گیاهی بوده و به خاطر وجود عصاره گیاه آویشن و برگ پیچک در ترکیباتش برای درمان برونشیت حاد، سرفه و احتقان کودکان بالای یک سال موثر می باشد که با مصرف آن می توان این بیماری ها را مهار کرد.

شربت پیشگیری از سرماخوردگی کودک

بهترین آنتی بیوتیک برای سرماخوردگی کودکان

همیشه برای درمان سرماخوردگی احتیاجی به تجویز و مصرف آنتی بیوتیک نیست ، تنها در زمانی که سینوزیت های بیمار چرکی شده باشد احتیاج به مصرف یک دوره آنتی بیوتیک می باشد، از بهترین آنتی بیوتیک هایی که پزشک در این هنگام تجویز می کند آموکسی‌ سیلین، کوآموکسی کلاو و آزیترومایسین می باشد، این داروها هرگز بدون تجویز پزشک مصرف نشوند زیرا می توانند موجب عوارض دارویی در بدن بیمار شوند.

درمان خانگی سرماخوردگی کودکان

با بروز سرماخوردگی در کودک می توانید در منزل کارهایی انجام دهید تا روند بهبودی بیمار سرعت پیدا کند، از جمله کارهایی که می توانید انجام دهید تهیه بخور سرد در اتاق کودک می باشد، انتخاب بالش بزرگتر برای زیر سر کودک برای خروج مخاط بیشتر، برای نوزادان شیر مادر و کودکان سوپ داغ می تواند موثر باشد، همچنین نوشیدن مایعات و استراحت برای آنها بهترین گزینه می باشد. مصرف ویتامین C، غرغره آب نمک و نوشیدن شربت آبلیمو و عسل نیز در بهبودی سرماخوردگی معجزه می کند.

درمان خانگی سرماخوردگی

تهیه دمنوش های گیاهی نیز می توانند برای درمان سرماخوردگی مفید باشند، دمنوش هایی چون:

  • دمنوش گزنه
  • دمنوش شیرین بیان
  • چای ترش
  • دمنوش نعناع فلفلی
  • دمنوش لیموترش
  • دمنوش زنجبیل
  • چای سبز
  • دمنوش بابونه و عسل
سخن آخر

رعایت بهداشت در تمامی مراحل زندگی می تواند از بروز هر گونه بیماری جلوگیری کند، کودکان در حفظ بهداشت فردی کمی ناتوان هستند پس بزرگترها باید در این مواقع کودک را همراهی کنند و آموزش صحیح بدهند.


مقالات مرتبط:

بهترین دمنوش ها برای سرماخوردگی و آنفولانزا کدام است؟

شربت کوریزان برای سرماخوردگیاز
11
رای