خواص عالی پروبیوتیک برای درمان اسهال، سرماخوردگی و اگزما

خواص عالی پروبیوتیک برای درمان اسهال، سرماخوردگی و اگزما پروبیوتیک ها، میکروب های طبیعی در مواد غذایی مانند ماست و همچنین مکمل های موجود بصورت قرص ها، کپسول ها، پودرها و مایعات پیدا می شوند. فواید پروبیوتیک برای سلامتی و درمان بیماری ها اسهال، اگزما و.. در سلام دنیا بخوانید.

با محبوبیت بیشتر پروبیوتیک ها، محققان همچنان به مطالعه درباره این باکتری های "خوب" ادامه می دهند. نتایج نشان می دهد که آنها می توانند به درمان مشکلات گوارشی و همچنین سایر مشکلات سلامتی که از اگزما گرفته تا سرماخوردگی کودکان کمک کنند. خواص عالی پروبیوتیک برای سلامتی و درمان بیماری ها را در سلام دنیا برای شما بیان کردیم.

پروبیوتیک ها چه زمانی مفید هستند؟

فواید پروبیوتیک برای سلامتی و درمان بیماری ها

پروبیوتیک ها، میکروب های طبیعی در مواد غذایی مانند ماست و همچنین مکمل های موجود بصورت قرص ها، کپسول ها، پودرها و مایعات پیدا می شوند. انتخاب کدام مکمل برای خرید مهم است. آنها حاوی انواع مختلفی از باکتری ها هستند و تصور می شود که هر کدام تأثیرات مختلفی بر سلامتی شما دارند.


حتما بخوانید: فواید مصرف پروبیوتیک در بارداری برای مادر و کودک


در سال 2008 ، یک هیئت متخصص در دانشگاه Yale  تحقیقات را بررسی کردند و انواع مختلف پروبیوتیک ها را برای چگونگی عملکرد آنها برای مقابله با برخی از مشکلات سلامتی درجه بندی کردند. آنها در سال 2012 به یافته های خود مطالبی را اضافه کردند. این موارد برخی از بیماری ها هستند که بالاترین امتیاز را برای درمان با پروبیوتیک ها کسب کرده است.

خواص پروبیوتیک ها

1. خواص پروبیوتیک برای اسهال در دوران کودکی

محققان دریافتند که پروبیوتیک ها می توانند حملات اسهال در کودکان را کمتر کنند. اما به نظر می رسد که آنها برای جلوگیری از  بروز آن به خوبی عمل نمی کنند. برای اسهال در دوران کودکی، (ساکارومایسس بولاردی)، لاکتوباسیل، لاکتوباسیل روتری (Lactobacillus reuteri)، لاکتوباسیل کازئی (Lactobacillus casei) یا لاکتوباسیل رامنوسوس (Lactobacillus rhamnosus) ممکن است مفید باشند. بیفیدوباکتریوم بیفیدوم همراه با استرپتوکوک ترموفیلوس می تواند کودکان را از خطر اسهال ناشی از روتاویروس سالم نگه دارد.

2. خواص پروبیوتیک برای اسهال ناشی از مصرف آنتی بیوتیک ها

گاهی اوقات مصرف آنتی بیوتیک می تواند باعث اسهال شود. به این دلیل که این داروهای قوی در حالی که باکتری های بدها را هدف می گیرند می توانند باکتری های "خوب" را هم از بین ببرند. پروبیوتیک ها می توانند از بروز این نوع اسهال در بزرگسالان و کودکان جلوگیری کنند.


حتما بخوانید: 5 اثر و عوارض جانبی احتمالی پروبیوتیک ها


3. خواص پروبیوتیک برای بیماری التهابی روده (پوچیت و کولیت اولسراتیو)

اگر برای مشکل کولیت اولسراتیو(کولیت زخمی)جراحی انجام داده اید ،جراح بعد از برداشتن بیشتر روده بزرگ، گاهی کیسه  ای ایجاد می کند. گاهی اوقات ممکن است پوشش روده تحریک شده و ملتهب شود. به این حالت پوکیت می گویند. مطالعات نشان می دهد که پروبیوتیک ها می توانند از بروز این بیماری جلوگیری کنند، اما زمانی که این بیماری رخ داده باشد، آنها برای درمان آن چندان مفید نیستند. پروبیوتیک ها ممکن است به جلوگیری از تشدید کولیت اولسراتیو کمک کنند. اما محققان معتقدند که آنها نمی توانند برای درمان حمله کارهای زیادی انجام دهند.

4. خواص پروبیوتیک برای اگزما

اگر کودک شما نسبت به شیر گاو واکنش حساسیت زا پوستی دارد، ممکن است پروبیوتیک ها برای رفع این مشکل به شما کمک کنند. برای اگزمای آتوپیک، لاکتوباسیل (Lactobacillus GG) ، لاکتوباسیل رامنوسوس (Lactobacillus rhamnosus یا Bifidobacterium lactis) را امتحان کنید. اگر در خانواده شما سابقه بیماری اگزما وجود داشته باشد، مصرف پروبیوتیک در دوران بارداری ممکن است از ابتلا نوزاد شما به این بیماری جلوگیری کند.

فواید پروبیوتیک برای درمان اگزما

5. خواص پروبیوتیک برای سندروم روده تحریک پذیر

افراد مبتلا به (IBS سندروم روده تحریک پذیر) ممکن است دچار اسهال ، یبوست یا هر دو مورد باشند. بیفیدوباکتریوم اینفانتیس ، بیفیدوباکتریوم لاکتیس، لاکتوباسیلوس پلانتاروم ، لاکتوباسیل اسیدوفیلوسلاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس، ساکارومایسس بولاردی  یا ترکیبی از پروبیوتیک ها می توانند به تنظیم حرکات روده کمک کرده و نفخ شکم را کاهش دهند.


حتما بخوانید: علت سندرم روده تحریک پذیر چیست


6. خواص پروبیوتیک برای آنتروکولیت نکروزان

نوزادان نارس در معرض خطر این بیماری جدی قرار دارند. در این بیماری بافت در روده شروع به مردن می کند. روده ها ملتهب می شوند و در روده سوراخ ایجاد می کند. مطالعات اخیر نشان می دهد که استفاده از لاکتوباسیلوس رامنوسوس GG همراه با مکمل لاکتوفرین گاوی می تواند به کنترل آن کمک کند. بیفیدوباکتریوم اینفانتیس همراه با لاکتوباسیلوس ­اسیدوفیلوس نیز ممکن است برای جلوگیری از بروز این مشکل در نوزادان بیمار کمک کند.

سایر کاربردهای پروبیوتیک

محققان راه های دیگری را پیدا کرده اند که ممکن است این باکتری های خوب سلامت افراد را حفظ کنند. پروبیوتیک ها نیز ممکن است به درمان این شرایط سلامتی کمک کنند:

  • سرماخوردگی کودکان
  • سلامت مجاری ادرار و واژن
  • آلرژی و آسم
  • عدم تحمل لاکتوز
  • عفونت های معده و ریه در دوران کودکی
  • سلامت و بهداشت دهان
  • سفتی مفاصل
  • اسهال مسافرتی
سخن آخر

پروبیوتیک ها، میکروب های طبیعی در مواد غذایی مانند ماست و همچنین مکمل های موجود بصورت قرص ها، کپسول ها، پودرها و مایعات پیدا می شوند. ما در این مطلب سلام دنیا، به شما فواید پروبیوتیک ها برای درمان بیماری های مثل سندروم روده تحریک پذیر، اسهال و اگزما و.. گفتیم. امیدوارم برایتان مفید بوده باشد و آن را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.


مقالات مرتبط:

چطور بفهمیم کودک مبتلا به اسهال است؟

درباره اگزما درماتیت آتوپیک و علل و علائم آن چه می دانید؟
 

از
5
رای