قهوه بولت پروف چیست؛ فواید، مضرات و طرز تهیه قهوه بولت پروف

قهوه بولت پروف چیست؛ فواید، مضرات و طرز تهیه قهوه بولت پروف قهوه بولت پروف چیست؛ طرز تهیه قهوه بولت پروف، فواید و مضرات قهوه بولت پروف چیست، ارتباط کافی بولت پروف و رژیم کتوژنیک و بهترین زمان نوشیدن قهوه بولت در این مطلب سلام دنیا بخوانید.

قهوه بولت پروف نوعی نوشیدنی با ترکیب قهوه، روغن و کره است. این نوشیدنی یک قهوه خامه ای شبیه لاته است که بصورت گرم سرو می شود. اما قسمت جالب اینجا است که مروجین این نوشیدنی ادعا کرده اند که این نوشیدنی فوایدی برای سلامتی بهمراه دارد.به همین دلیل قصد داریم تا در این مقاله سلام دنیا درباره قهوه بولت پروف چیست، طرز تهیه، مزایا و معایب و بهترین زمان نوشیدن کافی و قهوه بولت پروف صحبت کنیم، لطفا تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

قهوه بولت پروف چیست؟ 

قهوه بولت پروف، همچنین به عنوان قهوه کره شناخته می شود، یک نوشیدنی کافئین دار با کالری بالا است که با چربی زیاد تهیه می شود. این قهوه با جایگزین کردن صبحانه‌های پر کربوهیدرات، روز شما را شروع کند. این رژیم توسط مبتکر رژیم بولت پروف، دیو آسپری، کارآفرین و نویسنده آمریکایی ساخته شده است. این نوشیدنی در میان پیروان رژیم کم کربوهیدرات و کتو محبوب شده است. 


حتما بخوانید: مصرف روزانه قهوه چقدر است


طرز تهیه قهوه بولت پروف

قهوه بولت پروف ترکیبی از قهوه است که از دانه های با کیفیت بالا با کره بدون نمک و تری گلیسیرید با زنجیره متوسط ​​(MCT) مانند روغن نارگیل به دست می آید. این مواد با هم مخلوط می شوند، به صورت گرم سرو می شوند و ظاهری مانند لاته خامه ای به خود می گیرند.

طرز تهیه قهوه بولت پروف

زمان نوشیدن قهوه بولت پروف

خالق قهوه بولت پروف ادعا می کند که یک فنجان از این قهوه انرژی برای شروع روز شما را فراهم می کند در عین حال جایگزینی با کربوهیدرات کم برای صبحانه های پر کربوهیدراتی که اکثر ما به آن عادت داریم ارائه می دهد. این غلات و شیرینی‌های غنی از کربوهیدرات است که سطح قند خون را مختل می‌کند و باعث می‌شود تا اواسط صبح هوس کنیم خوراکی شیرین دیگری را میل کنیم.


حتما بخوانید: بهترین زمان نوشیدن قهوه برای دریافت تمام فواید سلامتی آن


مزایای بالقوه قهوه بولت پروف

اگرچه تحقیقات زیادی در مورد مصرف قهوه به طور کلی انجام شده است، اما مطالعات کمی به طور خاص در مورد اثرات قهوه بولت پروف انجام شده است. یک مطالعه در سال 2021 نشان داد که قهوه بولت پروف در بهبود عملکرد شناختی بهتر از قهوه سیاه نیست. مزایای آن در احساس سیری مشاهده شد -مزایای قهوه بولت پروف شامل، 250 کیلو کالری در هر وعده، افزایش احساس سیری و کاهش انتظار مصرف غذا پس از سه ساعت است.

به طور کلی از فواید قهوه چه می دانیم؟

به خوبی ثابت شده است که نوشیدن قهوه، به هر شکلی که آن را مصرف کنید، در صبح ممکن است به شما کمک کند احساس بیداری و هوشیاری بیشتری داشته باشید، یادآوری کوتاه مدت و زمان واکنش را با اثرات بالقوه چند ساعت بهبود بخشد. تحقیقات همچنین نشان می دهد که مصرف معمولی کافئین بر افزایش سرعت متابولیسم در حالت استراحت و گرمازایی (فرایند تولید گرما در بدن ما) تأثیر دارد.

به طور کلی از فواید قهوه چه می دانیم؟

آیا یک قهوه بولت پروف مرا سیر می کند؟

بله، مطالعات محدود تا به امروز این ادعا را تایید می کند. اجزای کلیدی قهوه بولت پروف شامل چربی‌های کره و روغن ام سی تی است که به نظر می‌رسد اشتها را از بین می‌برند، گرسنگی را تثبیت می‌کنند و کالری برای سوخت صبحگاهی شما فراهم می‌کنند. کره علاوه بر اینکه سرشار از کالری است، ویتامین های محلول در چربی از جمله A ،D و K را تامین می کند، منبعی از بوتیرات دوستدار روده و تامین کننده چربی های مزدوج است که ممکن است به بهبود ترکیب چربی بدن کمک کند.

آیا قهوه بولت پروف برای رژیم کتو (کتوژنیک) خوب است؟

برای کسانی که از رژیم غذایی کم کربوهیدرات و پرچرب پیروی می کنند، قهوه بولت پروف با سبک غذا خوردن کتوژنیک مطابقت دارد زیرا حاوی کربوهیدرات نیست و بدن روغن ام تی سی را به کتون تبدیل می کند. تصور می شود که این اثر در غیاب یک وعده غذایی موثرتر است.اگرچه مطالعات اخیری که رژیم‌های کم کربوهیدرات و پرچرب را بررسی کرده‌اند نشان می‌دهد که به طور متوسط، این رژیم‌ها لزوماً سطح کلسترول تام و بد LDL شما را افزایش نمی‌دهند،اما باید با احتیاط ادامه دهید. این به این دلیل است که اثرات طولانی مدت این شیوه غذا خوردن ناشناخته است و توصیه ها برای مصرف روزانه چربی بدون تغییر باقی می مانند. بر اساس تحقیقات موجود، رژیم‌های کتوژنیک ممکن است با برخی بهبودها در عوامل قلبی عروقی از جمله چاقی، دیابت نوع 2 و سطح کلسترول HDL همراه باشد، اما تصور می‌شود که این اثرات در طول زمان محدود می‌شوند.


حتما بخوانید: رژیم کتوژنیک چیست


آیا می توانم قهوه بولت پروف را در برنامه کاهش وزن قرار دهم؟

روغن ام تی سی توسط کبد متابولیزه می شود و به سرعت توسط بدن جذب می شود و منبع آماده انرژی را تامین می کند. این باعث می شود که برای کسانی که به دنبال کاهش وزن هستند مفید باشد، البته مطالعات بیشتری برای تأیید این یافته ها مورد نیاز است. 

آیا می توانم قهوه بولت پروف را در برنامه کاهش وزن قرار دهم؟

معایب احتمالی قهوه بولت پروف

یکی از معایب اصلی نوشیدن قهوه بولت پروف به جای صبحانه این است که فرصت خوردن یک وعده غذایی غنی از مواد مغذی را از دست می دهید. در عوض، نوشیدنی مصرف می‌کنید که چربی بالایی دارد، اما فاقد مواد مغذی ارزشمند است.چربی‌های موجود در قهوه بولت پروف عمدتاً سرشار از مواد اشباع هستند،برای مثال، فقط 1 قاشق غذاخوری کره بدون نمک 12.3 گرم چربی را تامین می‌کند که بیش از نیمی از آن اشباع است. هنگامی که با روغن توصیه شده ام تی سی ترکیب شود، یک فنجان قهوه بولت پروف بیش از حداکثر میزان مصرف مرجع روزانه شما برای چربی اشباع شده (20 گرم) و تقریباً 242-354 کیلوکالری در هر فنجان (بسته به مقدار کره اضافه شده) تامین می کند.


حتما بخوانید: 7 علامت و عوارض که نشان دهنده نوشیدن بیش از حد قهوه است


این موضوع به خوبی شناخته شده است که کافئین به ما انرژی می دهد، و این کار را با عمل به عنوان یک محرک بر روی غدد فوق کلیوی، اندام هایی که پاسخ استرس ما را مدیریت می کنند، انجام می دهد. مصرف زیاد کافئین در مدت زمان طولانی ممکن است غدد آدرنال را خسته کند، که بر سیستم غدد درون ریز و متعاقباً تعادل هورمونی تأثیر می گذارد. همچنین، برخی افراد دریافتند که مصرف کافئین باعث واکنش استرس می‌شود و ممکن است واکنش بدن را به استرس درک شده در طول فعالیت‌های عادی روزانه، مانند محیط کار، افزایش دهد. برخی از مطالعات حیوانی همچنین نشان داده اند که تأثیر کافئین بر غده فوق کلیوی ما ممکن است به ویژه در مراحل خاصی از زندگی، مانند دوران بلوغ، مرتبط باشد.

بهترین زمان نوشیدن قهوه بولت

قهوه بولت پروف معمولاً اول صبح مصرف می‌شود، اما برخی کارشناسان استدلال می‌کنند که بهتر است تا حدود ساعت 10 صبح صبر کنید. این به این دلیل است که سطح کورتیزول طبیعی شما معمولاً بین ساعت 8 تا 9 صبح به اوج خود می رسد، بنابراین تأثیر کافئین ممکن است زمانی که کورتیزول بعد از این ساعت شروع به کاهش می کند، مؤثرتر باشد.

بهترین زمان نوشیدن قهوه بولت

آیا قهوه بولت پروف برای شما خوب است؟

اگرچه ادعاها حاکی از آن است که قهوه بولت پروف ممکن است از گرسنگی جلوگیری کند، انرژی را تقویت کند و جایگزینی برای کاهش وزن برای یک صبحانه غنی از کربوهیدرات باشد، اما شواهد کافی برای تأیید این موضوع وجود ندارد. اگرچه نوشیدن متوسط ​​قهوه ممکن است فواید سلامتی داشته باشد، اما افزودن مقادیر زیادی چربی اشباع شده به قهوه ممکن است برای سلامت طولانی مدت برخی افراد مفید نباشد. قهوه بولت پروف به عنوان جایگزینی برای یک وعده غذایی، جایگزین غذایی ضعیفی برای یک صبحانه متعادل است.


حتما بخوانید: قهوه برای سرما خوردگی خوب است


آیا قهوه بولت پروف برای همه بی خطر است؟

  • اگر قصد دارید قهوه بولت پروف را در رژیم غذایی خود بگنجانید، باید بررسی کنید که چربی خون شما (از جمله کلسترول) بالا نیست. توصیه فعلی برای کسانی که مشکلات کلسترول دارند این است که از چربی های اشباع شده از جمله کره در رژیم غذایی خود پرهیز کنند. 
  • به زنان باردار و کسانی که شیر می‌دهند توصیه می‌شود مصرف کافئین خود را به حداقل برسانند و وعده‌های غذایی متعادل و منظم بخورند، بنابراین قهوه بولت پروف برای این افراد مناسب نیست.
  • برای برخی از افراد که به اثرات کافئین حساس هستند، مصرف منظم آن به هر شکل ممکن است باعث افزایش اضطراب، سردرد و اختلال خواب شود. اگر نگران هستید که انتخاب های غذایی شما ممکن است بر خطر بیماری از جمله بیماری قلبی تأثیر بگذارد، با پزشک عمومی خود صحبت کنید.
سخن پایانی:

قهوه بولت پروف نوعی نوشیدنی حاوی قهوه ، روغن ، کره است که به عنوان جایگزین صبحانه مصرف می شود. در این مطلب سعی کردیم تا به تمامی پرسش های شما درباره قهوه بولت پروف پاسخ کامل بدهیم. امیدواریم این مطلب برای شما علاقه مندان به قهوه مفید بوده باشد.


مطالب مرتبط:

اثر خوردن قهوه در بارداری؛ آیا قهوه باعث سقط جنین می شود

خواص عالی مصرف قهوه بر روی کبداز
1
رای