بهترین زمان نوشیدن قهوه برای دریافت تمام فواید سلامتی آن

بهترین زمان نوشیدن قهوه برای دریافت تمام فواید سلامتی آن دانشمندان فهمیده اند که زمان بهتری برای نوشیدن قهوه صبحگاهی شما وجود دارد و نباید نوشیدن قهوه اولین کاری که صبح انجام می دهید باشد. نوشیدن قهوه در حالی که بدن در اوج تولید کورتیزول قرار دارد باعث تولید کورتیزول کمتر می شود.

همه ما دوست داریم به محض بیرون آمدن از رختخواب یک فنجان قهوه داغ بنوشیم، اما خب زمان بهتری هم برای نوشیدن قهوه وجود دارد. نوشیدن قهوه داغ نباید اولین کاری که صبح انجام می دهید باشد. ما عاشق قهوه هستیم. پس چه چیز آن را نباید دوست داشت؟ قهوه ما را سرحال می کند، طعم بی نظیری دارد و حتی فایدی برای سلامتی هم به همراه دارد (بعلاوه، اگر سبک قهوه "بولت پروف" را امتحان کنید چند فایده بیشتر هم بهمراه دارد). اما هر چقدر هم دوست داشته باشیم به محض بیدار شدن قهوه بنوشیم، معلوم می شود که احتمالا بهترین زمان برای دریافت تمامی فواید سلامتی که قهوه برای ما بهمراه دارد زمان بیدار شدن از خواب نمی باشد. در واقع، دانشمندان فهمیده اند که زمان بهتری برای نوشیدن قهوه صبحگاهی شما وجود دارد (برای داشتن قهوه سالم تر این نکته را در نظر بگیرید).

بهترین زمان برای نوشیدن قهوه

مشخص شد که زمان بهتری برای نوشیدن قهوه است و نباید نوشیدن قهوه اولین کاری که صبح انجام می دهید باشد، البته 1 ساعت بعد از بیدار شدن می تواند زمان خوبی باشد. براساس گفته محققانی که مطالعه کوچک اما جالب بالینی منتشر کردند، به این دلیل است که بدن شما بعد از بیدار شدن در یکی از 3 قسمت اوج روزانه تولید کورتیزول قرار دارد. ما تمایل داریم که کورتیزول را به عنوان "هورمون استرس" بدانیم، زیرا وقتی که در شرایطی احساس فشار یا تنش می کنیم و آن را دشوار تلقی می کنیم این هورمون به مقدار زیادی ترشح می شود، (زمانی که یک تکه شکلات خوشمزه می خوریم این استرس کاهش پیدا می کند). اما روش دیگری برای فکر کردن به کورتیزول به عنوان "هورمون هوشیاری"است، زیرا دلیل اینکه که هنگام استرس بدن ما کورتیزول بیشتری تولید می کند افزایش هوشیاری است، که در مواجهه با شرایط پر استرس واکنش مقابله یا فرار ما را تقویت کند. این یکی از عواملی است که باید برای بهبود متابولیسم بدن تان در نوشیدن قهوه در نظر بگیرید.

بهترین زمان برای نوشیدن قهوه

چرا باید برای نوشیدن قهوه تان صبر کنید

به گفته داروشناسان که نحوه تداخل داروها (مانند کافئین) با چرخه بیولوژیکی طبیعی بدن را مطالعه می کنند، نوشیدن قهوه در حالی که بدن ما در اوج تولید کورتیزول قرار دارد به او یاد می دهد که کورتیزول کمتری تولید کند. نه تنها این کار اثر کافئین را تضعیف می کند، بلکه بر خلاف اثر هوشیاری کورتیزول نیز عمل می کند. حتی شاید بدتر شود، ممکن است منجر به افزایش قدرت تحمل برای مصرف قهوه شود (یعنی اینکه، رسیدن به همان نقطه خیلی خیلی طول می کشد). بنابراین، برای اینکه بتوانید بیشترین بهره را از قهوه صبحگاهی تان بدست بیاورید، سعی کنید بعد از بیدار شدن برای نوشیدن اولین فنجان خود 1 ساعت صبر کنید.

زمانی که می خواهید کافئین دیگری را مصرف کنید، سعی کنید نوشیدن قهوه را خارج از زمان اوج تولید کورتیزول انجام دهید، معمولا بین ساعت ظهر (ساعت 12) و 1 بعد از ظهر و ما بین ساعات 5.50 تا 6.30 بعد از ظهر باشد. قطعا این کار به شما کمک می کند تا از هر نوع احساس کسل کننده بعد از ظهر خارج شوید و عصر مفرح و پر جنب و جوشی داشته باشید.

بهترین ساعت خوردن قهوه صبحگاهی

از
3
رای