طرز تهیه تارت سیب و دارچین فرانسوی خوشمزه با خمیر تارت خانگی

طرز تهیه تارت سیب و دارچین فرانسوی خوشمزه با خمیر تارت خانگی تارت سیب، یکی از تارت های خوشمزه دنیا است که می توانید ساده یا با دارچین و گردو، به سبک فرانسوی، کیک تارت سیب و دارچین بدون فر یا در فر با خمیر تارت خانگی یا آماده مجلسی تهیه کنید.

تارت سیب و دارچین مدل های مختلفی دارد که مدل فرانسوی با طعم سیب و دارچین نیز یکی از خوشمزه ترین تارت ها می باشد، در این مطلب از سلام دنیا علاوه بر طرز تهیه تارت سیب و دارچین فرانسوی با فر و بدون فر، نکات مهم و فوت و فن آن را نیز خواهیم گفت. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تارت سیب و دارچین خوشمزه فرانسوی با فر و بدون فر

آرد شیرینی پزی۱ و نیم پیمانه
خامه پرچرب۱/۳ پیمانه
شکر۱/۴ پیمانه
کره۱/۲ پیمانه
سیب۳ عدد
تخم مرغ۱ عدد
بکینگ پودر۲ قاشق چایخوری
پودر دارچین۱ قاشق چایخوری
نمک۱/۴ قاشق چایخوری

دستور پخت تارت سیب و دارچین خوشمزه فرانسوی با فر و بدون فر

1

طرز تهیه تارت سیب و دارچین فرانسوی با فر و بدون فر

فر را روشن کرده و با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد می گذاریم تا گرم شود. سپس به سراغ آرد می رویم و آنرا الک می کنیم و شکر، نمک و بکینگ پودر را نیز به آن اضافه کرده و هم می زنیم.

2

مرحله دوم: مخلوط کردن کره و آرد

کره سرد را بصورت قالبی به قطعات کوچک تبدیل می کنیم و دو قاشق آن را برداشته و باقی آن را داخل آرد ریخته و با استفاده از یک مخلوط کن دستی خمیر را تا ۲ دقیقه و تا وقتی که کره به شکل قطعاتی به اندازه نخود در بیاید با هم مخلوط می کنیم.

طرز تهیه تارت سیب و دارچین فرانسوی
3

مرحله سوم: مخلوط کردن تخم مرغ و خامه

در ظرفی دیگر تخم مرغ را با یک چنگال یا همزن دستی هم می زنیم سپس تمام خامه ای را که آماده کرده ایم را با تخم مرغ مخلوط می کنیم تا زمانی که کاملا مخلوط شود هم می زنیم.

4

مرحله چهارم: ریختن خمیر در قالب

سپس مخلوط تخم مرغ و خامه را روی مواد خشکمان که با آرد ترکیب شده بود می ریزیم و با قاشق هم می زنیم و داخل قالب تارت و یا قالب کمربندی پهن می کنیم.( اگر قالبمان نچسب نبود قبل ریختن مواد کاغذ روغنی کف قالب می گذاریم.)

5

مرحله پنجم: برش زدن سیب ها

حال به سراغ سیب ها می رویم، سیب ها را پوست کنده و هسته آنها را خارج می کنیم و آنها را به برش های خیلی نازک تبدیل می کنیم و داخل کاسه ای بزرگ می ریزیم، شکر و پودر دارچین را به آن اضافه و مخلوط می کنیم و آرام بهم می زنیم تا تمام سیب ها به مواد آغشته شوند.

6

مرحله ششم: چیدن سیب ها بر روی خمیر تارت

سیب های برش خورده را یکی پس از دیگری در کنار هم روی خمیر قرار می دهیم تا حتی یک جای خالی نیز نماند اگر دورتادور قرار دهید مانند یک گل رز شکل خواهد گرفت، آخرین تکه های سیب را هم که قرار دادیم دو قاشق کره را به قطعات کوچک تقسیم کرده و روی سیب ها با فاصله قرار می دهیم.

طرز تهیه تارت سیب و دارچین بدون فر
7

مرحله هفتم: پخت تارت سیب و دارچین بدون فر (در قابلمه)

برای آماده کردن فر دستی ظرف بزرگتری مانند قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم تا کاملا داغ شود، یک توری مانند زیر قابلمه ای داخل آن می گذاریم و سپس ظرف تارت را روی آن قرار می دهیم و درب قابلمه را با استفاده از دمکنی می پوشانیم. بعد از ۴۰ دقیقه به آن سر می زنیم که اگر تارتمان آماده شده بود زیر حرارت را خاموش کنیم و تارت را بیرون می آوریم و تا زمانیکه سرد نشده تارت را از قالب خارج نمی کنیم زیرا در غیر این صورت تارت خورد خواهد شد.

8

مرحله نهایی: پخت تارت سیب و دارچین فرانسوی در فر

برای پخت این تارت در فر نیز قالب را در فر گرم شده در دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد به مدت 35 الی 40 دقیقه می گذاریم. سپس آنرا از فر خارج کرده و تا خنک شدنش صبر می کنیم بعد تارت را از قالب جدا کرده و برای سرو و خوردن آماده می کنیم.

طرز تهیه تارت سیب و دارچین با فر

نکات مهم و فوت و فن تارت سیب و دارچین فرانسوی

  • برای خارج کردن تارت از سینی و قالب صبر کنید تا کاملا خنک شود و بعد آن را بیرون بیاورید تا تارت شما خورد نشود.
  • در صورت استفاده از قالب کمربندی و قالب جدا شونده که نیازی به کاغذ روغنی نباشد با اندک فشار تارت از قالب جدا می شود.
  • اگر برای تهیه تارت از فر برقی و یا توستر استفاده کردید دمای آن را 20 درجه کمتر قرار دهید.
  • برای تهیه این تارت احتیاجی به سوراخ کردن کف قالب با چنگال نیست.
  • اگر قالب تک نفره تارت دارید می توانید به صورت تک نفره نیز آن را درست کنید.
  • برای چیدن سیب ها به شکل گل اگر وقتتان کم است می توانید هر طور که مایلید آن را بچینید زیرا در طعم آن تاثیری نخواهد داشت.
  • در انتها می توانید برای تزئین روی تارت از پودر قند و یا پودر دارچین استفاده کنید.
  • هنگام پخت تارت در فر می توانید یک کاغذ فویل زیر قالب بگذارید تا در هنگام پخت، آب سیب فر شما را کثیف نکند.

همچنین ببینید:

طرز تهیه تارت شکلاتی ساده و خوشمزه با پودر کاکائو بدون فر و با فر

طرز تهیه تارت اسنیکرز کاراملی روسی خوشمزه با خمیر تارت خانگی
 
 از
6
رای