طرز تهیه باقالی پلو با مرغ زعفرانی خوشمزه رستورانی و مجلسی

طرز تهیه باقالی پلو با مرغ زعفرانی خوشمزه رستورانی و مجلسی باقالی پلو یکی از غذا های مجلسی و پر طرفدار ما ایرانی ها است. می توانید طرز تهیه باقالی پلو با مرغ زعفرانی خوشمزه و مجلسی به سبک رستورانی را به همراه نکات مهم و فوت و فن تهیه باقالی پلو مجلسی در سلام دنیا مشاهده کنید.

باقالی پلو یکی از غذا های مجلسی و پر طرفدار ما ایرانی ها است که در مراسم خاص و یا مجالس عروسی هم جا دارد. باقالی پلو معمولا به همراه یک مدل گوشت پخته شده سرو می شود. مثل گوشت گوساله لخم، ماهیچه گوسفندی و یا مرغ که این غذا با هر سه این موارد بسیار خوشمزه و مجلسی می باشد. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا  قصد داریم تا طرز تهیه باقالی پلو با مرغ را به شما آموزش دهیم. 

مواد لازم برای باقالی پلو با مرغ زعفرانی

برنج3 پیمانه
شوید تازه ساطوری شده1/5 پیمانه
باقالی سبز2 پیمانه
کره یا روغن جامد50 گرم
نمک و زعفران دم شدهبه میزان لازم
مواد لازم برای تهیه مرغ زعفرانی----
مرغ بنا به سلیقه ران یا سینه4 تکه
پیاز خلالی شده2 عدد
سیر1 حبه
نمک، فلفل،پودر پاپریکابه میزان لازم
زعفران دم شدهبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم

دستور پخت باقالی پلو با مرغ زعفرانی

1

طرز تهیه باقالی پلو با مرغ زعفرانی

اولین مرحله، آماده کردن مواد اولیه باقالی پلو است، برای این کار، ابتدا پیاز ها را پوست گرفته و خلالی برش می دهیم. سیر را هم پوست کنده و رنده می کنیم. برنج را پاک می کنیم و می شوییم و برای 2 ساعت به همراه نمک خیس می کنیم.

طرز تهیه باقالی پلو با مرغ زعفرانی
2

مرحله دوم: پخت مرغ

قابلمه مناسبی را برای پخت مرغ در نظر گرفته و داخل آن کمی روغن ریخته و پیاز ها را داخل روغن ریخته و کمی تفت می دهیم؛ حالا مرغ و سیر را افزوده تا تغییر کردن رنگ سطح رویی مرغ آن را تفت می دهیم. در نهایت نمک، فلفل و پودر پاپریکا را افزوده و یک لیوان آب جوش روی آن میریزیم و با حرارت کم اجازه می دهیم تا مرغ ها کاملا پخته شوند (سعی کنید پیاز ها در کف قابلمه قرار گرفته باشند و مرغ روی آنها)

3

مرحله سوم: آماده سازی برنج

قابلمه ای مناسب را روی حرارت گذاشته و داخل آن آب می ریزیم آب که به جوش آمد نمک را اضافه کرده آب برنج خیس خورده را خالی کرده و برنج را داخل قابلمه می ریزیم.

4

مرحله چهارم: افزودن باقالی به برنج

بعد از گذشت چند دقیقه از پخت برنج مشاهده می کنید که برنج ها به سطح آب در حال جوش آمده اند، حالا باقالی را به برنج افزوده و بعد از چند جوش برنج را آبکش می کنیم و روی برنج و باقالی حتما آب ولرم می ریزیم.

طرز تهیه باقالی پلو با مرغ مرحله به مرحله
5

مرحله پنجم: دم گذاشتن باقالی پلو

حالا ته قابلمه مورد نظر را روغن ریخته و با ته دیگ دلخواه پر کنید. بعد یک لایه برنج داخل قابلمه ریخته و یک لایه از شوید ساطوری شده تا اینکه شوید و برنج تمام شود، حالا دم کنی گذاشته و برای حدود 50 دقیقه دم می گذاریم.

6

مرحله ششم: تکمیل چاشنی غذا

داخل شیر جوش، کره را آب کرده و به آن زعفران دم شده بیفزایید و داغ داغ روی برنج بریزید. مرغ که بعد از گذشت 1 ساعت کاملا پخته شده و در یک مایع غلیظ و خوشمزه غلتان است. حالا زعفران دم شده را به مرغ می افزاییم، اکنون مرغ زعفرانی ما آماده است.

7

مرحله آخر: سرو با قالی پلو با مرغ

حالا باقالی پلو را داخل ظرف زیبایی کشیده و مرغ زعفرانی را در کنار آن قرار دهید در کنار سبزی خوردن تازه نوش جان کنید.

طرز تهیه باقالی پلو با مرغ مجلسی

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه باقالی پلو

  • برای باقالی پلو مجلسی حتما از باقالی تازه و سبز استفاده کنید.
  • در صورت در دسترس نداشتن شوید تازه از شوید خشک استفاده کنید (مطابق سلیقه تان که پر شوید دوست دارید یا کم شوید)
  • کره طعم این غذا را مشابه طعم باقالی پلو های رستورانی می کند.
  • زعفران مهم ترین ادویه در این غذاست.
از
10
رای