طرز تهیه نان فانتزی ساندویچی، باگت خانگی خوشمزه بدون شیر در فر

طرز تهیه نان فانتزی ساندویچی، باگت خانگی خوشمزه بدون شیر در فر نان فانتزی یا باگت، از انواع نان ساندویچی خوشمزه است که می توانید مدل خانگی آن را بدون شیر و با خمیر جادویی داخل فر یا توستر برای وعده صبحانه یا عصرانه در اندازه های دلخواه تهیه کنید.

نان فانتزی یک نان خوشمزه و پرکاربرد است که در اندازه های مختلف طبخ و برای اکثر فست فودها و فینگر فودها مورد استفاده قرار می گیرد. شاید همیشه تصور این باشد که نان فانتزی را باید از بیرون تهیه کرد، ولی با دستوری که برای شما قرار می دهیم می توانید این نان خوشمزه را به صورت سالم در منزل تهیه کنید. امروز در سلام دنیا طرز تهیه نان فانتزی خوشمزه با خمیر مایه و بدون شیر در فر را به شما آموزش خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.

مواد لازم برای نان فانتزی خانگی نرم و خوشمزه ساندویچی بدون شیر به سبک حرفه ای

آرد سفید250 گرم
تخم مرغ1 عدد
شکر2 قاشق سوپ خوری
کره نرم شده2 قاشق سوپ خوری
شیر خشک قنادی2 قاشق سوپ خوری
خمیر مایه فوری1 قاشق غذا خوری
نمک1/2 قاشق چای خوری
وانیل1/2 قاشق چای خوری
آب ولرمبه مقدار لازم

دستور پخت نان فانتزی خانگی نرم و خوشمزه ساندویچی بدون شیر به سبک حرفه ای

1

طرز تهیه نان فانتزی ساندویچی بدون شیر با فر

ظرف مناسبی انتخاب کنید، در ابتدا آرد را داخل ظرف بریزید و خمیر مایه فوری، شکر، وانیل، نمک و شیر خشک قنادی که قابل حذف می باشد را اضافه و مواد را به خوبی با هم مخلوط و دو بار الک کنید.

طرز تهیه نان فانتزی ساندویچی
2

مرحله دوم: شکستن تخم مرغ و اضافه کردن آب

1 عدد تخم مرغ را داخل مواد خشک بشکنید و کمی با هم مخلوط کنید. بعد آب ولرم را آرام آرام اضافه و ورز دهید تا خمیر یکدستی درست شود که به دست نمی چسبد.

3

مرحله سوم: اضافه کردن کره

در این مرحله کره ای که در محیط قرار دادید و نرم شده است را به خمیر اضافه و حدود 10 دقیقه خمیر را حسابی ورز دهید تا بافت نرمی پیدا کند.

4

مرحله چهارم: چونه گرفتن خمیر

داخل یک ظرف را کمی چرب کنید و خمیر را داخل ظرف قرار دهید و روی خمیر را بپوشانید و به مدت 1 ساعت استراحت دهید. بعد از یک ساعت خمیر را به سلیقه خود چند برش دهید و چونه بگیرید.

5

مرحله پنجم: استراحت دادن رول ها

چونه ها را یکی یکی باز و رول کنید و سر رول ها را کامل به هم بچسبانید. رول ها را داخل سینی فر بچینید و مجدد روی آن ها را بپوشانید و نیم ساعت استراحت دهید.

6

مرحله نهایی: پخت نان

با چاقوی تیز روی نان ها چند خط بیندازید، روی نان ها را آردپاشی کنید و سینی را داخل فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه به مدت 20 دقیقه قرار دهید تا پخته شوند. وقتی نان ها برشته شدند از فر خارج، سه چهار دقیقه صبر کنید تا خنک شوند و در نهایت روی نان ها پارچه بکشید تا نرم بمانند.

طرز تهیه نان فانتزی باگت

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه نان فانتزی ساندویچی

  • به جای آرد سفید می توانید از آردهای دیگر استفاده کنید.
  • اگر شیر خشک قنادی نداشتید مشکلی در پخت نان شما ایجاد نمی شود ولی اگر باشد بهتر است.
  • از خمیر جادویی می توانید برای تهیه نان فانتزی استفاده کنید.

همچنین ببینید: 

طرز تهیه نان فطیر مغزدار شیرین و خوشمزه خانگی به روش محلی

طرز تهیه نان لانه زنبوری شکلاتی ساده با ماست بدون شیر و فراز
4
رای