طرز تهیه کیک شربتی بسبوسه عربی خوشمزه نارگیلی با آرد سمولینا

طرز تهیه کیک شربتی بسبوسه عربی خوشمزه نارگیلی با آرد سمولینا کیک بسبوسه، که به کیک شربتی با آرد سمولینا هم معروف است که مخصوص کشورهای عربی می باشد طعم عالی و دستور پخت ساده ای دارد. طرز تهیه کیک بسبوسه نارگیلی عربی را در سلام دنیا ببییند.

کیک بسبوسه از کیک های شربتی کشور مصر می باشد که بی شباهت با کیک باقلوایی نیست، این کیک بخاطر بافت درشت و نرمش بسیار مورد توجه قرار گرفته است و می توانید در منزل به راحتی آن را تهیه نمایید و عصرهای خود و دورهمی هایتان را با صرف کیک بسبوسه نارگیلی شیرین کنید، در بخش آشپزی امروز سلام دنیا علاوه بر طرز تهیه کیک بسبوسه نارگیلی عربی با شربت، نکات مهم و فوت و فن تهیه آن را آورده ایم که خواهید خواند. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای کیک بسبوسه عربی خوشمزه نارگیلی با شربت و آرد سمولینا

آرد شیرینی پزی۱ پیمانه
آرد سمولینا۱ پیمانه
پودر نارگیل۱/۲ پیمانه
شکر۳/۴ پیمانه
روغن۳/۴ پیمانه
ماست۱ پیمانه
تخم مرغ۴ عدد
بکینگ پودر۲ قاشق چایخوری
وانیل۱/۴ قاشق چایخوری
مواد لازم برای شربت-
آب۱ پیمانه
شکر۱/۲ پیمانه
گلاب۱ قاشق غذاخوری
زعفران دمکرده۱ قاشق غذاخوری
آبلیموی تازه۱ قاشق چایخوری

دستور پخت کیک بسبوسه عربی خوشمزه نارگیلی با شربت و آرد سمولینا

1

طرز تهیه کیک بسبوسه نارگیلی عربی با شربت

در تهیه کیک بسبوسه ابتدا تمام مواد یخچالی را در محیط بیرون از یخچال قرار می دهیم تا هم دما با محیط شوند، سپس تخم مرغ ها را درون کاسه ای می شکنیم و با همزن شروع به زدن می کنیم.

2

مرحله دوم: زدن تخم مرغ

در حین هم زدن وانیل و شکر را به آن اضافه می کنیم و همچنان هم می زنیم تا مواد ما کشدار و کرمی رنگ شود، این مرحله ۱۰ دقیقه ای زمان می برد.

3

مرحله سوم: اضافه کردن روغن و ماست

روغن و ماست را به ترتیب به مواد اضافه کرده و یک دور با همزن می زنیم.

4

مرحله چهارم: اضافه کردن آرد سمولینا و پودر نارگیل

در این مرحله پودر نارگیل و آرد سمولینا را نیز به مواد اضافه می کنیم و با همزن کمی می زنیم تا یکدست شود.

طرز تهیه کیک شربتی با آرد سمولینا
5

مرحله پنجم: الک کردن آرد

آرد و بکینگ پودر را مخلوط کرده و سه بار الک می کنیم سپس به تدریج به مواد کیکمان اضافه می کنیم و با لیسک در یک جهت هم می زنیم تا پف کیک نخوابد.

6

مرحله ششم: پخت کیک بسبوسه در فر

فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم می کنیم، کف قالب را کمی چرب می کنیم و مواد کیک را داخل قالب می ریزیم، چند باری قالب را به زمین می زنیم تا هوایش گرفته شود و برای ۴۰ دقیقه درون فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار می دهیم.

7

مرحله هفتم: آماده کردن شربت

در فاصله آماده شدن کیک به سراغ تهیه شربت می رویم، ظرفی آماده می کنیم، آب، شکر و گلاب را درون آن می ریزیم و چیزی حدود ۲۰ دقیقه روی حرارت ملایم قرار می دهیم. بعد از این مدت که شکر درون آب حل شد زعفران دمکرده را به آن اضافه می کنیم و در دقایق آخر نیز آبلیمو را درون شربت می ریزیم تا از شکرک زدن آن جلوگیری کنیم. با آماده شدن شربت حرارت را خاموش می کنیم و صبر می کنیم تا خنک شود.

8

مرحله نهایی: تزئین و سرو کیک

کیک را با خلال دندان تست می کنیم و در صورت آماده شدن از فر و قالب بیرون می آوریم و تا کیک داغ است شربت را روی آن می ریزیم و با مواد دلخواه مانند پودر پسته، بادام و یا نارگیل تزئین می کنیم و برش می زنیم.

طرز تهیه کیک بسبوسه عربی نارگیلی

نکات مهم و فوت و فن تهیه کیک بسبوسه نارگیلی عربی با شربت

  • برای تهیه کیک بسبوسه مهم نیست که ابتدا کیک آماده شود یا شربت مهم این است که در زمان ریختن شربت روی کیک، کیک داغ باشد و شربت خنک.
  • می توانید شربت را از روز قبل آماده و نگهدارید.
  • کیک بسبوسه را می توانید با کرم کاسترد نیز تزئین نمایید.
  • می توانید قبل از قرار دادن کیک داخل فر داخل قالب کاغذ روغنی پهن کنید و یک لایه از ترکیب پودر نارگیل، شکر و سفیده تخم مرغ کف قالب ریخته سپس باقی مواد کیک را بلافاصله روی آن بریزید و داخل فر قرار دهید.
  • احتمال دارد که کیک بعد از پخت از قالب خارج نشود، می توانید کیک را برش زده و با چنگال و وسیله ای پهن برش های کیک را خارج کنید.
  • کیک بسبوسه را با چای می توانید میل نمایید.

همچنین ببینید:

طرز تهیه کیک لحاف پنیری شکلاتی خوشمزه ترکیه ای با کرم پنیری

طرز تهیه کیک باقلوا شربتی نرم و خوشمزه خانگی مرحله به مرحله

طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی مغزدار مجلسی بدون فر با شکلات چیپسیاز
3
رای