طرز تهیه سس سالاد سزار خانگی ساده و خوشمزه به روش رستورانی

طرز تهیه سس سالاد سزار خانگی ساده و خوشمزه به روش رستورانی سس سالاد سزار یکی از خوشمزه ترین سس هایی است طعمی عالی و خوشمزه به سالاد سزار می دهد. می توانید آموزش دستور پخت و طرز تهیه سس سالاد سزار خانگی، را در سلام دنیا مشاهده کنید و به سادگی آن را در خانه تهیه کنید.

سالاد سزار توسط رستوران دار ایتالیایی به نام سزار کاردینی در سال 1924 اولین بار با محتویات یخچال تهیه شد. این سالاد غذایی کامل، مقوی و غیر رژیمی است که طرفداران زیادی دارد. سالاد سزار را به همراه مرغ گریل شده یا مرغ سوخاری سرو می کنند. امروز در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه سس سالاد سزار را به شما آموزش دهیم تا بتوانید آن را به راحتی در منزل تهیه و میل کنید.

مواد لازم برای سس سالاد سزار

سس مایونز یا دو عدد زرده تخم مرغ خام3 قاشق غذا خوری
روغن زیتون6 قاشق غذا خوری
سس خردل1 قاشق غذا خوری
پنیر پارمزان4 قاشق غذاخوری
آبلیمو1 قاشق غذا خوری
سس ووستر شر1 قاشق غذاخوری
پوست لیمو ترش رنده شده1 قاشق مربا خوری
سیر آسیاب شده1 عدد
نمک، فلفلبه میزان لازم
نمک، فلفل،به میزان لازم

دستور پخت سس سالاد سزار

1

طرز تهیه سس سالاد سزار

سس سالاد سزار را به دو روش آماده می کنند که یکی از آنها سس سالاد سزار اصل رستورانی است و روش دیگر، تهیه سس سالاد سزار بدون مایونز می باشد. که ما هر دو روش را به شما آموزش می دهیم.

2

روش اول تهیه سس سالاد سزار اصل

ابتدا سس مایونز را داخل ظرف مناسبی ریخته و به همراه نمک و فلفل حسابی مخلوط می کنیم تا بافت خود را از دست دهد. سپس به ترتیب روغن زیتون، سس خردل، سرکه سفید، آبلیمو، حریره سیر و پوست لیمو را مخلوط کرده و بعد از افزودن هر کدام با مفتول فلزی مخلوط می کنیم. در نهایت پنیر پامزان را افزوده و سس سالاد ما آماده است.

3

روش دوم تهیه سس سالاد سزار بدون مایونز

ابتدا زرده تخم مرغ ها را داخل ظرف مناسبی ریخته و قسمت نطفه آن را جدا می کنیم. به همراه نمک و فلفل حسابی مخلوط می کنیم تا از حالت لختگی خارج شود. سپس به ترتیب روغن زیتون، سس خردل، سس ووسترشر، آبلیمو، حریره سیر، و پوست لیمو را مخلوط کرده و بعد از افزودن هر کدام با مفتول فلزی مخلوط می کنیم. در نهایت پنیر پامزان را افزوده و سس سالاد ما آماده است.

طرز تهیه سس سالاد سزار اصل رستورانی

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه سس سالاد سزار

  • این سس به چندین روش تهیه می شود که در اینجا به دو روش آن اشاره شده است.
  • افزودن روغن و پنیر کاملا به سلیقه شما بستگی دارد.

طرز تهیه سس سالاد سزار با ماست

  • برای تهیه سس سالاد سزار رژیمی، می توانید ماست را جایگزین سس کرده و باقی مانده مراحل را پیش روید. در این صورت سس سزار بی نظیری خواهید داشت.
از
8
رای