طرز تهیه جوجه کباب زعفرانی خوشمزه و مجلسی خانگی به سبک رستورانی

طرز تهیه جوجه کباب زعفرانی خوشمزه و مجلسی خانگی به سبک رستورانی جوجه کباب این غذای ساده و خوشمزه را با رعایت چند نکته کوچک می توانید با آموزش دستور پخت و طرز تهیه جوجه کباب زعفرانی خوشمزه رستورانی را به راحتی در منزل تهیه کنید.

جوجه کباب یک غذای اصیل ایرانی است که در گروه کباب های سنتی قرار میگیرد. این کباب را با جوجه کامل تکه شده طبخ می کنند ولی در شکل مجلسی آن بدون استخوان و اغلب از گوشت سینه مرغ تهیه می کنند که در اکثر مراسمات از این غذا استفاده می شود. در میان کباب های موجود در رستوران ها می توان گفت: جوجه کباب سالم ترین نوع کباب است و زمانی که در سفر هستید و مجبور به صرف غذا در میان راه می شوید؛ بهترین انتخاب است. برای افرادی که دچار تری گلیسرید هستند و اشتیاق به خوردن کباب دارند هم انتخاب بسیار خوبی است. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه جوجه کباب را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای جوجه کباب

مرغ1 کیلو
زعفران دم کرده4 قاشق غذا خوری
سس مایونز1 قاشق غذا خوری
خامه1 قاشق غذا خوری
پیاز درشت1 عدد
نمک، فلفل، آبلیموبه میزان لازم

دستور پخت جوجه کباب

1

طرز تهیه جوجه کباب خانگی خوشمزه

ابتدا مرغ ها (گوشت سینه مرغ باشد یا جوجه کامل) را شسته با چاقوی تیز آنها را به تکه های منظم برش می دهیم. سپس می شوییم و اجازه می دهیم تا مقداری آب اضافی آن کشیده شود.

2

مرحله دوم درست کردن جوجه کباب

پیاز ها را پوست کنده به شکل نگینی برش می دهیم و داخل ظرف درب داری می ریزیم.

3

مرحله سوم تهیه جوجه کباب با سس مایونز

در این مرحله سس مایونز، خامه، نمک و فلفل و زعفران را داخل ظرفی ریخته و به طور کامل مخلوط می کنیم. حالا جوجه تکه شده و پیاز را به باقی مواد افزوده و اجازه می دهیم تا استراحت کند و طعم مواد را به خود بگیرد.

4

مرحله چهارم جوجه کباب

بعد از گذشت پنج ساعت جوجه ها را به سیخ مخصوص جوجه کباب کشیده و روی زغال با حرارت ملایم می پزیم توجه داشته باشید که باید به شکل منظم کباب ها را حرکت دهید تا هر دو سمت کاملا مغز پخت شود. حالا در کنار چلوی ایرانی و مخلفات نوش جان کنید.

طرز تهیه جوجه کباب زعفرانی خوشمزه خانگی

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه جوجه کباب رستورانی

  • بهتر است تا از مقداری کره و زعفران دم شده با قلموی آشپزی در حین پخت روی جوجه ها بزنید تا لطیف و چرب شوند.
  • برای جوجه کباب از ادویه هایی که طعم غالب دارند مثل دارچین، پودر کاری، زنجبیل استفاده نکنید چون طعم جوجه کباب شما را به طور کامل تغییر می دهند.
  • بهتر است تا پباز را به صورت نگینی خرد کرده تا هنگام کباب کردن بتوانید از روی گوشت آنها را جدا کنید. و در حین کباب کردن نسوزند.
  • بهترین ادویه برای یک جوجه کباب سنتی و خوشمزه استفاده از زعفران غلیظ دم شده است و بهتر است که اجازه دهید به قدر کافی طعم زعفران را بگیرد.
  • فقط نکته مهم تناسب سایز برش ها است که در زمان پخت دچار مشکل نشویم و جوجه کاملا مغز پخت شود.
  • در صورتی که نخواستید از سس مایونز و خامه استفاده کنید آن را با 2 قاشق ماست موسیر و 2 قاشق روغن مایع جایگزین کنید.

طرز تهیه جوجه کباب در فر

  • جوجه کباب را در فر هم می توانید تهیه کنید. فر را از قبل با حرارت متوسط کاملا داغ کنید و جوجه کباب ها را روی سینی فر چیده و هر پنج دقیقه زیر و رو کنید.
از
11
رای