طرز تهیه بمب شکلاتی داغ با هات چاکلت ساده و آسان برای ولنتاین

طرز تهیه بمب شکلاتی داغ با هات چاکلت ساده و آسان برای ولنتاین بمب شکلاتی را یک ایده بسیار خوب برای ولنتاین و مهمانی ها می باشد که با شکلات و هات چاکلت یا پودر نسکافه تهیه می شود و با شیر داغ خورده می شود. بمب شکلاتی بسیار سریع و آسان است.

بمب شکلاتی یک ایده بسیار جالب و جذاب می باشد برای مناسبت های خاص مثل ولنتاین و تولد که می توانید هرکسی را با این شکلات سورپرایز کنید. بمب شکلاتی را حتی می توانید در زمان هایی که مهمان دارید و می خواهید یک پذیرایی خاص داشته باشید استفاده کنید زیرا بسیار ساده و راحت تهیه می شود. بمب شکلاتی، همان طور که از اسم آن مشخص می باشد وقتی شکلات باز می شود از داخل گوی شکلات سورپرایز هایی خارج می شود که این سوپرایز ها می تواند خوراکی های مختلف باشد. بمب شکلات یک ایده عالی برای پذیرایی و هدیه می باشد. امروز قصد داریم طرز تهیه بمب شکلاتی را در سلام دنیا به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای بمب شکلاتی مغزدار برای ولنتاین ساده و فوری

شکلات تخته ای رنگی1 بسته
بسته هات چاکلت یا پودر نسکافه1
ترافل و مارشمالوبه مقدار لازم
شکلات های رنگی متفاوتبه مقدار لازم

دستور پخت بمب شکلاتی مغزدار برای ولنتاین ساده و فوری

1

طرز تهیه بمب شکلاتی با هات چاکلت یا پودر نسکافه و مارشمالو

مرحله اول: آماده سازی مواد ابتدا کتری را روی شعله زیاد قرار دهید تا آب، جوش شود. شکلات تخته ای را با دست به قسمت های کوچیک تقسیم کنید و در یک کاسه مناسب شکلات را بریزید و کاسه را روی کتری قرار دهید تا با بخار کتری بنماری شود و شکلات به طور یکدست ذوب شود. در مرحله ذوب شدن شکلات ها را هم بزنید تا حرارت همه قسمت شکلات را آب کند. سپس شکلات های رنگی دیگر را به این روش بنماری کنید.

طرز تهیه بمب شکلاتی
2

مرحله دوم: آماده سازی شکلات اول

داخل قالب سیلیکونی کروی را کمی با دستمال چرب کنید و با استفاده از قاشق مقداری از شکلات های ذوب شده را بردارید و داخل قالب به ترتیب بریزید و دیواره های قالب را به طور یکدست شکلاتی کنید. اگر قسمتی از قالب یکدست و شکلاتی نبود می توانید با استفاده از قلم مو مخصوص آشپزی مقداری شکلات را به قالب آغشته کنید. با استفاده از یک دستمال کاغذی دور قالب را کاملا تمیز کنید تا شکلات در جاهای دیگر پخش نشده باشد. سپس قالب را به مدت 15 دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا سفت شود. بعد از سفت شدن شکلات این مرحله را 2 تا 3 بار باید تکرار کنید تا شکلات سفت و محکم شود در غیر ای صورت شکلات موقع بیرون آوردن از قالب می شکند. بعد از سفت شدن شکلات داخل قالب، شکلات را به آرامی از قالب با خم کردن خارج کنید. سپس شکلات را داخل یخچال نگهداری کنید.

3

مرحله سوم: اماده سازی شکلات دوم

بعد از اینکه شکلات اول درست شد. قالب را کاملا تمیز کنید و مرحله قبل را دوباره تکرار کنید. قالب را کمی با دستمال چرب کنید و شکلات های بنماری شده را به ترتیب داخل قالب قرار دهید تا همه قالب شکلاتی شود. و سپس با دستمال دور قالب را تمیز کنید و داخل یخچال قرار دهید. این روش را 2 تا 3 بار تا سفت شدن شکلات انجام دهید.

4

مرحله چهارم: آماده سازی بمب شکلات

بعد از سفت شدن شکلات ها، داخل یکی از گوی های شکلات مقداری پودر نسکافه به همراه مارشمالو و شکلات های کوچک رنگی قرار دهید و گوی دیگر را مقداری روی حرارت تابه بگذارید تا قسمت های لبه شکلات کمی گرم شود تا این دو تا گوی شکلاتی به هم بچسبد. سپس گوی گرم شده را از لبه به گوی داخل شکلات بچسبانید و اجازه دهید تا سرد شود تا لبه های شکلات به هم بچسبد. اگر قسمتی از شکلات چسبیده نشد می توانید قلم مو مخصوص آشپزی را به شکلات بنماری شده آغشته کنید و به لبه اتصال شکلات بکشید تا کاملا به هم چسبیده شود. به ترتیب همین کار را برای همه گوی ها انجام دهید تا تمام شود. گوی شکلات ها اماده است. می توانید آن ها را داخل فنجان قرار دهید و با شیر داغ سرو کنید. شیر داغ را روی شکلات کروی بریزید و شکلات ها ذوب می شود و مواد داخل آن خارج می شود و بمب شکلاتی ما نوش جان می شود.

طرز تهیه بمب شکلاتی

نکات مهم برای تهیه بمب شکلاتی داغ

  • می توانید داخل گوی شکلات خوراکی و شکلات های مختلف بریزید.
  • در انتخاب قالب دقت کنید که از جنس سیلیکون و کروی باشد.
  • می توانید این شکلات را در سایز ها و شکل های مختلف درست کنید.
  • می توانید روی گوی های شکلات را با مواد تزئینی مختلف و شکلات ها تزئین کنید.
  • بمب شکلات را حتما با شیر و نوشیدنی داغ سرو کنید.
از
12
رای