طرز تهیه سوفله شکلاتی ترکیه خوشمزه و ساده در قابلمه و بدون فر

طرز تهیه سوفله شکلاتی ترکیه خوشمزه و ساده در قابلمه و بدون فر سوفله شکلاتی ، یکی از دسرهای خوشمزه است که برای فرانسه می باشد. ولی می توانید سوفله شکلاتی را به سبک ترکیه به شکل ساده در قابلمه و بدون فر تهیه کنید.

سوفله شکلاتی ترکیه یکی از دسر های خوشمزه و لذیذ می باشد که کمتر کسی پیدا شده که آن را بخورد و از طعم جذاب و بی نظیر آن خوشش نیاید. سوفله یک غذای پخته شده می باشد که بر پایه تخم مرغ است که در فرانسه تولید شده و با شیرین کردن آن می توان تبدیل به یک دسر خوشمزه کرد. سوفله به معنی پف کردن می باشد. پس همانطور که از اسم آن پیداست یک دسر پف کرده و جذاب می باشد. سوفله ها اصولا به دو قسمت تقسیم می شوند که به یک کرم طعم دار و یک قسمت به عنوان پایه که کیک پف دار می باشد. سوفله اصولا در ظرف مخصوص سوفله یا رمکین پخته می شوند. امروز قصد داریم طرز تهیه سوفله شکلاتی ترکیه در قابلمه را در سلام دنیا به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای سوفله شکلاتی ترکیه ای خوشمزه بدون فر ساده و سریع

شکلات تلخ240 گرم
شکر125 گرم
آرد85 گرم
مارگارین250 گرم
تخم مرغ5 عدد
وانیل1.4 قاشق چای خوری
پودر قندبه مقدار لازم

دستور پخت سوفله شکلاتی ترکیه ای خوشمزه بدون فر ساده و سریع

1

طرز تهیه سوفله شکلاتی ساده و خوشمزه ترکیه ای

مرحله اول، آماده سازی مواد: ابتدا تخم مرغ ها و مواد دیگر را از یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط شوند. آرد را در کاسه ای بریزید و 2 بار الک کنید تا یکدست شوند.

2

مرحله دوم: آماده سازی شکلات

داخل تابه مناسب کره را بریزید و روی شعله ملایم قرار دهید تا کره ذوب شود سپس شکلات کاکائویی تخته ای را خرد کنید و داخل کره بریزید و اجازه دهید مواد ذوب شود و با هم ترکیب شوند. به طور مداوم هم بزنید. بعد از این که سس شکلاتی به غلظت رسید زیر شعله را خاموش کنید.

3

مرحله سوم: مخلوط مواد

داخل کاسه ای مناسب تخم مرغ ها را بشکنید و با همزن به خوبی هم بزنید تا تخم مرغ ها از لختگی خارج شوند و باهم ترکیب شوند. سپس شکر و وانیل را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مواد با هم ترکیب شوند و شکر با مواد مخلوط و حل شوند.

4

مرحله چهارم: اضافه کردن آرد

بعد از مخلوط شدن مواد، آرد را در دو مرحله به مواد اضافه کنید و با لیسک هم بزنید تا مواد باهم ترکیب شوند. دقت کنید فقط در حد مخلوط شدن آرد با مواد در یک جهت هم بزنید. زیرا پف خمیر گرفته می شود.

5

مرحله پنجم: ترکیب مواد

بعد از به غلظت رسیدن سس، آن را داخل مواد آردی به آرامی بریزید و با لیسک به آرامی مخلوط کنید. ظرف مناسب سوفله را با قلم مو مخصوص آشپزی چرب کنید و مقداری پودر قند داخل قالب بپاچید و مواد را داخل سوفله بریزید.

طرز تهیه سوفله شکلاتی ساده ترکیه ای
6

مرحله آخر: پخت خمیر و سرو آن

داخل قابلمه مناسب مقداری آب بریزید و روی حرارت ملایم بگذارید. سپس قالب ها را به آرامی داخل قابلمه آب قرار دهید و درب قابلمه را بزارید و اجازه کیک کاملا پخته شود و پف کند. در هنگام پخته شدن به هیچ عنوان درب قابلمه را باز نکنید تا پف کیک از بین نرود. بعد از گذشت 10 دقیقه سوفله شکلاتی شما اماده است می توانید برای تزئین مقداری پودر قند بریزید و حتی می توانید وسط سوفله مقداری شکلات تخته ای قرار دهید تا با حرارت سوفله آب شود.

طرز تهیه سوفله شکلاتی در قابلمه

نکات مهم برای تهیه سوفله شکلاتی ساده به سبک ترکیه

  • بعد از پخته شدن سوفله پف می کند و حجیم می شود و بعد از 5 تا 10 دقیقه پف آن می خوابد.
  • اگر از وانیل خارجی استفاده می کنید مقدار آن را 1 بسته در نظر بگیرید.
  • سوفله شکلاتی را می توانید داخل فر هم تهیه کنید.
  • سوفله را می توانید داخل فنجان هم تهیه کنید.
از
13
رای