طرز تهیه رولت خامه ای سوئیسی خوشمزه خانگی به سبک قنادی

طرز تهیه رولت خامه ای سوئیسی خوشمزه خانگی به سبک قنادی رولت خامه ای خوشمزه سوئیسی، این شیرینی بازاری پرطرفدار را با یاد گرفتن دستور پخت و طرز تهیه رولت خامه ای خانگی به سبک قنادی را با روشی ساده در سلام دنیا، آن را در منزل تهیه کنید و از طعم بی نظیر آن لذت ببرید.

رولت خامه ای از لایه نازکی کیک و یک لایه خامه تشکیل شده است که اصالتی سوئیسی دارد که به آن رول سوئیسی هم می گویند. رولت خامه ای در قنادی های جای مخصوص خود را دارد و همیشه پخت می شود چون طرفداران زیادی دارد. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه رولت خامه ای را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای رولت خامه ای

آرد100 گرم
شکر100 گرم
تخم مرغ4 عدد
آب جوش4 قاشق غذا خوری
وانیل1/4 قاشق چای خوری
بیکینگ پودر1/2 قاشق چای خوری
مواد میانی رولت خامه ای----
خامه فرم گرفته100 گرم
موز1 عدد
گردو1/2 پیمانه
پودر قندبه میزان لازم

دستور پخت رولت خامه ای

1

طرز تهیه رولت خامه ای خوشمزه خانگی

ابتدا زرده و سفیده تخم مرغ را از هم جدا کنید؛ سپس سفیده ها را با همزن تا زمانی مخلوط کنید تا اگر کاسه را برگردانید از کاسه نریزد. حالا نیمی از شکر را به آن افزوده کمی مخلوط می کنیم و داخل یخچال می گذاریم.

روش درست کردن رولت خامه ای وانیلی ساده خانگی
2

مرحله دوم: آماده سازی زرده تخم مرغ و شکر

حالا زرده تخم مرغ را به همراه شکر و وانیل مخلوط می کنیم تا زمانی که مواد غلیظ و کشدار شود رنگ آن هم روشن شود.

3

مرحله سوم: افزودن آرد

حالا آرد و بیکینگ پودر را با هم مخلوط می کنیم و به شکل نوبتی از آرد الک شده و آب جوش به مواد افزوده و مخلوط می کنیم تا اینکه خمیری یکدست حاصل شود. در این مرحله سفیده تخم مرغ فرم گرفته شده را به خمیر افزوده و با یک لیسک مخلوط می کنیم. حالا خمیر رولت ما آماده پخت است.

4

مرحله چهارم: قرار دادن خمیر در فر

کف قالب کیک به اندازه 30*40 را چرب کرده و کاغذ روغنی می اندازیم؛ سپس خمیر آماده شده را داخل قالب ریخته و کاملا با یک لیسک سطح خمیر را صاف می کنیم. حالا قالب را در فر گرم شده با حرارت 170 درجه سانتی گراد به مدت 15 تا 20 دقیقه در طبقه وسط فر بپزید.

طرز تهیه رولت خامه ای سوئیسی خوشمزه
5

مرحله پنجم رول کردن کیک خامه ای

پخت کیک که انجام شد قالب را از فر خارج کرده و روی یک دستمال تمیز حوله ای برمی گردانیم و کاغذ روغنی زیر کیک را جدا می کنیم. حالا یک لایه پودر قند روی کیک ریخته و کیک را به همراه حوله ای که زیر کار گذاشته شده بود رول می کنیم و اجازه می دهیم تا کاملا خنک شود.

6

مرحله ششم

حالا رول کیک را باز کرده و یک لایه نازک خامه ریخته روی کل کیک پخش می کنیم. و گردو خرد شده و موز برش خورده را روی سطح خامه می ریزیم و از یک سمت شروع به رول کردن رولت می کنیم.

7

مرحله آخر تهیه رولت خامه ای

رولت را 3 تا 4 ساعت در ظرف در بسته در یخچال استراحت می دهیم و در نهایت با شکلات، پودر قند و یا میوه های خرد شده تزئین و نوش جان کنید.

طرز تهیه رولت خامه ای به سبک قنادی

نکات و فوت و فن تهیه رولت خامه ای خانگی

  • آرد را برای تهیه کیک حتما 3 بار الک کنید و توجه داشته باشد تا از آرد قنادی 3 صفر حتما استفاده کنید.
  • وجود موز و گردو در رولت خامه ای کاملا اختیاری می باشد.
  • می توانید خامه را با رنگ خوراکی رنگی کرده و برای مناسبت های مختلف استفاده کنید.
از
20
رای