طرز تهیه ژله سورپرایز قلبی ساده و جذاب ویژه ولنتاین

طرز تهیه ژله سورپرایز قلبی ساده و جذاب ویژه ولنتاین ژله سورپرایز قلبی یا لاو یکی از روش های تهیه ژله به صورت قلب است که آسان و ساده است و می توانید برای مناسبت های تولدی یا ولنتاین در دو رنگ یا چند رنگ شیک و مجلسی تهیه کنید.

ژله سورپرایز قلبی یکی از انواع ژله ها می باشد که می توانید آن را برای سورپرایز تولد یا ولنتاین و حتی در مهمانی های خود درست کنید. درست کردن این ژله بسیار راحت می باشد. فقط باید در قرار دادن ژله های قلب دقت داشته باشید تا آن ها به صورت ردیفی و به هم چسبیده داخل قالب قرار بگیرند. ژله قلبی در ظاهر شبیه قلب نمی باشد ولی بعد از برش دادن ژله قلب داخل آن مشخص می شود و به همین دلیل به ژله قلبی سورپرایز نام گرفته است. ژله قلبی بسیار متفاوت و جذاب است و می توانید با درست کردن آن لذت ببرید و شخص مورد نظر خود را سورپرایز کنید. امروز قصد داریم طرز تهیه ژله سوپرایز قلبی را در سلام دنیابه شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای ژله سوپرایز قلب دو رنگ ساده و خوشمزه به صورت قالبی

ژله آلوئه ورا2 بسته
ژله قرمز1 بسته
شیر یا بستنی2 قاشق غذا خوری

دستور پخت ژله سوپرایز قلب دو رنگ ساده و خوشمزه به صورت قالبی

1

مواد لازم برای تهیه ژله سوپرایز قلب ویژه ولنتاین

مرحله اول: آماده سازی مواد ابتدا کتری را روی شعله زیاد قرار دهید تا آب جوش شود. قالب سیلیکونی را برای تهیه ژله قلب کنار بگذارید.

2

مرحله دوم: آماده سازی ژله قلب

پودر ژله قرمز را داخل یک کاسه بریزید و یک لیوان آب ولرم به کاسه اضافه کنید و با همزن دستی یا چنگال هم بزنید. سپس کاسه را روی کتری قرار دهید تا به روش بنماری ژله باز شود و پودر ژله با آب ترکیب شود و مایع شفاف و زلال شود. داخل یک قالب بزرگ و مسطح را کمی با قلم مو مخصوص آشپزی چرب کنید و ژله قرمز را به داخل قالب بریزید و قالب را به مدت 2 ساعت تا سفت شدن کامل ژله داخل یخچال قرار دهید.

طرز تهیه ژله قلبی
3

مرحله سوم: آماده سازی ژله آلوئه ورا

پودر ژله سفید را داخل کاسه ای بریزید و یک لیوان آب ولرم داخل کاسه بریزید و با چنگال هم بزنید و سپس کاسه را روی بخار کتری قرار دهید تا مثل مرحله قبل ژله بنماری و یکدست و شفاف شود. سپس بعد از خنک شدن ژله بستی را به ژله آلوورا اضافه کنید و با چنگال هم بزنید تا کاملا یکدست شود.

4

مرحله چهارم: اماده سازی ژله قلب به همراه ژله آلوورا

در این مرحله بعد از سفت شدن ژله قرمز آن را از یخچال خارج کنید و به وسیله یک قالب قلبی روی ژله قرار دهید و به ترتیب ژله های قلبی را از داخل قالب بزنید و از قالب بیرون آورید و کنار بگذارید تا آن ها را بعدا استفاده کنید. یک قالب را به دلخواه بردارید و داخل آن را با قلم مو مخصوص آشپزی چرب کنید و سپس 1/3 قالب را از ژله آلوئه ورا از قبل آماده شده پر کنید و قالب را به مدت 2 ساعت بگذارید داخل یخچال تا سفت شود.

5

مرحله چهارم: گذاشتن ژله قلبی داخل قالب

بعد از این که ژله آلوئه ورا سفت شد قالب را بیرون بیاورید و ژله های قلبی را به صورت ردیفی روی ژله آلوورا قرار دهید و ژله آلوئه ورا بنماری شده را که سرد شده به مقدار 1/2 قالب بریزید و داخل یخچال به مدت 2 ساعت قرار دهید تا سفت شود و خودش را بگیرد. در این مرحله دقت کنید که قلب ها جا به جا نشوند.

6

مرحله آخر: سرو ژله قلبی

در آخر بعد از گرفتن ژله آلوئه ورا آن را از یخچال خارج کنید و بقیه ژله آلوورا بن ماری شده را به قالب اضافه کنید تا سطح کامل ژله قلب را بگیرد و ژله قلب مشخص نشود. سپس آن را داخل یخچالی قرار دهید و بعد از سفت شدن قالب را از یخچال بیرون آورید سپس با یکم فشار ژله را از قالب خارج کنید و در ظرف مناسب سرو کنید. نوش جان.

طرز تهیه ژله سورپرایز لاو

نکات مهم برای تهیه ژله سوپرایز لاو شیک و مجلسی

  • دقت کنید در هنگام گذاشتن ژله قلب قالب زده، همه آن ها پشت هم و به ردیف باشند.
  • توجه کنید که می توانید ژله قلبی وسط ژله را با رنگ های مختلف تهیه کنید.
  • بعد از اینکه ژله قلبی را داخل قالب گذاشتید توجه کنید که ژله بعدی که داخل قالب می ریزید خنک باشد. در غیر اینطورت ژله های قلبی آب می شود و ظاهر آن ها خراب می شود.
  • برای تهیه ژله حتما از قالب سیلیکونی استفاده کنید تا ژله به راحتی خارج شود.
از
12
رای