طرز تهیه شیرینی بهشتی (آردی) خانگی خوشمزه و لطیف به سبک قنادی

طرز تهیه شیرینی بهشتی (آردی) خانگی خوشمزه و لطیف به سبک قنادی شیرینی بهشتی که به اسم شیرینی آردی یا شیرینی کرکی هم شناخته می شود. و اکثرا برای پذیرایی عید نوروز استفاده می کنند. در ادامه می توانید طرز تهیه شیرینی بهشتی خانگی خوشمزه و ترد برای عید را در سلام دنیا مشاهده کنید.

شیرینی بهشتی (شیرینی آردی) یک شیرینی نرم و لطیف و خوشمزه است که طرفداران زیادی دارد به دلیل این ویژگی های مثبت صفت بهشت را برای آن انتخاب کرده اند. شیرینی آردی اصالتی اصفهانی دارد و با مواد بسیار ساده به راحتی می توان شیرینی بهشتی را در منزل تهیه کرد. خمیر شیرینی بهشتی را به وسیله  پودر کاکائو و زعفران غلیظ دم شده رنگ می کنند و اکثرا شیرینی کرکی را در یک ظرف در سه رنگ می بینید. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه شیرینی بهشتی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای شیرینی بهشتی

آرد نخودچی125 گرم
آرد برنج125 گرم
آرد گندم250 گرم
پودر قند175 گرم
روغن جامد225 گرم
پودر هل1/2 قاشق چایخوری
پودر پسته و خرفه برای تزئینبه میزان لازم

دستور پخت شیرینی بهشتی

1

طرز تهیه شیرینی بهشتی خانگی

پودر قند را به همراه روغن جامد به دمای محیط رسیده به مدت 5 تا 7 دقیقه مخلوط می کنیم تا بافتی کرمی پیدا کند.

طرز تهیه شیرینی کرکی خانگی ترد و لطیف
2

مرحله دوم تهیه شیرینی آردی

هر سه مدل آرد را به همراه بکینگ پودر و هل از الک عبور داده و به تدریج به روغن و پودر قند می افزاییم و ورز می دهیم تا خمیر منسجمی بدست بیاید.

3

مرحله سوم

در این مرحله می توانید خمیر را به سه قسمت تقسیم کرده و به یک قسمت 1 قاشق غذاخوری پودر کاکائو افزوده و به یک قسمت زعفران غلیظ دم شده و کامل ورز دهید حالا سه رنگ خمیر برای تهیه شیرینی داریم. در این زمان خمیر را داخل پلاستیک چرب شده ای بگذارید به مدت 4 ساعت استراحت دهید.

4

مرحله چهارم

حالا داخل قیف مخصوص شیرینی ماسوره به شکل شکوفه قرار دهید. از خمیر داخل آن ریخته کمی فشار دهید و داخل سینی فر شکوفه بزنید. اگر هم قیف در دسترس نداشتید به اندازه یک فندق درشت از خمیر برداشته بین دو دست گلوله کنید با چاقو روی آنها شیار ایجاد کرده و با پودر پسته یا خرفه تزیین کنید.

5

مرحله پنجم پخت شیرینی بهشتی

حالا شیرینی ها را داخل فر با دمای 175 درجه سانتی گراد به مدت 15 دقیقه بپزید بعد از پخت اجازه دهید خنک شود و بعد از تابه خارج کرده داخل ظرف درب دار چیده و جای خنک قرار دهید.

طرز تهیه شیرینی آردی یا بهشتی خانگی خوشمزه

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه شیریني بهشتی خوشمزه بازاری

  • شیرینی بهشتی که به نام شیرینی آردی یا شیرینی کرکی هم شناخته می شود.
  • در تهیه شیرین ها اندازه گیری و کیفیت مواد اولیه بسیار حائز اهمیت است.
  • بهتر است آرد برنج را در منزل تهیه کنید تا از کیفیت آن مطمئن باشید.
  • اگر شیرینی کرکی را با روغن جامد تهیه کنید ماندگاری شیرینی 2 ماه می شود ولی اگر از کره استفاده کنید مدت زمان نگهداری به 2 هفته کاهش پیدا می کند.
  •  این شیرینی را می توانید کلا با آرد گندم تهیه کنید ولی با این دستور شیرینی با کیفیت تری بدست می آورید.
  • از شیرینی بهشتی یا همان شیرینی کرکی، به دلیل ماندگاری بالایی که دارد برای پذیرایی عید نوروز به خصوص در شهر اصفهان استفاده می شود.
از
20
رای