طرز تهیه سوهان عسلی کنجدی نازک و نرم و مقوی با شکر و کره

طرز تهیه سوهان عسلی کنجدی نازک و نرم و مقوی با شکر و کره سوهان عسلی کنجدی خانگی فوق العاده خوشمزه و نرم می باشد که می توانید در منزل با شکر و کره به شکل های مخلتف تهیه کنید. سوهان عسلی کنجدی به دلیل داشتن کنجد مقوی می باشد.

سوهان عسلی یک دسر بسیار خوشمزه می باشد که به صورت آماده در مغازه ها فروخته می شود. ولی این سوهان عسلی در خانه تهیه شده و بسیار آسان و خوشمزه می باشد و طرز تهیه آن بسیار راحت و سریع است و می توانید آن را با این دستور پخت و با مواد اولیه کم تهیه کنید. می توانید سوهان عسلی را به تعداد زیاد و به مدت زیاد در یخچال نگهداری کنید. سوهان عسلی همراه چای بسیار لذت بخش است می توانید یکبار آن را تهیه کنید و نوش جان کنید. امروز قصد داریم طرز تهیه سوهان عسلی را در سلام دنیا آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای سوهان عسلی کنجدی ترد و نازک خوشمزه در خانه

شکر220 گرم
عسل100 گرم
آب50 گرم
کره50 گرم
جوهر لیمونوک قاشق چایخوری
زعفران دم کرده1 قاشق غذاخوری
کنجد1 لیوان

دستور پخت سوهان عسلی کنجدی ترد و نازک خوشمزه در خانه

1

طرز تهیه سوهان عسلی خانگی با کره و شکر

مرحله اول: آماده سازی ابتدا داخل ظرف مناسب زعفران را بسابید و چند تکه یخ روی زعفران قرار بدهید تا زعفران رنگ باز کند.در تابه مناسب شکر، آب و عسل را با هم بریزید و مخلوط کنید و روی حرارت متوسط گاز قرار دهید. نیاز نیست که زیاد هم بزنید در حد اینکه مواد مخلوط شود کافی است. فقط ظرف را کمی تکان دهید تا شکر ذوب شود. بهتر است که از ظرف رنگ روشن مثل استیل یا لعابی استفاده کنید تا متوجه طلایی شدن رنگ شکر بشوید. برای هم زدن مواد از قاشق چوبی استفاده کنید. بعد از 1 یا 2 دقیقه رنگ شکر قهوه ای و ذوب می شود.

2

مرحله سوم: آماده کردن کنجد

کنجد را داخل تابه بریزید و تابه را روی حرارت ملایم قرار دهید و آن ها را هم بزنید تا از خامی خارج شود و پخته شود. بعد از اینکه کنجد ها تغییر رنگ داد آن ها را هم بزنید و سپس شعله را خاموش کنید و کنجد ها را کنار بگذارید.

طرز تهیه سوهان عسلی کنجدی
3

مرحله دوم: اضافه کردن کره و زعفران

بعد از اینکه شکر قهوه ای شد، کره و زعفران دم کرده را در تابه آب کنید و جوهر لیمو را اضافه کنید. برای شفافیت سوهان اگر جوهر لیمو در دسترس نبود می توانید از آبلیمو به مقدار خیلی کم استفاده کنید. سپس کنجد را به همراه زعفران به مواد اضافه کنید. شعله را زیاد کنید تا مواد با هم ترکیب و جوش آید. دقت کنید اصلا مواد را هم نزنید.

4

مرحله آخر: سرو سوهان

داخل کاسه ای آب بریزید و کنار دست خود قرار بدید. مایه داخل تابه را مقداری داخل آب بریزید اگر سریع خودش را گرفت و بسته شد، مایه سوهان آماده است. سپس شعله گاز را کم کنید و به طور مداوم و به سرعت مایه را هم بزنید. در سینی مناسب کاغذ روغنی بی اندازید. مایه درست شده را روی کاغذ روغنی به وسیله قاشق مربا خوری بریزید. اجازه دهید سرد شود. سپس سوهان را از کاغذ جدا کنید و در ظرف مناسب سرو کنید. نوش جان.

طرز تهیه سوهان عسلی

نکات کلیدی برای تهیه سوهان عسلی نرم

  • در هنگام تفت دادن شکر به هیچ عنوان آن را هم نزنید.
  • می توانید از هر مغز دلخواه در سوهان عسلی استفاده کنید.
  • می توانید روی سوهان عسلی برای تزئین از خلال پسته استفاده کنید.
  • می توانید همه سوهان عسلی را روی کاغذ روغنی بریزید و با چاقو آن ها به شکل مختلف برش دهید.
از
7
رای