طرز تهیه شربت جلاب با عسل و زعفران ساده مخصوص تابستان

طرز تهیه شربت جلاب با عسل و زعفران ساده مخصوص تابستان شربت جلاب یکی از انواع شربت های پر خاصیت و مفید ایرانی است که می توان آن را با موادی مثل زعفران و عسل، شکر یا نبات تهیه کرد و از آن در فصل تابستان و ماه مبارک رمضان استفاده کرد.

شربت جلاب یکی از انواع شربت های مفید و بسیار مقویی ایرانی است که باعث افزایش نیروی جسمی و روحی شما در طول روز می شود. این شربت به دلیل مواد اولیه مقویی و پر خاصیتی که در آن استفاده شده ضد عطش بوده و از این رو یک گزینه بسیار عالی و مناسب برای فصل های گرم سال و ماه مبارک رمضان محسوب می شود و شما می توانید آن را به عنوان یک نوشیدنی دلچسب و خنک در این ماه ها استفاده کرد و از نوشیدن آن لذت برد. تهیه شربت جلاب در منزل کار بسیار ساده و راحتی بوده و شما می توانید آن را به با مواد اولیه قابل دسترسی تهیه کنید و از آن به عنوان نوشیدنی در انواع مراسم و مجالس های خود استفاده کنید. جالب است بدانید که از این شربت تنها به عنوان نوشیدنی استفاده نمی شود و می توان از آن به عنوان شهد در تهیه انواع حلوا و همچنین در تهیه انواع دمنوش ها استفاده کرد. امروز در سلام دنیا طرز تهیه شربت جلاب را با عسل و زعفران به شما آموزش خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

مواد لازم برای شربت جلاب با عسل و زعفران برای 6 نفر

عسل1 لیوان
گلاب3/5 لیوان
زعفران دم کرده3 قاشق غذاخوری

دستور پخت شربت جلاب با عسل و زعفران برای 6 نفر

1

طرز تهیه شربت جلاب با عسل

مرحله اول: ابتدا قابلمه ای برداشته و آن را روی حرارت زیاد گاز قرار داده و سپس داخل آن گلاب و عسل را بریزید و کمی ترکیب آن ها را با یکدگیر هم بزنید و مخلوط کنید تا کاملاً ترکیب و یکدست شوند و شروع به جوشیدن و قل زدن کنند. بعد از جوشیدن ترکیب گلاب و عسل با یکدیگر کف های ایجاد شده ی روی شربت را جمع کنید و آن ها را دور بریزید.

طرز تهیه شربت جلاب با عسل
2

مرحله دوم: اضافه کردن زعفران دم کرده به مواد

بعد از جوشیدن و جمع کردن کف روی شربت نوبت اضافه کردن زعفران دم کرده به مواد است، پس آن را نیز در این مرحله به مواد اضافه کنید و کمی مواد را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید. بعد از اضافه کردن زعفران دم کرده به مواد حرارت را کم و ملایم کنید و اجازه دهید تا شربت شما به مدت 30 الی 35 دقیقه دیگر به آرامی بجوشد و غلیظ و آماده شود. دقت داشته باشید زمانی شربت شما آماده شده است که به غلظت مورد نظر برسد و حجم شربت نیز نصف حجم اولیه آن شود.

3

مرحله آخر: سرو شربت جلاب

بعد از رسیدن شربت به غلظت مورد نظر آن را از روی حرارت برداشته و سپس آن را کنار بگذارید تا در دمای محیط به آرامی خنک و آماده شود و بعد از خنک شدن شربت، لیوان هایی که برای سرو این شربت در نظر دارید را برداشته و سپس مقدار کمی از آن را داخل هر یک از لیوان ها بریزید و به هر کدام آن ها مقداری آب خنک اضافه کنید و در آخر ترکیب آن ها را با یکدیگر خوب هم بزنید و مخلوط کنید تا شربت شما کاملاً داخل آب حل و یکدست شود و بعد از آن هم شربت جلاب خوشمزه شما آماده سرو است می توانید آن را میل کنید و از خوردن آن لذت ببرید. نوش جان

طرز تهیه شربت جلاب با عسل

نکات مهم و فوت و فن های طرز تهیه شربت جلاب با عسل و زعفران

  • کف های ایجاد شده روی شربت را حتماً جمع کنید و دور بریزید تا در انتها شربتی شفاف تر و بهتری داشته باشید.
  • از این شربت می توان هم به عنوان نوشیدنی و هم به عنوان شهد داخل حلوا نیز استفاده کرد.
  • دقت داشته باشید، از آنجایی که در دستور اصلی و طب سنتی شربت جلاب، از شکر سفید یا نبات سفید استفاده میشود، شما می توانید در این شربت به جای عسل از شکر یا نبات استفاده کنید.

همچنین ببینید:

طرز تهیه شربت زردآلو خانگی خوشمزه و مجلسی، مناسب تابستان

طرز تهیه شربت شیره انگور و سرکه ساده و خوشمزه برای کم خونی
 

از
6
رای