طرز تهیه شربت شیره انگور و سرکه ساده و خوشمزه برای کم خونی

طرز تهیه شربت شیره انگور و سرکه ساده و خوشمزه برای کم خونی شربت شیره انگور یکی از پرخاصیت ترین و ساده ترین شربت های ایرانی برای درمان کم خونی است که در آن از شیره انگور و سرکه استفاده می شود. طرز تهیه شربت شیره انگور و سرکه بیاموزید.

شربت شیره انگور یکی از انواع شربت های دلچسب و پر خاصیت ایرانی است که می توان از آن به عنوان یکی از ساده ترین و راحت ترین انواع شربت های محبوب و پر طرفدار یاد کرد. این شربت علاوه بر طعم و مزه خوبی که دارا است؛ دارای خواص فراوانی نیز بوده و می توان از آن برای درمان کم خونی، درمان یبوست، رشد استخوان ها و آرامش اعصاب و هزاران خواص دارویی دیگری استفاده کرد و تمامی این موارد نیز از دلایل پر طرفدار بودن و محبوبیت این شربت در میان مردم محسوب می شود. شما نیز می توانید این شربت گوارا و دلچسب را با چند قلم مواد اولیه بسیار ساده تهیه کنید و از آن به عنوان یک نوشیدنی مفید و خوشمزه در انواع مراسم و مهمانی های خود استفاده کنید و از نوشیدن آن لذت ببرید. امروز در سلام دنیا؛ طرز تهیه شربت شیره انگور با سرکه را به شما آموزش خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

مواد لازم برای شربت شیره انگور و سرکه خانگی ساده و مقوی برای درمان کم خونی

شیره انگور6 قاشق غذا خوری سر پر
سرکه انگور2/5 قاشق غذا خوری سر پر
آببه مقدار لازم
یخبه مقدار لازم

دستور پخت شربت شیره انگور و سرکه خانگی ساده و مقوی برای درمان کم خونی

1

طرز تهیه شربت شیره انگور و سرکه

مرحله اول، آماده سازی شیره شربت: ابتدا ظرفی برداشته و سپس داخل آن شیره انگور را به همراه سرکه انگور بریزید و بعد آن ها را با یکدیگر خوب مخلوط کنید و هم بزنید تا شربت شما، رقیق و با سرکه ترکیب و یکدست شود.

طرز تهیه شربت شیره انگور و سرکه
2

مرحله آخر: سرو و آماده سازی نهایی شربت شیره انگور

بعد از آماده سازی شیره شربت، لیوان هایی را که برای سرو شربت خود در نظر دارید را برداشته و سپس داخل هر یک از آن ها را با کمی از شربتی که تهیه کرده اید پر کنید و بعد به هر کدام آن ها چند قالب یخ نیز اضافه کرده و در آخر نیز تمامی لیوان ها را تا لبه با مقداری آب خنک پر کنید. بعد از پر کردن تمامی لیوان ها با شربت و آب خنک خوب ترکیب آن ها را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید، تا شربت شیره انگور خوشمزه شما آماده سرو شود و بعد از آن هم می توانید شربت خود را میل کنید و از خوردن آن لذت ببرید. نوش جان

طرز تهیه شربت شیره انگور خانگی

نکات مهم و فوت و فن های طرز تهیه شربت شیره انگور برای درمان کم خونی

  • برخی افراد از مقدار کمی زعفران دم کرده نیز برای تهیه این شربت دلچسب و خوشمزه استفاده می کنند.
  • در صورت تمایل می توانید از مقداری تخم شربتی نیز در این شربت استفاده کرده و آن را در انتهای کار به شربت خود اضافه کنید.
  • در صورت تمایل می توانید از مقداری گلاب نیز داخل این شربت استفاه کنید.
  • برخی افراد به جای سرکه انگور از آب لیمو ترش تازه نیز برای تهیه این شربت استفاده می کنند.

مطالب مرتبط:

طرز تهیه شربت گلاب ساده بدون زعفران

طرز تهیه شربت زردآلو خانگی خوشمزه و مجلسی، مناسب تابستان

طرز تهیه شربت آلوئه ورا خانگی خوشمزه و طبیعی با عسلاز
8
رای