طرز تهیه ژله بستنی ساده خانگی خوشمزه و مجلسی و فوت و فن آن

طرز تهیه ژله بستنی ساده خانگی خوشمزه و مجلسی و فوت و فن آن ژله بستنی خوشمزه و جذاب یکی از دسرهای عالی برای پذیرایی محسوب می شود. اگر می خواهد یک ژله بستنی ساده خانگی درست کنید، می توانید در ادامه آموزش دستور پخت و طرز تهیه ژله بستنی خوشمزه و مجلسی آسان و ساده را ببینید.

ژله بستنی خوشمزه و جذاب چندین سالی است به عنوان دسر روی سفره های پذیرایی ما راه یافته است. ژله به وجود آمده از عصاره ای است که از پختن استخوان حیوانات بدست می آید و ماده ای مفید و منعقد کننده است که در هنگام مخلوط شدن با آب میوه طبیعی و شکر ژله ای می شود که ما به صورت بازاری تهیه می کنیم. البته به شکل فرآوری شده و پودری است. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه ژله بستنی ساده خانگی خوشمزه را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای ژله بستنی

ژله1 بسته
بستنی لیوانی کوچک1 عدد
آب1 لیوان
میوه و یا خامه برای تزیینبه میزان لازم

دستور پخت ژله بستنی

1

طرز تهیه ژله بستنی آسان و خوشمزه خانگی

ابتدا پودر ژله را داخل ظرف مناسبی ریخته یک لیوان آب به آن افزوده و به روش بن ماری پودر ژله را حل می کنیم تا زمانی که مایع شفافی حاصل شود.

2

مرحله دوم ژله بستنی

حالا بستنی نیمه آب شده را به ژله افزوده مخلوط می کنیم و اجازه می دهیم تا کاملا یکدست شوند.

طرز تهیه ژله بستنی ساده و آسان خانگی
3

مرحله سوم درست کردن ژله بستنی

سپس مایع آماده شده را به مدت 2 ساعت در یخچال گذاشته و منتظر می مانیم تا ژله سفت شود.

4

مرحله چهارم ژله بستنی

ژله آماده شده را به روشی که در نکات ذکر شد بر گردانده و با خامه یا میوه تزیین کرده و نوش جان کنید.

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه ژله بستنی ساده خانگی مجلسی

  • برای تهیه انواع ژله ها بهتر است از 2 لیوان سرد استفاده کرده و آنرا روی بخار آب گذاشته و به صورت بن ماری حل کنیم تا تمام ذرات ژله حل شده و کیفیت ژله بالا رود.
  • برای برگرداندن ژله: ظرف ژله را داخل آب جوش به اندازه سه شماره قرار دهید سپس محل اتصال ژله به ظرف را با خلال آزاد کنید و ظرف مورد نظر را روی آن گذاشته و ژله را برگردانید.
  • از کیوی داخل ژله به شکل خام استفاده نکنید زیرا باعث می شود ژله شما خراب شده و دیگر نبندد.

طرز تهیه ژله بستنی چند رنگ

  • می توانید بعد از سفت شدن ژله از رنگ دیگری ژله و بستنی استفاده کنید و ژله رنگین کمان داشته باشید زیرا ژله بستنی بعد از سفت شدن دو لایه رنگ پر رنگ و کم رنگ را تشکیل می دهد.
از
54
رای