طرز تهیه ژله رولی مجلسی و خوشمزه با بستنی مرحله به مرحله

طرز تهیه ژله رولی مجلسی و خوشمزه با بستنی مرحله به مرحله ژله رولی یک دسر خوشمزه و زیباست که به راحتی می توان در منزل تهیه کرد فقط برای اینکه به نتیجه مطلوب برسید بهتر است که تمامی نکات گفته شده را رعایت کنید که این نکات در نتیجه تجربه زیاد بدست آمده است.

ژله رولی یه دسر زیبا و پر خاصیت است. که به دلیل پودر ژلاتین موجود در آن که خاصیت غذایی زیادی از جمله کلاژن سازی پوست و تقویت استخوان ها دارد. همچنین بستنی که از خانواده لبنیات است یک دسر مفید و خوشمزه را به وجود می آورد. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه ژله رولی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای ژله رولی

ژله با طعم دلخواه1 بسته
بستنی (یا یک بستنی لیوانی کوچک)1/2 پیمانه
آب1 لیوان

دستور پخت ژله رولی

1

طرز تهیه ژله رولی با بستنی

ابتدا پودر ژله را داخل ظرف مناسبی ریخته با آب مخلوط می کنیم و ظرف را روی حرارت کتری قرار داده مخلوط می کنیم تا مایع شفافی به وجود آید و تمام ذرات ژله حل شوند.

2

مرحله دوم تهیه ژله رولی

در این مرحله ژله را از روی حرارت برداشته و بستنی را اضافه می کنیم و کاملا مخلوط کرده و مایع ژله ما آماده است.

3

مرحله سوم تهیه ژله رولی

حالا داخل سینی حدودا با سایز (15* 20) را با کیسه فریزر یا سلفون می پوشانیم و سینی ژله را داخل یخچال قرار می دهیم.

طرز تهیه ژله رولی با بستنی خوشمزه و چند رنگ
4

مرحله چهارم تهیه ژله رولی با بستنی به شکل گل

بعد از گذشت حدودا 45 دقیقه ژله را از داخل یخچال درآورده برش های (2*20) می دهیم. حالا از یک سمت شروع به رول کردن ژله می کنیم. برای اینکه رولی شبیه به گل رز داشته باشیم برش ها را به شکل مار پیچ ایجاد می کنیم تا لبه های گل دالبر داشته باشد. حالا در ظرف سرو گذاشته و از زیبایی و طعم آن لذت ببرید.

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه ژله رولی :

  • ژله رولی را می توانید به صورت چند رنگ داخل سینی بریزید تا گل های چند رنگ داشته باشید. 
  • خامه صبحانه را می توانید جایگزین بستنی کنید البته مقداری کم شیرین می شود در صورت تمایل یک قاشق شکر هم به مواد اضافه کنید.
  • باید توجه داشته باشید زمانیکه سینی ژله را در یخچال گذاشتید. بعد از 45 دقیقه چک کنید اگر ژله بسته بود عملیات رول کردن را انجام دهید وگرنه در زمان رول کردن ترک می خورد. بعد از رول کردن دیگر مشکلی ندارد که در یخچال بماند.
  • برای دو رنگ شدن این ژله باید بستنی را به ژله داغ اضافه کنید.
  • ژله بستنی را زیاد مخلوط نکنید فقط در حد یکدست شدن.
از
27
رای