طرز تهیه خوراک مرغ مجلسی و خوشمزه با سبزیجات و قارچ

طرز تهیه خوراک مرغ مجلسی و خوشمزه با سبزیجات و قارچ خوراک مرغ برای افرادی که محدودیت استفاده از گوشت قرمز دارند عالی است. خوراک مرغ شبیه خورش مرغ است که سبزیجات به آن اضافه شده است. طرز تهیه خوراک مرغ مجلسی با سبزیجات و قارچ را در سلام دنیا مشاهده کنید.

خوراک مرغ یکی از غذا های روزانه و راحت است که می توان به عنوان یک وعده غذایی کامل برای نهار و یا شام در کنار نان و یا برنج از آن استفاده کرد و یا به عنوان یک وعده رژیمی آن را در کنار یک سالاد سرو کرد. خوراک مرغ تا حدودی شبیه به خورش مرغ است و در کنار انواع سبزیجات بسیار خوشمزه و لذیذ می شود. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه خوراک مرغ را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای خوراک مرغ

سینه مرغ1/2 (نصف) یک عدد
هویج3 عدد
فلفل دلمه ای1 عدد
پیاز1 عدد
سیب زمینی1 عدد
قارچ200 گرم
نمک و فلفلبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم

دستور پخت خوراک مرغ

1

طرز تهیه خوراک مرغ خوشمزه و مجلسی

مرحله اول آماده سازی سبزیجات: ابتدا پیاز را پوست کنده و خلالی برش می دهیم. قارچ ها رابه شکل ورقه ای برش می دهیم. هویج را هم پوست کنده و نگینی می کنیم . فلفل دلمه ای را هم نگینی می کنیم .

طرز تهیه خورش مرغ جاافتاده با سبزیجات
2

مرحله دوم: پخت مرغ

داخل قابلمه مناسبی کمی روغن ریخته و پیاز ها را داخل قابلمه تفت می دهیم، حالا مرغ ها را به همراه نمک و فلفل به پیاز افزوده و خوب تفت می دهیم.

3

مرحله سوم: افزودن سبزیجات به خوراک

حالا که مرغ خوب تغییر رنگ داده قارچ، فلفل دلمه ای و هویج را هم می افزاییم و تفت می دهیم، سپس 2 لیوان آب به مواد افزوده و اجازه می دهیم تا خوب پخته شود.

4

مرحله چهارم: آماده سازی سیب زمینی

سیب زمینی ها را شسته و خلال می کنیم حالا تابه ای را روی حرارت می گذاریم داخل آن نمک ریخته و سیب زمینی ها را داخل تابه خوب سرخ می کنیم.

5

مرحله آخر: سرو خوراک مرغ

مرغ که پخت، باید به اندازه 1 استکان آب داخل قابلمه باقی مانده باشد. حالا خوراک را داخل ظرف مناسبی ریخته و با سیب زمین های برشته تزئین و نوش جان کنید.

طرز تهیه خوراک مرغ مجلسی با سیب زمینی

نکات مهم و فوت و فن تهیه خوراک مرغ [خورش مرغ] مجلسی

  • قبل از اینکه مرغ را بپزید، آن را داخل قابلمه ای گذاشته و روی مرغ آب جوش بریزید و بعد چند لحظه مرغ را آبکشی کنید حالا مرغ برای طبخ آماده است.
  • در صورت تمایل از 1/4 قاشق چایخوری پودر دارچین هم برای تعادل در طبع و هم طعم غذا استفاده کنید.
  • در نهایت پخت هم 1 قاشق غذا خوری زعفران دم شده به مرغ بیفزایید. 
از
15
رای