طرز تهیه خورشت مسمای بادمجان مجلسی و خوشمزه با مرغ و غوره

طرز تهیه خورشت مسمای بادمجان مجلسی و خوشمزه با مرغ و غوره مسما بادمجان مورد علاقه بادمجان دوست ها می باشد. طرز تهیه خورش مسمای بادمجان با مرغ خوشمزه و مجلسی را با نکاتی ریز در سلام دنیا به شما آموزش می دهیم تا یکی از لذیذترین مسما بادمجان ها را در منزل تهیه کنید.

مسما بادمجان یکی از غذاهای بسیار خوشمزه ایرانی است که طرفداران زیادی دارد. مسما بادمجان هم با گوشت خورشتی و هم با مرغ قابل تهیه و در دو حالت هم بسیار خوشمزه می شود. مسما بادمجان را در روزهای گرم تابستان بدون گوشت و مرغ هم تهیه می شود که گزینه بسیار مناسبی برای گیاه خواران عزیز است. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه مسما بادمجان را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای مسمای بادمجان

بادمجان قلمی4 عدد
مرغ4 تکه
گوجه فرنگی2 عدد
پیاز درشت1 عدد
رب گوجه فرنگی1 قاشق غذا خوری
غوره بیدانه4 قاشق غذا خوری
زعفران دم شده2 قاشق غذا خوری
پودر دارچین و پودر هلبه میزان لازم
روغن سرخ کردنیبه میزان لازم
نمک، فلفل،زرد چوبهبه میزان لازم

دستور پخت مسمای بادمجان

1

طرز تهیه خورشت مسما بادمجان مجلسی با مرغ

مرحله اول آماده سازی بادمجان: ابتدا بادمجان ها را پوست کنده و برش طولی می دهیم و در روغن داغ سرخ کرده و آماده می گذاریم.

طرز تهیه خورش مسما بادمجان با مرغ
2

مرحله دوم: تهیه مسما بادمجان

داخل قابلمه مناسبی کمی روغن ریخته و پیاز خلالی شده را داخل آن تفت می دهیم تا پیاز کاملا طلایی شود.

3

مرحله سوم: افزودن مرغ

حالا تکه های مرغ را به همراه نمک، فلفل، زردچوبه و رب گوجه به پیاز افزوده و خوب تفت می دهیم تا رنگ مرغ تغییر کند. سپس 2 لیوان آب جوشیده به مرغ افزوده و اجازه می دهیم تا مرغ کاملا پخته شود.

4

مرحله چهارم: افزودن بادمجان ها

در این مرحله مرغ تقریبا پخته شده است باید غوره را به همراه بادمجان های سرخ شده به خورشت بیفزاییم و اجازه دهیم تا خورش جا بیوفتد.

5

مرحله پنجم: افزودن گوجه

گوجه ها راحلقه کرده و داخل تابه کوچکی آنها را سرخ می کنیم و در 10 دقیقه آخر پخت خورشت به همراه پودر هل، دارچین و زعفران به خورشت می افزاییم.

6

مرحله آخر: سرو خورش مسما بادمجان

مسما بادمجان در نهایت پخت باید کم آب و غلیظ باشد. حالا با احتیاط بادمجان، گوجه و مرغ را به شکل منظمی داخل ظرف سرو چیده و در نهایت از آب خورشت روی آنها بریزید و در کنار برنج ایرانی نوش جان کنید.

طرز تهیه مسمای بادمجان با غوره

نکات مهم و فوت و فن تهیه مسما بادمجان

  • توجه داشته باشید که بادمجان ها را بعد از پوست گرفتن 30 دقیقه در آب نمک قرار دهید تا تلخی بادمجان گرفته شود بعد آبکشی کرده و داخل روغن سرخ کنید.
  • می توانید رب را از ین غذا حذف کرده و فقط با زعفران این خورشت را تهیه کنید.
  • اگر چوب دارچین در دسترس دارید جایگزین پودر دارچین کنید تا رنگ خورشت تغییر نکند.
از
19
رای