طرز تهیه کوکو سیب زمینی پخته ترد، خوشمزه و ساده برای 2 نفر

طرز تهیه کوکو سیب زمینی پخته ترد، خوشمزه و ساده برای 2 نفر کوکوی سیب زمینی خوشمزه و جذاب یکی از محبوب ترین غذاها برای میان وعده کودکان شما و همچنین غذای مناسبی برای پیک نیک می باشد. در ادامه طرز تهیه کوکو با سیب زمینی پخته شده را برای شما آموزش داده ایم.

کوکو سیب زمینی یک غذا کامل از نظر خواص می باشد. سیب زمینی چهارمین محصول اصلی کشت شده در دنیا است که در زمان فتحعلی شاه قاجار به ایران آورده شد و در پشند استان البرز برای بار اول کشت شد به این دلیل سیب زمینی ایرانی معروف به (سیب زمینی پشندی) است. در بخش آشپزی وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه کوکو سیب زمینی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای کوکو سیب زمینی

پیاز کوچک1 عدد
سیب زمینی2 عدد
تخم مرغ2 عدد
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه میزان لازم
روغن سرخ کردنیبه میزان لازم

دستور پخت کوکو سیب زمینی

1

آماده سازی سیب زمینی

سیب زمینی ها را شسته و داخل آب انداخته و بگذارید تا کامل پخته شوند سپس از آب خارج کرده اجازه می دهیم خنک شود بعد آنها را پوست کنده با گوشت کوب له کرده و یا رنده می کنیم.

2

آماده سازی مواد کوکو سیب زمینی

ابتدا پیاز را پوست کنده رنده ریز می کنیم سپس آب آن را جدا کرده و پیاز را به سیب زمینی می افزاییم و به طور کامل با هم مخلوط می کنیم.

3

طرز تهیه کوکو سیب زمینی پخته

در این مرحله تخم مرغ ها را داخل ظرف مناسبی می ریزیم و نمک، فلفل سیاه و زردچوبه را افزوده کمی مخلوط می کنیم تا از حالت لختگی خارج شود و سپس سیب زمینی و پیاز را افزوده مخلوط می کنیم. مواد کوکو با بافتی نرم آماده سرخ شدن می باشد. داخل تابه ای کمی روغن ریخته روی حرارت می گذاریم گرم که شد از مواد کوکو داخل دست به شکل سنتی (بیضی) در آورده و سرخ می کنیم تا دو طرف آن طلایی شود و سپس از روغن خارج می کنیم و روی دستمال روغن گیر می گذاریم تا روغن اضافی را پس دهد. حالا در ظرف سرو مناسبی چیده و با نان و سبزی تازه سرو می کنیم.

طرز تهیه کوکو سیب زمینی پخته خوشمزه

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه کوکو سیب زمینی پخته با شوید برای 2 نفر

  • برای سالم تر بودن این کوکو بهتر است از کمی شوید خشک استفاده شود تا به کاهش چربی غذا کمک کند.

کوکو سیب زمینی پوک

  • در صورت تمایل از یک قاشق آرد نشاسته ذرت برای پوک تر شدن کوکو استفاده کنید.

کوکو سیب زمینی پخته شکم پر

  • می توانید این کوکو را با پنیر یا مواد گوشتی پر کنید و کوکو سیب زمینی شکم پر داشته باشید.
از
91
رای