طرز تهیه چای ماسالا خانگی خوشمزه و حرفه ای + خواص آن

طرز تهیه چای ماسالا خانگی خوشمزه و حرفه ای + خواص آن چای ماسالا یک ترکیب بسیار پر فایده برای بدن است. اگر نمی دانید چطور چای ماسالا درست کنید، نگران نباشید، ما در ادامه آموزش دستور پخت و طرز تهیه چای ماسالا خوشمزه و ساده خانگی را برایتان قرار داده ایم.

چای ماسالا اصالتی هندی دارد این چای بومی مردمان هندوستان است که مربوط به 5 تا 9 هزار سال پیش می باشد. این چای در آن زمان فقط ترکیب شده بود از ادویه ها ولی در سال 1835 ترکیب شیر و چای سیاه توسط انگلیسی ها به این چای افزوده شد. چای ماسالا دارای خواص زیاد است از جمله چربی سوزی، ضد التهاب، تقویت سیستم ایمنی بدن، ترکیب ضد سرطانی و..... می باشد. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه چای ماسالا را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای چای ماسالا

چای سیاه1 قاشق غذا خوری
زنجبیل پودر شده1 قاشق چایخوری
چای سبز1 قاشق غذا خوری
رازیانه1 قاشق غذا خوری
چوب دارچین پودر شده1 عدد
بادیان ختایی1 عدد
فلفل سیاه15 عدد
میخک6 عدد
هل ساییده5 عدد

دستور پخت چای ماسالا

1

طرز تهیه چای ماسالا خانگی

تمامی مواد گفته شده را تهیه کرده و به صورت تازه آسیاب کنید. سپس آنها را با هم مخلوط کرده از الک حریر رد کنید و قسمت های درشت را دوباره آسیاب کرده و به باقی مواد اضافه کنید. چای ماسالای خانگی ما آماده است.

2

مرحله دوم تهیه چای ماسالا

چای ماسالای آماده شده را به اندازه یک قاشق چایخوری داخل فنجان ریخته و شیر پر چرب را به آن بیفزایید مخلوط کنید نوش جان کرده و از خواص آن بهرمند شوید.

طرز تهیه چای ماسالا خانگی خوشمزه

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه چای ماسالا خانگی

  • چای ماسالا را در ظرف مناسب و در جای خشک و خنک نگهداری کنید.
  • برای درست کردن چای ماسالا به مقدار زیاد فقط کافیست مواد را چند برابر کنید.
  • چای ماسالا را شب ها با شیر میل کنید تا خواب آرامی داشته باشید.
  • اگر ادویه ها را قبل از آسیاب کردن داخل تابه خالی تفت دهید چای ماسالای شما کیفیت بیشتری پیدا می کند.

طرز تهیه چای ماسالا برای لاغری

  • چای ماسالا یک ترکیب بسیار پر فایده برای بدن است که اگر این چای را به عنوان یک چربی سوز استفاده می کنید بهتر است آن را شیر کم چرب یا آب میل کنید.

مواد تشکیل دهنده چای ماسالا

تقریبا هر دستورالعمل غذایی چای ماسالا شامل: زنجبیل، دارچین، میخک صدبر و چای سیاه، چای سبز یا چای اولونگ است. سایر مواد تشکیل دهنده چای ماسالا شامل هل و فلفل سیاه و رازیانه است. تمام این ترکیبات در پزشکی آیورودا دارای فواید سلامتی هستند. شیر که تقریبا عضو همیشگی چای ماسالا است، طعم آن را بهبود بخشیده و یک نوشیدنی غنی تر و رضایت بخش تر ایجاد می کند؛ اما برای فواید سلامت آن ضروری نیست. افرادی که قادر به مصرف لاکتوز شیر نیستند، می توانند از شیر سویا یا شیر برنج استفاده نمایند.

از
21
رای