طرز تهیه کوکوی قارچ خوشمزه و مجلسی با سیب زمینی و بدون گوشت

طرز تهیه کوکوی قارچ خوشمزه و مجلسی با سیب زمینی و بدون گوشت کوکو قارچ و سیب زمینی یکی از غذا های بسیار خوشمزه و ساده ایرانی می باشد که غذایی گیاهی محسوب می شود و سرشار از مواد مغذی می باشد. با طرز تهیه کوکوی قارچ و سیب زمینی رستورانی بدون گوشت با ما در سلام دنیا همراه باشید.

کوکو قارچ و سیب زمینی یکی از کوکو های ایرانی است که بسیار لذیذ می باشد. کوکوی قارچ و سیب زمینی غذای مناسبی به عنوان یک شام ساده و عصرانه می باشد. این کوکو می تواند جزو سبد غذایی گیاه خواران عزیز هم قرار گیرد. در بخش آشپزی از سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه کوکو قارچ و سیب زمینی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای کوکوی قارچ و سیب زمینی خوشمزه و مجلسی برای ۴ نفر

قارچ300 گرم
جعفری ساطوری شده50 گرم
سیب زمینی3 عدد
پیاز1 عدد
تخم مرغ3 عدد
آبلیمو1 قاشق غذا خوری
آرد1 قاشق غذا خوری
نمک، فلفلبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم

دستور پخت کوکوی قارچ و سیب زمینی خوشمزه و مجلسی برای ۴ نفر

1

طرز تهیه کوکوی قارچ و سیب زمینی خوشمزه

ابتدا سیب زمینی ها را شسته سپس به همراه کمی آب روی حرارت می گذاریم تا پخته شوند. بعد از پخت کامل سیب زمینی ها را پوست گرفته و رنده می کنیم.

طرز تهیه کوکوی قارچ ‌و سیب زمینی
2

مرحله دوم: آماده سازی قارچ

قارچ ها را به شکل نگینی برش می دهیم و داخل تابه به همراه آبلیمو و 1 قاشق روغن تفت می دهیم تا آب اضافی آنها خارج شود. سپس از روی حرارت بر می داریم تا خنک شود.

3

مرحله سوم: افزودن پیاز و جعفری

پیاز را پوست گرفته و رنده می کنیم. حالا آب اضافی پیاز را جدا می کنیم و پیاز، جعفری، پیاز و قارچ را به سیب زمینی می افزاییم و همه مواد را با هم مخلوط می کنیم.

4

مرحله چهارم: افزودن تخم مرغ

در این مرحله نمک، فلفل و تخم مرغ ها را به مواد آماده شده می افزاییم و خوب مواد را با هم مخلوط کرده و ورز می دهیم تا بافتی یکدست فراهم شود. اگر انسجام مواد برای پخت کم بود آرد را هم می افزاییم و در غیر این صورت آرد حذف می شود.

5

مرحله آخر: پخت کوکو قارچ و سیب زمینی

داخل تابه مناسبی کمی روغن ریخته و زمان می دهیم تا کاملا گرم شود؛ سپس از مواد کوکو به اندازه یک نارنگی بر می داریم بین دو دست شکل می دهیم و داخل تابه چیده و خوب دو سمت کوکو ها را می پزیم. حالا کوکو های آماده شده را داخل ظرف زیبایی چیده و در کنار نان و سبزی خوردن نوش جان کنید.

طرز تهیه کوکوی قارچ مجلسی با سیب زمینی

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه کوکو قارچ و سیب زمینی مجلسی و خوشمزه

  • می توانید برای اینکه کوکو ها کاملا مغز پخت شوند حفره ای وسط آنها ایجاد کنید.
  • می توانید آرد نخودچی و یا آرد سوخاری را جایگزین آرد سفید کنید.
  • برای اینکه کوکو چربی کمتری جذب کند بهتر است بعد از پخت آنها را روی دستمال روغن گیر بگذارید.
از
5
رای