طرز تهیه شربت پرتقال خانگی طبیعی، غلیظ و خوشمزه زعفرانی

طرز تهیه شربت پرتقال خانگی طبیعی، غلیظ و خوشمزه زعفرانی شربت پرتقال یکی از محبوب ترین و مفیدترین انواع نوشیدنی ها در سراسر دنیا است که طرز تهیه شربت پرتقال خانگی و طبیعی آن در منزل دلچسب می باشد و تنها به آب پرتقال و شکر نیاز هست.

شربت پرتقال یکی از انواع نوشیدنی های مجلسی و دلچسبی است که در بین مردم در سراسر دنیا محبوب بوده و از آن به عنوان یکی از پرطرفدارترین انواع نوشیدنی ها دنیا یاد می شود. شما نیز می توانید این شربت خوشمزه و گوارا را با طعم و مزه بهتر از نمونه های بازاری به راحتی در منزل تهیه کرده و از آن برای پذیرایی کردن در انواع مراسم و مهمانی های خود استفاده کنید و از خوردن آن لذت ببرید. این شربت علاوه بر طعم و مزه خوبی که دارا است، مقادیر زیادی ویتامین C نیز در آن وجود داشته و به همین دلیل نوشیدن آن در هنگام سرماخوردگی و مریضی برای شما مفید بوده و می توانید آن را در این مواقع میل کنید. امروز در سلام دنیا طرز تهیه شربت پرتقال طبیعی و خانگی را به شما آموزش خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

مواد لازم برای شربت پرتقال خانگی و طبیعی مخصوص مهمانی مرحله به مرحله

پرتقال10 عدد
شکر2 لیوان
آب1 لیوان
زعفران دم کردهبه مقدار لازم

دستور پخت شربت پرتقال خانگی و طبیعی مخصوص مهمانی مرحله به مرحله

1

طرز تهیه شربت پرتقال خانگی

مرحله اول: ابتدا تمامی پرتقال ها را با آب بشویید و بعد تمامی آن ها را از وسط برش دهید و آب تمامی آن ها را بگیرید.

طرز تهیه شربت پرتقال خانگی
2

مرحله دوم: آماده سازی آب و شکر

قابلمه ای مناسبی برداشته و داخل آن، آب را به همراه شکر بریزید و بعد قابلمه را روی حرارت ملایم و کم گاز قرار دهید و اجازه دهید تا شکر به آرامی، بدون نیاز به هم زدن داخل آب حل شود. دقت داشته باشید برای حل کردن شکر داخل آب نیازی به هم زدن آن ها نیست و اجازه دهید که خود شکر به آرامی داخل آب حل و ترکیب شود و کمی در حد 1 الی 2 دقیقه با یکدیگر بجوشند.

3

مرحله سوم: اضافه کردن آب پرتقال

بعد از ترکیب شدن آب و شکر و کمی جوشیدن آن ها نوبت اضافه کردن آب پرتقالی است که تهیه کرده اید، پس آن را نیز در این مرحله به مواد اضافه کنید و ترکیب آن را با مواد به وسیله قاشقی تمیز و چوبی هم بزنید و مخلوط کنید تا یکدست شوند. بعد از اضافه کردن آب پرتقال حرارت را مجدد روی کم و ملایم قرار داده و فرصت دهید تا تمامی مواد به آرامی شروع به جوشیدن و کف کردن کنند و بعد از جوشیدن شربت برای کدر نشدن شربت خود تمامی کف های ایجاد شده ی روی شربت جمع کرده و آن ها را دور بریزید.

4

مرحله چهارم: اضافه کردن زعفران

بعد از جمع کردن تمامی کف های ایجاد شده روی شربت اجازه دهید تا شربت شما به آرامی و با حرارت کم به غلظت مورد نظر شما برسد. دقت داشته باشید که بهتر است غلظت شربت خود را هر چند وقت یک بار به طور مداوم تست و اندازه کنید و بعد از رسیدن شربت به غلظت مورد نظر شما، زعفران دم کرده را نیز برای رنگ و عطر بهتر آن به شربت اضافه کرده و سپس آن را هم به وسیله قاشق چوبی هم بزنید و مخلوط کنید و بعد از گذشت 1 الی 2 دقیقه دیگر شربت را از روی حرارت برداشته و آن را کنار بگذارید تا خنک و آماده شود.

5

مرحله آخر: سرو شربت پرتقال

بعد از آماده شدن نهایی شربت لیوان هایی که برای سرو آن در نظر دارید را برداشته و سپس داخل هر یک مقدار کمی از شربتی که تهیه کرده اید را بریزید و بعد تمامی آن ها را تا لبه لیوان ها با آب خنک پر کنید و بعد ترکیب آن ها را با یکدیگر مخلوط کنید و هم بزنید، پس از آن هم شربت پرتقال خوشمزه شما آماده سرو است می توانید آن را میل کنید و از خوردن آن لذت ببرید. نوش جان

طرز تهیه شربت پرتقال در خانه

نکات مهم و فوت و فن های طرز تهیه شربت پرتقال طبیعی

  • دقت داشته باشید در صورتی که تمایل ندارید تکه میوه ای در شربت شما وجود داشته باشید آب پرتقالی که تهیه کرده اید را بعد از گرفتن از صافی رد کنید.
  • توجه داشته باشید که هسته تمامی پرتقال ها را بعد از آبگیری بیرون بریزید و سپس آب پرتقال را بجوشانید.
  • اضافه کردن زعفران دم کرده در این شربت سلیقه ای بوده در صورت عدم تمایل می توانید آن را به طور کلی از این دستور حذف کنید.

همچنین بخوانید: 

طرز تهیه شربت بار حرفه ای و براق با گلوکز برای کیک و شیرینی

طرز تهیه شربت شیره انگور و سرکه ساده و خوشمزه برای کم خونی
 

از
15
رای