طرز تهیه کباب تابه ای زعفرانی مجلسی آبدار و خوشمزه خانگی

طرز تهیه کباب تابه ای زعفرانی مجلسی آبدار و خوشمزه خانگی کباب تابه ای یا همان کباب دیگی که با گوشت قرمز یا گوشت مرغ تهیه می شود. در ادامه ما آموزش دستور پخت و طرز تهیه کباب تابه ای خوشمزه و مجلسی خانگی را قرار داده ایم. آن را ببینید و برای عزیزانتان تهیه کنید.

کباب دیگی (تابه ای) یک غذای سنتی و قدیمی ایرانی است که با توجه به کوچک بودن منازل در این دوره و مشکل کبابی کردن تنها راه برای خوردن کباب درست کردن کباب دیگی است. بهترین ترکیب برای درست کردن کباب تابه ای خوشمزه با گوشت چرخ شده مخلوطی از گوشت گوسفند و گوساله است. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه کباب تابه ای یا کباب دیگی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای کباب تابه ای (کباب دیگی)

گوشت چرخ شده250 گرم
گوجه فرنگی3 عدد
پیاز رنده شده1 عدد
نمک، فلفل، زعفران و روغنبه میزان لازم

دستور پخت کباب تابه ای (کباب دیگی)

1

طرز تهیه کباب تابه ای

ابتدا پیاز را داخل ظرف مناسبی رنده می کنیم و آب آن را جدا می کنیم.

2

مرحله دوم کباب دیگی

گوشت را به همراه نمک، فلفل و زعفران به پیاز اضافه کرده و تا جایی که به انسجام مورد نظر برسد ورز می دهیم و اگر زمان دارید به مدت 1 ساعت در یخچال قرار دهید.

طرز تهیه کباب دیگی مجلسی خوشمزه و آبدار
3

مرحله سوم کباب تابه ای

حالا گوشت را به تابه مناسبی منتقل کرده سطح آنرا صاف کرده و با یک کاردک آشپزی به شکل دلخواه تقسیم کنید. حالا روی حرارت گذاشته و اجازه می دهیم تا گوشت آب بیندازد و پخته شود آب گوشت که تمام شده روغن را افزوده و اجازه می دهیم کمی سرخ شود. حالا در کنار گوجه سرخ شده و چلوی ایرانی سرو کنید.

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه کباب دیگی مجلسی و خوشمزه خانگی

  • برای لذیذ تر شدن غذا آن را با کره طبخ کنید.
  • در انتهای پخت حتما از سماق روی کباب استفاده کنید.
  • چند برش فلفل دلمه ای و پیاز خام هم در کنار تابه در زمان پخت طعمی بی نظیر به غذای شما می دهد.
  • اگر به غذا های ترش علاقه مند هستید نصف قاشق چایخوری رب انار را داخل آب حل کرده و در میان پخت به کباب ها اضافه کنید.
  • برای کسانیکه ممنوعیت مصرف گوشت قرمز دارند بهترین راه درست کردن کباب دیگی با مرغ یا بوقلمون چرخ شده شده است که طعم بسیار عالی دارد و دست کمی از گوشت قرمز ندارد.
از
5
رای