طرز تهیه پاپسیکلز شکلاتی با کیک آماده ساده و فوری ویژه ولنتاین

طرز تهیه پاپسیکلز شکلاتی با کیک آماده ساده و فوری ویژه ولنتاین پاپسیکلز یا پاپسیکل شکلاتی یک ایده ناب و فوری برای روز ولنتاین است که با کیک شکلاتی آماده پر شده و با شکلات های رنگی کاور می شود. برای تهیه این دسر فوری به چند قلم مواد و قالب مناسب نیاز دارید.

پاپسیکلز یا پاپسیکل یک ایده بسیار جذاب و متفاوت برای سورپرایز کردن کسی که دوستش دارید. پاپیسکز را می توانید برای مناسبت های مختلف از جمله روز مادر و ولنتاین و حتی تولد تهیه کنید و این دسر بسیار زیبا را در کنار هدیه ها یا کیک قرار دهید و جلوه هدیه خود را دو برابر کنید. تهیه کردن پاپسیکل بسیار راحت و آسان می باشد و با مواد اولیه خیلی کم می توانید آن را تهیه کنید. برای درست کردن پاپسیکلز نیاز به یک قالب سیلیکونی مخصوص پاپیسکز دارید تا بتوانید این دسر های جذاب را آماده کنید. امروز قصد داریم طرز تهیه پاپسیکلز یا پاپسیکل را در سلام دنیا به شما آموزش دهیم با ما همراه باشید.

مواد لازم برای پاپسیکل بستنی با شکلات و کیک برای ولنتاین

شکلات تخته ای رنگی2 عدد
کیک شکلاتی آماده1 عدد
چوب بستنی3 عدد

دستور پخت پاپسیکل بستنی با شکلات و کیک برای ولنتاین

1

طرز تهیه پاپیسکلز ساده با کیک آماده خوشمزه بدون فر

مرحله اول آماده سازی مواد: ابتدا کتری را روی حرارت قرار دهید تا آب جوش شود. سپس شکلات تخته ای را که به رنگ دلخواه می باشد را با دست خرد کنید و داخل کاسه ای بریزید و کاسه را روی حرارت کتری قرار دهید تا بنماری شود. کیک را داخل غذا ساز بریزید و یا با روش های دیگر آن را له کنید تا پوره شود.

طرز تهیه پاپسیکلز
2

مرحله دوم: آماده سازی شکلات داخل قالب

قالب مخصوص پاپیسکز را بردارید و با دستمال آغشته به روغن داخل قالب را چرب کنید. سپس با قاشق مقداری از شکلات بنماری شده را به داخل قالب بریزید و با قلم مو مخصوص آشپزی قالب را شکلاتی کنید و دقت کنید شکلات تمام قسمت های قالب را پوشش دهید. این کار را برای همه قسمت قالب انجام دهید. سپس قالب را به مدت 10 تا 15 دقیقه تا سفت شدن شکلات داخل یخچال قرار دهید تا شکلات سفت و خودش را بگیرد. این کار را دوبار انجام دهید تا لایه شکلات ضخیم شود و هنگام خارج کردن از قالب شکلات ترک نخورد.

3

مرحله سوم: قرار دادن کیک داخل قالب

بعد از این که شکلات ها سفت شد. قالب را از یخچال خارج کنید و چوب بستنی ها را به داخل قالب قرار دهید و روی آن کیک از قبل پوره شده را بریزید و با پشت قاشق فشار دهید تا کیک یکدست شود و سطح آن صاف شود. سپس ادامه شکلات بنماری شده را با قاشق روی کیک پوره شده بریزید و کاملا اجازه دهید تا روی کیک را کاملا بپوشاند و قسمت های دور قالب را جاهایی که شکلات روی قالب ریخته شده را با دستمال کاغذی تمیز کنید. سپس قالب را به مدت 10 دقیقه در یخچال قرار دهید و سپس این کار را تکرار کنید تا شکلات سفت شود.

4

مرحله آخر: سرو پاپسیکلز

بعد از آن که شکلات سفت شد قالب را از یخچال خارج کنید و پاپسیکلز را با یک فشار کوچک از قالب بیرون آورید. پاپیسکز شما آماده می باشد. حالا برای تزئین قسمت رویی پاپسیکلز می توانید از رنگ خوراکی کمک بگیرید. با استفاده از یک قلم مو کوچک که آغشته به رنگ ژله ای شده روی آن طرح ایجاد کنید و یا می توانید کمی پودر طلایی را با آب مخلوط و پاپسیکلز را طلایی کنید و یا می توانید با استفاده از قالب های تزئینی مانند پروانه و یا حروف و عدد استفاده کنید. به این صورت که از شکلات های بنماری شده داخل قالب ها بریزید و اجازه دهید تا داخل یخچال سفت شود و با کمک کمی حرارت، آن ها را به پاپیسکز بچسبانید و با قلم مو مخصوص و رنگ آن ها رنگ کنید. نوش جان.

طرز تهیه پاپسیکل

نکات کلیدی در تهیه پاپسیکلز شکلاتی با قالب مناسب

  • برای تهیه پاپیسکلز حتما از قالب سیلیکونی مخصوص استفاده کنید.
  • پاپسیکل ها را می توانید با شکلات های مختلف با رنگ و شکل و طعم متفاوت درست کنید.
  • روی پاپسیکل را می توانید از عدد سال تولد و یا اسم فرد مورد نظر  با کمک فوندانت تزئین کنید.
از
11
رای