طرز تهیه پوره نخود فرنگی (نخود سبز) برای کودک خوشمزه و سریع

طرز تهیه پوره نخود فرنگی (نخود سبز) برای کودک خوشمزه و سریع نخود فرنگی سرشار از فیبر بوده و جز سبزیجات سبز می باشد؛ متخصصین اطفال توصیه می کنند در ابتدا سبزیجات سبز به کودک دهید زیرا شیرینی کمتری دارند. طرز تهیه پوره نخود فرنگی تازه یا منجمد خوشمزه را در سلام دنیا ببینید.

نخود فرنگی سرشار از فیبر بوده و از جمله اولین سبزیجات برای تغذیه به نوزاد محسوب می شود.  پس از اینکه کودک شما توانست از خوراکی های تک غله ای تغذیه نماید می توانید به سراغ سبزیجات بروید. متخصصین اطفال توصیه می کنند که این کار را با سبزیجات سبز شروع کنید زیرا آنها نسبت به سبزیجات زرد رنگ یا میوه ها شیرینی کمتری دارند (اگر کودک شما از ابتدا با خوراکی های شیرین آشنا شود، تمایل کمتری به خوردن غذاهایی که شیرینی کمتری دارند، خواهد داشت). نخود فرنگی می تواند به تنهایی خوشمزه بوده و همزمان می تواند با سبزیجات مختلفی ترکیب شود (و حتی ماست). شما می توانید پوره نخود فرنگی را از نخود فرنگی تازه یا منجمد تهیه کنید. از دستورالعمل گام به گام و آسان ما در وب سایت سلام دنیا،  برای طرز تهیه پوره نخود فرنگی تازه یا منجمد پیروی کنید.

مواد لازم برای پوره نخود فرنگی [نخود سبز]

نخود فرنگی150 گرم (حدود یک لیوان)
آببه میزان لازم

دستور پخت پوره نخود فرنگی [نخود سبز]

1

طرز تهیه پوره نخود فرنگی برای نوزاد

مرحله اول نخود فرنگی را بشویید: اگر تصمیم گرفتید تا از نخود فرنگی منجمد استفاده کنید، این مرحله را رها کرده و به سراغ مرحله بعدی بروید. اگر از نخود سبز تازه استفاده می کنید، غلاف آنها را باز کرده و دانه ها را در یک صافی ریخته و با آب سرد آبکشی کنید.

طرز تهیه پوره نخود فرنگی برای نوزاد
2

مرحله دوم: نخود فرنگی را بپزید

نخود سبز را در دستگاه بخارپز قرار داده و برای مدت 3 تا 5 دقیقه یا تا زمان ترد شدن، بپزید. نخود فرنگی را آبکش کرده و با آب سرد برای سه دقیقه بشویید تا روند پختن آنها تکمیل شود.

3

مرحله سوم: نخود فرنگی را پوره کرده یا له کنید

نخود سبز را در یک غذاساز یا مخلوط کن تا یکنواخت شدن پوره کنید. برای رسیدن به قوام دلخواه می توانید به آن آب اضافه کنید. برای تهیه پوره نخود فرنگی سفت تر، که برای کودکان 10 ماهه یا بزرگتر ایده آل می باشد، نخود فرنگی را با پوره سیب زمینی مخلوط کنید.

طرز تهیه پوره نخود فرنگی برای کودک بدون
4

مرحله چهارم: پوره نخود فرنگی را سرو کنید

پوره نخود سبز می تواند با سبزیجات شیرین تر، ماست و برنج ترکیب شود. سعی کنید پوره نخود فرنگی را با گزینه های زیر ترکیب کنید: سیب زمینی شیرین؛ هویج؛ سیب زمینی حنایی؛ نعنا؛ ماست پرچرب؛ برنج و سس پنیر.

5

مرحله آخر: باقیمانده پوره نخود فرنگی را در یخچال قرار داده یا منجمد کنید

پوره نخود فرنگی باقیمانده را می توانید در ظروف بدون BPA تا سه روز در یخچال نگهداری کنید. همچنین می توانید پوره های باقیمانده را منجمد کرده و تا سه ماه استفاده کنید. پوره های باقیمانده در هنگام شب را در یخچال قرار دهید.

طرز تهیه پوره نخود سبز برای کودک

نکات مهم و فوت و فن تهیه پوره نخود فرنگی برای کودک

  • در فصل بهار از نخود فرنگی تازه استفاده کنید.
  • به دنبال یافتن نخود فرنگی با غلافی سالم و رنگ سبز روشن بگردید.
  • از نخود فرنگی کنسرو شده پرهیز کنید زیرا داری مقدار زیادی سدیم می باشند.
  • توجه: همواره قبل از ارائه غذایی تازه به کودکتان، بویژه اگر وی سابقه حساسیت غذایی دارد، با پزشک تان مشورت نمایید. علاوه بر این، بعضی متخصصین اطفال تهیه پوره هویج، چغندر یا اسفناج را در خانه به دلیل اینکه این سبزیجات تازه ممکن است مقدار زیادی نیترات داشته باشند، توصیه نمی کنند.

منبع: parents

از
4
رای