طرز تهیه پیتزای تابه ای با نان لواش و گوشت چرخ کرده بدون فر

طرز تهیه پیتزای تابه ای با نان لواش و گوشت چرخ کرده بدون فر پیتزای تابه ای با نان لواش یکی از ساده ترین انواع پیتزا محسوب می شود که می توان آن را در ماهیتابه روی گاز با موادی نظیر گوشت چرخ کرده، سوسیس و پر کرد و بدون فر تهیه کرد.

پیتزای تابه ای یکی از ساده ترین و خوشمزه ترین انواع پیتزای خانگی محسوب می شود که می توان آن را به راحتی با مواد اولیه ساده و قابل دسترس تهیه کرد. در این پیتزا شما به جای استفاده کردن از خمیر و یا نان پیتزا از نان لواش استفاده می کنید و سپس روی آن را با موادی نظیر گوشت، مرغ و یا انواع سوسیس و کالباس و همچنین انواع سبزیجات مورد علاقه خود پر می کنید و بعد آن را داخل ماهتابه مناسب تهیه و آماده می کنید. امروز در سلام دنیا طرز تهیه پیتزای تابه ای با نان لواش و گوشت چرخ کرده را به شما آموزش خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

مواد لازم برای پینزا تابه ای با نان لواش و گوشت چرخ کرده در ماهیتابه روی گاز

گوشت چرخ کرده300 گرم
قارچ5 عدد
فلفل دلمه1 عدد
پیاز1 عدد
سوسیس2 عدد
رب گوجه فرنگی1/5 قاشق غذاخوری
سس گوجه فرنگی2 قاشق غذاخوری
پنیر پیتزا1 بسته
پودر آویشن و پودر سیربه مقدار لازم
نمک و فلفل سیاه و زردچوبهبه مقدار لازم
روغن مایعبه مقدار لازم
لواشبه مقدار لازم

دستور پخت پینزا تابه ای با نان لواش و گوشت چرخ کرده در ماهیتابه روی گاز

1

طرز تهیه پیتزا تابه ای بدون فر با نان لواش، گوشت چرخ کرده و سوسیس

مرحله اول؛ آماده سازی گوشت چرخ کرده و سوسیس: ابتدا پیاز را با آب بشویید و بعد آن را به شکل نگینی شده و یکدست برش دهید و خرد کنید. ماهیتابه ای برداشته و داخل آن مقداری روغن مایع بریزید و آن را روی حرارت گاز قرار داده و اجازه دهید تا روغن گرم و آماده شود و بعد به آن پیاز را اضافه کنید و کمی آن را تفت دهید تا مقداری سبک و طلایی شود. پس از طلایی شدن پیاز به آن گوشت چرخ کرده را هم اضافه کنید و مقداری آن را تفت دهید تا گوشت هم تغییر رنگ دهد و بعد برای مزه دار کردن نیز به آن کمی نمک و فلفل سیاه و به همراه پودر سیر و زردچوبه اضافه کنید و آن ها را هم 1 دقیقه ای با مواد تفت دهید تا عطر ادویه ها نیز بلند شوند.

طرز تهیه پیتزا تابه ای با نان لواش و گوشت چرخ کرده
2

مرحله دوم: اضافه کردن سوسیس به مواد پیتزا

بعد از تفت دادن گوشت سوسیس ها را نیز به شکل نگینی و یکدست برش دهید و سپس آن ها را به مواد گوشتی خود اضافه کنید و آن ها را هم کمی در حد تغییر رنگشان با مواد تفت دهید و سرخ کنید و پس از آن نوبت اضافه کردن رب به مواد است پس، رب را در این مرحله به مواد خود اضافه کنید و کمی آن را تفت دهید تا هم خامی رب گرفته شود و هم رنگ آن داخل روغن باز شود و بعد تمامی مواد را با یکدیگر خوب هم بزنید و مخلوط کنید و حرارت آن را روی کم قرار دهید تا در این مدت مواد گوشتی شما روغن بیاندازند و آماده شوند.

3

مرحله سوم: آماده سازی فلفل دلمه ای و قارچ

فلفل دلمه ای و قارچ ها را نیز با آب بشویید و سپس قارچ ها را به شکل حلقه ای شده و با ضخامت متوسط و فلفل دلمه ای را هم به شکل نگینی و یکدست به اندازه های متوسط آن را خرد کنید و کنار بگذارید.

4

مرحله چهارم: آماده سازی پیتزا

ماهیتابه نچسب و مورد نظر خود را برداشته و سپس کف آن را با کمی روغن مایع چرب و آماده کند و بعد کف آن چند لایه از نان لواشی که تهیه کرده اید قرار دهید و روی نان ها را با مقداری سس گوجه رومال کنید و بعد کمی روی آن ها پنیر پیتزا بریزید و سپس روی نان ها را با مقداری از ترکیب مواد سوسیس و گوشتی که تهیه کرده اید پر کنید و روی آن ها کمی پودر آویشن بپاشید و در آخر نیز روی پیتزا را با مقداری پنیر پیتزا پر کنید و پیتزا های مورد نظر خود را به این شکل آماده کنید.

5

مرحله آخر: سرو و پخت پیتزا

برای پخت نهایی پیتزا کافی است که درب ماهیتابه را روی آن قرار دهید و بعد ماهیتابه را روی شعله پخش کن با حرارت ملایم و کم گاز گذاشته و زمان دهید تا نان شما مقداری طلایی و پنیر روی پیتزای شما نیز به خوبی آب شود و بعد از رسیدن پیتزا به این مرحله پیتزای تابه ای و خوشمزه شما آماده سرو است آن را از روی حرارت برداشته و سرو کنید. نوش جان

طرز تهیه پیتزا تابه ای با نان لواش و سوسیس

نکات مهم و فوت و فن های طرز تهیه پیتزای تابه ای با نان لواش 

  • در صورت تمایل می توانید به جای استفاده کردن از نان لواش از سایر نان های دیگری نظیر نان تست و یا باگت نیز به عنوان نان پیتزا استفاده کنید.
  • در صورت تمایل می توانید برای تهیه این پیتزا از سایر سبزیجات مورد علاقه دیگر خود نیز نظیر کنسرو ذرت و یا زیتون و... نیز استفاده کنید.
  • در صورت تمایل می توایند این پیتزا را با مرغ و یا انواع سوسیس و کالباس های دیگر نیز تهیه کنید.

مطالب مرتبط:

طرز تهیه پیتزا لقمه ای خانگی خوشمزه با سیب زمینی و سوسیس

طرز تهیه پیتزا پیراشکی مرغ خوشمزه خانگی با سوسیس بدون فراز
28
رای