طرز تهیه چلو گوشت زعفرانی خوشمزه و مجلسی خانگی به روش رستورانی

طرز تهیه چلو گوشت زعفرانی خوشمزه و مجلسی خانگی به روش رستورانی چلو گوشت، از غذاهای مجلسی و خوشمزه است که طرفداران زیادی دارد. می توانید طرز تهیه چلو گوشت زعفرانی مجلسی و خوشمزه را در بخش آشپزی سلام دنیا، بخوانید و آن را برای عزیزانتان درست کنید.

چلو گوشت یک غذای اصیل و مجلسی ایرانی است که در مراسم و مهمانی های خاص طبخ می شود. چلو به پختن برنج به بهترین شکل ممکن گویند که برنج هم دانه دانه باشد و هم نرم که عمل آوردن این برنج کار اساتید آشپزی ایرانی است که البته با کمی تمرین و رعایت نکته ها می توانیم برنجی مجلسی را به عمل آوریم. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه چلو گوشت مجلسی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای چلو گوشت

برنج5 پیمانه
گوشت1 کیلو
پیاز3 عدد
زعفران سابیده3 قاشق چای خوری
چوب دارچین1 تکه
نمک و فلفلبه میزان لازم
روغن یا کرهبه میزان لازم

دستور پخت چلو گوشت

1

طرز تهیه چلو گوشت زعفرانی خوشمزه

ابتدا برنج را با آب سرد شسته و با نمک به مدت یک ساعت خیس کنید. حالا برنج را به قابلمه بزرگ آب در حال جوش اضافه کنید. برنج که به همراه آب جوش به سطح قابلمه آمد برنج را آبکش می کنیم و روی آن آب ولرم می ریزیم. حالا داخل قابلمه دیگری را روغن ریخته سپس ته دیگ مناسب گذاشته و برنج را به آرامی به داخل قابلمه منتقل می کنیم. درب قابلمه را گذاشته وقتی برنج بخار کرد مقداری روغن را به مرحله جوش می رسانیم و روی برنج می ریزیم دم کنی گذاشته و اجازه می دهیم برنج کاملا دم بکشد.

2

مرحله دوم تهیه چلو گوشت مجلسی

در این مرحله پیاز ها را پوست کنده و به شکل خلالی برش می دهیم.

3

مرحله سوم تهیه چلو گوشت

داخل قابلمه بزرگی روغن و زرد چوبه ریخته و گوشت را در آن سرخ می کنیم و زمانی که رنگ گوشت تغییر کرد. پیاز ها را به آن اضافه کرده یک استکان آب جوشیده، چوب دارچین و زعفران را اضافه می کنیم و 4 ساعت اجازه می دهیم تا کاملا پخته شود.

4

مرحله چهارم پخت چلو گوشت

حالا از چلوی بی نظیر دم کشیده و از گوشت داخل ظرفی مناسب می کشیم با برنج زعفرانی تزیین کرده و نوش جان کنید.

طرز تهیه چلو گوشت زعفرانی مجلسی

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه چلو گوشت

  • بهتر است برای لذیذ تر شدن این غذا از کره یا روغن حیوانی برای برنج استفاده کنید.
  • استفاده از زعفران و چوب دارچین مرغوب بسیار در عطر و طعم این غذا موثر است.
  •  از مقداری زرشک تفت داده شده هم می توانید برای تزئین این غذا استفاده کنید.
  • اگر به جای گوشت از ماهیچه با استخوان استفاده کردید مقدار گوشت را 500 گرم افزایش دهید.
  • برای پخت چلو های مجلس حتما از روغن جامد یا کره استفاده کنید زیرا به خورد دانه های برنج می رود و باعث لطافت و خوش خوراک شدن چلو می شود در حالیکه روغن مایع فقط ته دیگ جمع می شود.
از
8
رای