طرز تهیه ژله خرده شیشه خوشمزه و مجلسی با شیر مرحله به مرحله

طرز تهیه ژله خرده شیشه خوشمزه و مجلسی با شیر مرحله به مرحله ژله خرده شیشه که برخی به آن ژله شیشه شکسته نیز می گویند؛ به راحتی درست می شود. ژله تشکیل شده از کلاژن بوده که برای بدن بسیار مفید است کلاژن همان بافت فیبری است که پوست و گوشت حیوان را به استخوان متصل می کند. که برای پوست شما بسیار مفید است.

ژله خرده شیشه ، یکی از زیبا ترین نوع ژله ای است که می توان با ژله رنگی درست کرد. اکثر افراد ژله را به عنوان میان وعده یا دسر مصرف کرده و یا برای تزئین استفاده می کنند. خوب است بدانید که این دسر محبوب دارای فواید زیادی نیز هست از جمله پروتئین و آمینو اسید که ماده موثری در استخوان سازی و رشد کودکان می باشد. پس این خوراکی مفید را در سبد غذایی روزانه خود بگنجانید. در بخش آشپزی وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه ژله خرده شیشه را به شما آموزش دهیم 

مواد لازم برای ژله خرده شیشه

ژله بلوبری1 بسته
ژله پرتقال1 بسته
ژله انگور1 بسته
ژله لیمو1 بسته
ژله آلوورا بی رنگ2 بسته
بستنی لیوانی1 عدد
شیر2 لیوان

دستور پخت ژله خرده شیشه

1

طرز تهیه ژله خرده شیشه

ابتدا هر کدام از ژله های رنگی را در ظرفی با لیوان آب مخلوط کرده و روی بخار کتری می گذاریم تا تمام ذرات حل شده و مایع شفافی بدست آید. سپس هر کدام را داخل ظرف چهار گوشی ریخته در یخچال می گذاریم؛ و اجازه می دهیم تا سفت شوند.

2

مرحله دوم تهیه ژله خرده شیشه با شیر

حالا ژله آلوورا را با 2 لیوان شیر مخلوط کرده روی حرارت غیر مستقیم قرار می دهیم وقتی که شفاف شد از روی حرارت برداشته و یک لیوان بستنی را به آن می افزاییم و اجازه می دهیم تا از حرارت بیفتد.

3

مرحله سوم طرز تهیه ژله خرده شیشه

حالا ژله های رنگی را از یخچال خارج کرده و به شکل مکعب برش می دهیم و از ظرف جدا می کنیم (ژله ها را می توانیم قالب بزنیم) حالا ژله های خرد شده را با هم مخلوط کرده و داخل قالب نهایی می ریزیم و از ژله آلوورای سفید که خنک شده داخل قالب ریخته تا جایی که سطح مواد را پر کند.

4

مرحله چهارم ژله خرده شیشه

ظرف ژله را داخل یخچال گذاشته و اجازه می دهیم حدود 12 ساعت یا یک شب تا صبح بماند. بعد از آن می توانید از قالب جدا کرده تزیین و نوش جان کنید.

طرز تهیه ژله خرده شیشه با شیر و بستنی

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه ژله خرده شیشه با شیر

  • در انتخاب ترکیب رنگی ژله ها دقت کنید که با هم هماهنگی داشته باشند و از یک خانواده رنگی نباشند که داخل کار مشخص شوند.
  • ژله خرده شیشه را حتما از یک شب قبل سرو تهیه کنید تا کاملا منسجم شود.
  • ظرف ژله را می توانید با یک قطره روغن چرب کنید تا در کمترین زمان از قالب جدا شود.
  • بهتر است که این ژله بعد از اتمام کار 24 ساعت در یخچال بماند.
از
15
رای