طرز تهیه ته چین گوشت خوشمزه و مجلسی به سبک رستورانی

طرز تهیه ته چین گوشت خوشمزه و مجلسی به سبک رستورانی ته چین گوشت، یکی از انواع ته چین ها می باشد که جزء غذاهای رسمی ایرانی است. در ادامه طرز تهیه ته چین گوشت خوشمزه و مجلسی به سبک رستورانی بدون فر را همراه با فوت و فن تهیه ته چین گوشت در سلام دنیا مشاهده کنید.

ته چین یکی از غذا های رسمی ایرانی به حساب می آید. ته چین همانند نامی که بر روی آن گذاشته اند دارای قشر ته دیگ ضخیم می باشد که از ماست و تخم مرغ و زعفران تشکیل شده است؛ بسته به مواد میانی اسم ته چین مشخص می شود مثل ته چین گوشت، ته چین مرغ، ته چین اسفناج، ته چین بادمجان و.... در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا  قصد داریم تا طرز تهیه ته چین گوشت را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای ته چین گوشت

مغز ران گوسفند400 گرم
ماست چکیده300 گرم
برنج3 پیمانه
تخم مرغ3 عدد
پیاز1 عدد
زعفران آب شده1 قاشق سوپ خوری
کره5 قاشق غذا خوری
روغن مایعبه میزان لازم
خلال پسته، بادام و زرشکبه میزان لازم
نمک، فلفل، زردچوبهبه میزان لازم
پودر هل(به دلخواه)به میزان لازم

دستور پخت ته چین گوشت

1

طرز تهیه ته چین گوشت خوشمزه

مرحله اول تهیه ته چین گوشت، پخت گوشت است که برای این کار، ابتدا داخل قابلمه مناسبی روغن ریخته و یک عدد پیاز را خلالی کرده و داخل قابلمه ریخته و خوب تفت دهید. حالا گوشت را افزوده و کمی زرد چوبه هم بیفزایید و گوشت را تا زمانی که رنگش تغییر کند، تفت می دهیم. حالا روی گوشت آب جوشیده ریخته و اجازه دهید تا کاملا پخته و نرم شود.

طرز تهیه ته چین گوشت خوشمزه و مخصوص
2

مرحله دوم: پخت برنج

برنج را شسته و به همراه نمک به مدت 2 ساعت خیس کنید. حالا داخل قابلمه ای آب ریخته و روی حرارت بگذارید، زمانی که به جوش آمد. آب برنج را خالی کرده و داخل آب در حال جوش بریزید. زمانی که برنج ها به سطح آب آمدند، برنج را آبکش کرده و روی آن آب جوشیده بریزید.

3

مرحله سوم: آماده سازی مواد ته چین

داخل کاسه ای تخم مرغ ها را شکسته و کمی مخلوط می کنیم تا از حالت لختگی خارج شود، سپس ماست و زعفران دم شده را افزوده و خوب مخلوط کنید. حالا 1/3 برنج را داخل این مواد ریخته و به آرامی مخلوط کنید تا مواد برنج کاملا به مواد آغشته شود.

4

مرحله چهارم: افزودن گوشت

حالا گوشت پخته شده را به تکه های خورشتی تقسیم کرده و آماده می گذاریم. داخل قابلمه مناسب ته چین را چرب کرده و مواد زعفرانی را ته قابلمه می ریزیم و کاملا با پشت قاشق فشرده می کنیم، بعد تکه های گوشت را چیده و کمی پودر هل روی گوشت می پاشیم. در نهایت برنج سفید باقی مانده را روی گوشت ریخته فشرده می کنیم. حالا کره را ذوب کرده روی ته چین ریخته و اجازه می دهیم تا کاملا دم بکشد.

5

مرحله پنجم: آماده سازی پسته بادام

داخل تابه مناسبی روغن ریخته و زرشک، خلال بادام و خلال پسته را تفت می دهیم و کمی پودر هل به آن می افزاییم.

6

مرحله آخر: سرو ته چین گوشت

تقریبا بعد از گذشت 60 دقیقه برنج کاملا دم کشیده را داخل سینی زیبایی برمی گردانیم و با زرشک، خلال پسته و بادام تزئین می کنیم. نوش جان.

طرز تهیه ته چین گوشت مجلسی رستورانی

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه ته چین گوشت بدون فر

  • بهترین نوع ماست برای ته چین، ماست چکیده و چرب می باشد.
  • زعفران ته چین باید به رنگ نارنجی بزند تا بعد از پخت بسیار زیبا شود.
  • می توانید روغن جامد را جایگزین کره کنید.
از
21
رای