خواص سوره نصر برای ازدواج، ثروت و حاجت؛ متن سوره نصر صوتی و pdf

خواص سوره نصر برای ازدواج، ثروت و حاجت؛ متن سوره نصر صوتی و pdf متن سوره نصر با معنی فارسی ؛ با خواص سوره نصر برای حاجت، ثروت، ازدواج، رزق و روزی، معنی سوره نصر برای کودکان و دانلود سوره نصر صوتی و pdf در سلام دنیا آشنا شوید.

سوره نصر از جمله سوره های قرآن است که با خواندن آن فرد به فضایلی همچون استجابت دعا و ثوابی معادل جنگیدن در فتح مکه کنار پیامبر و شهادت نصیب او می شود. البته این موارد تنها بخشی از فضایل و خواص سوره نصر هستند. برای آشنایی بیشتر با فضیلت و خواص سوره نصر برای حاجت، ازدواج، ثروت و همچنین متن سوره نصر صوتی و فایل pdf آن تا پایان این مطلب سلام دنیا همراه ما باشید.

دانلود متن سوره نصر pdf

متن سوره نصر با ترجمه

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِ

به نام خدا که رحمتش بی اندازه است و مهربانی اش همیشگی

إِذَا جَاءَ نَصْرُ اللَّهِ وَالْفَتْحُ ﴿١﴾

هنگامی که یاری خدا و [آن] پیروزی فرا رسد،

وَرَأَیْتَ النَّاسَ یَدْخُلُونَ فِی دِینِ اللَّهِ أَفْوَاجًا ﴿٢﴾

و مردم را ببینی که گروه گروه در دین خدا درآیند،

فَسَبِّـحْ بِحَمْدِ رَبِّکَ وَاسْتَغْفِرْهُ ۚ إِنَّهُ کَانَ تَوَّابًا ﴿٣﴾

پس پروردگارت را همراه با سپاس و ستایش تسبیح گوی، و از او آمرزش بخواه، که او همواره توبه پذیر است.

دانلود سوره نصر صوتی با صدای استاد پرهیزگار

خواص سوره نصر برای محبت

سوره نصر برای جلب محبت بسیار مجرب است، خواندن این سوره محبت معشوقتان را خیلی سریع جلب می کند می توانید به یک از دو روش زیر این سوره را تلاوت کنید.

  •  به 7 دانه سیاه دانه 7 بار سوره نصر ( اذا جاء نصر الله) را بخوانید و یک به یک در آتش بیاندازید.
  • آیات سوره نصر را به یک خوراکی شیرین مانند خرما، شکلات و … 3 بار بخوانید و به آن بدمید و به طرف مقابل بدهید تا محبت شما در دل آن شخص قرار بگیرد.

عکس سوره نصر

خواص سوره نصر برای محبت

خواص سوره نصر برای ثروت

حضرت امام صادق (ع) میفرمایند: برای دستیابی به ثروت هر پنجشنبه 40 مرتبه سوره نصر خوانده شود تا به ثروتی دست پیدا کند که در خاطر نگنجد، به برکت خواندن این سوره خدای مهربان چنان وسعت و برکتی به رزق و روزی او می دهد که موجب تعجب خود آن فرد میشود.


حتما بخوانید: خواص سوره حمد برای حاجت، ازدواج و ثروت


خواص سوره نصر برای حاجت

از امامان معصوم (ع) روایت شده است اگر هر كس سوره نصر را در نماز نافله خود یا در زمان غروب خورشید روز جمعه قرائت و دعا كند خداوند رحمان دعایش را مستجاب و حاجت او را روا می كند.

خواص سوره نصر برای ازدواج

خواندن سوره پرفضیلت سوره نصر برای ازدواج دختران و پسران مجرد بسیار مجرب است.

خواص سوره نصر برای ازدواج

خواص سوره نصر برای دفع دشمن

یکی از خواص خواندن سوره نصر یاری کردن خداوند در برابر دشمنان است. اگر شخصی در نمازهای واجب یا مستحب خود سوره نصر را بخواند خداوند او در مقابل همه دشمنانش یاری و شر دشمان را دفع می کند. (مستدرک سفینة البحار، ج8، ص479)

خواص سوره نصر در روز پنجشنبه

خواندن سوره نصر در روز پنجشنبه باعث افزایش روزی و مال و ثروت فراوان می شود.


حتما بخوانید: سوره و دعای رزق و روزی و گشایش کار


خواص سوره نصر برای گشایش کار 

اگر شخصی سوره نصر را هر روز 41 مرتبه تلاوت کند از عالم غیب در کار او گشایش و فتحی ایجاد خواهد شد.

فضیلت سوره نصر

پاداش اخروی

پیامبر اکرم(ص) در روایتی فرمودند: در شب سیزدهم رجب خواندن ده رکعت نماز که در هر رکعت بعد از سوره حمد 5 بار سوره نصر خوانده شود، خداوند در بهشت قصری هفت برابر طول و عرض دنیا برای او بنا می کند.(اقبال الاعمال، ج3،ص220)

رهایی از آتش جهنم

پیامبراکرم(ص) در نماز شب نهم ماه شعبان فرموده است: هر شخصی که در این شب چهار رکعت نماز بگذارد در هر رکعت بعد از سوره حمد 10 بار سوره نصر را قرائت کند، خداوند آتش جهنم برای بدن او را حرام می کند و برای خواندن هر آیه پر فضلیت این سوره ثواب ده شهید از شهدای بدر و ثواب عالمان دین را به او عطا خواهد شد. (اقبال الاعمال، ج3،ص308)

فضیلت سوره نصر: رهایی از آتش جهنم

قبول شدن نماز

اگر هرکس در نماز بعد از سوره «حمد» 7 بار سوره نصر را بخواند نمازش قبول شده و نماز خواندن سر وقت برایش دوست داشتنی خواهد شد .(المصباح کفعمی، ص461)


حتما بخوانید: فضیلت و خواص سوره الرحمن برای حاجت و ازدواج


سرافرازی در قیامت

امام صادق(ع) در روایتی فرمودند: هر کس در نمازهای مستحبی یا واجب خود سوره نصر را تلاوت کند خداوند او را بر تمام دشمنانش پیروز می کند و در روز قیامت در حالی که کتابی همراه دارد می آید  خداوند این کتاب از درون قبر او بیرون می آورد و در آن امان از گرمای آتش جهنم را قرار می دهد.این فرد در روز قیامت بر چیزی عبور نمی کند مگر اینکه مژده می دهد و او را به هر خیری خبر می دهد تا زمانی که وارد بهشت شود. برای تلاوت کننده این سوره در دنیا وسیله خیر فراهم می شود به صورتی که کسی ندیده و به قلبش هم خطور نکرده است.(ثواب الاعمال، ص127)

معنی سوره نصر برای کودکان

معنی سوره نصر یاری و پیروزی است. پیامبر (ص) با پرچم اسلام در دستانش که روی ان جمله معبودی جز خدای یکتا نیست نوشته بود. همه مردم را به سوی یکتا دعوت می کرد. در همان زمان مردم به لطف خدای بزرگ به دین اسلام روی آوردند. خداوند به پیامبر گفت به خاطری این پیروزی خدا را ستایش کن و حمد سپاس خدا را به جای بیار.

معنی سوره نصر برای کودکان

سخن پایانی:

سوره نصر یکی از سوره های پر فضیلت است که خواندن آن معادل ثواب جنگیدن در کنار پیامبر در فتح مکه و شهادت را بهمراه دارد.


مقالات مرتبط:

خواص سوره ملک برای حاجت، ازدواج و اموات 

فضیلت و خواص سوره طه برای ازدواج، محبت و حاجتاز
14
رای