اصول طراحی گرافیک؛ 8 اصل اساسی طراحی گرافیک عالی و برجسته

اصول طراحی گرافیک؛ 8 اصل اساسی طراحی گرافیک عالی و برجسته اصول طراحی گرافیک چیست؛ 8 اصل اساسی طراحی گرافیک زمان کار با تصاویر بصری و ایجاد گرافیک و بهترین الگوها و نقشه راه طراحی گرافیک برای تولید طرح گرافیک، تبلیغات، لوگو، ویدئو در سلام دنیا بیاموزید.

طراحی گرافیک یک مهارت بسیار مهم و قابل توجه است. مردم به ظاهر چیزها اهمیت می دهند و نیاز دائمی به تولید طرح های خوب وجود دارد، خواه برای تبلیغات، وب سایت ها، لوگوها، ویدیوها، بنرها ، رسانه های اجتماعی ، طراحی محصول یا محتوای وب باشد. برای ایجاد محتوای قابل اشتراک، نیازی نیست که یک طراح حرفه‌ای باشید - مخصوصاً زمانی که اضافه کردن عناصر طراحی به عکس‌هایی که از قبل دارید به آسانی چند ضربه روی تلفن شما است. با این حال، ابزارهای نرم تنها بخشی از پازل هستند. شما هنوز باید به این فکر کنید که چه تصمیمات طراحی باعث بهبود کار شما می شود و چه چیزی از پیام شما کم می کند. در اینجا 8 اصل اساسی طراحی وجود دارد که باید هنگام کار با تصاویر بصری و ایجاد گرافیک به خاطر داشته باشید، به علاوه الگوهایی برای کمک به شما برای شروع طراحی عالی. برای ایجاد محتوای برجسته آماده هستید؟ در این مطلب از سلام دنیا درباره اصول طراحی گرافیک و 8 اصل اساسی طراحی که به شما کمک می کنند گرافیک های عالی بسازید صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

اصول و نقشه راه طراحی گرافیک

8 اصل اساسی طراحی که به شما کمک می کنند گرافیک های عالی بسازید

اصل طراحی شماره 1: تمرکز بر هم ترازی

تراز یکی از مهمترین اصول طراحی است. با اطمینان از اینکه عناصر مختلف طراحی شما ارتباط دلپذیری با یکدیگر دارند، به اطمینان از ظاهری منظم برای طراحی‌های  بهتر کمک می‌کند. متن تراز شده در مرکز، راست یا چپ رایج ترین است، اما شما همچنین می توانید به دنبال عدم تقارن باشید و متن را با سایر اشیاء در گرافیک خود تراز کنید.


حتما بخوانید: دانلود بهترین برنامه طراحی گرافیکی رایگان برای آیفون


اگر چیزی در طراحی شما درست به نظر نمی رسد، تراز بودن خود را بررسی کنید. در ادامه نمونه هایی از طرح هایی با هم ترازی جالب آورده شده است. روی هر یک از الگوهای زیر ضربه بزنید تا آنها را به دلخواه شخصی سازی کنید.
در AdobeExpress، تراز کردن عناصر در ارتباط با یکدیگر یا عکس پس‌زمینه به لطف خط نقطه‌ای که هنگام جابجایی بلوک‌های متن یا اشکال ظاهر می‌شود، آسان است. هنگامی که متن یا اشکال خود را در وسط طرح خود یا با لبه های عناصر دیگر در گرافیک خود ردیف کرده اید، برنامه به شما اطلاع می دهد.

8 اصل اساسی طراحی که به شما کمک می کنند گرافیک های عالی بسازید1

اصل طراحی شماره 2: از سلسله مراتب برای کمک به طراحی خود استفاده کنید

وقتی چندین عنصر بصری در یک طراحی دارید، می‌خواهید مطمئن شوید که وزن بصری بیشتری به مهم‌ترین پیام خود می‌دهید. به این ترتیب، وقتی شخصی به طرح شما نگاه می کند، چشمانش به سمت سرفصل ها یا مناطقی که می خواهید بیشتر روی آنها تمرکز کند جلب می شود. این سلسله مراتب نامیده می شود و بیش از طراحی خوب است - برای تجربه کاربر بسیار مهم است. این کار را می‌توان به روش‌های مختلفی انجام داد: استفاده از فونت‌های بزرگ‌تر یا پررنگ‌تر برای تایپوگرافی، قرار دادن مهم‌ترین پیام خود از لحاظ فیزیکی بالاتر از سایر اطلاعات، یا استفاده از اشکال برای کادربندی نقطه مرکزی.

استفاده از این اصل اساسی طراحی با پیام شما و اهداف طراحی شما شروع می شود. ابتدا مهم ترین اطلاعات را دریابید. سپس مطمئن شوید که نقطه کانونی طراحی شما است. چگونه می دانید که آیا سلسله مراتب بصری درستی را انجام داده اید؟ آیا مهمترین پیام شما قابل توجه تر است؟ هنوز مطمئن نیستید؟ از کسی که با محتوا آشنایی ندارد بخواهید شناسایی کند که کدام قسمت از اطلاعات را اول و دوم خوانده است.

8 اصل اساسی طراحی که به شما کمک می کنند گرافیک های عالی بسازید2

اصل طراحی شماره 3: از کنتراست برای برجسته کردن عناصر مهم طراحی استفاده کنید

کنتراست یک اصل طراحی مهم است زیرا به شما امکان می دهد مهم ترین عناصر یک طرح را ترسیم کنید و بر آن تاکید کنید. تضاد زمانی اتفاق می‌افتد که دو عنصر طراحی مانند سیاه و سفید ، ضخیم و نازک، مدرن و سنتی و غیره در تضاد با یکدیگر باشند. کنتراست بالا می‌تواند به هدایت چشم بیننده در ابتدا به مهم‌ترین بخش‌های طراحی شما کمک کند.


حتما بخوانید: ترفندهای ساخت لوگو حرفه ای در photoshop


 هنگام تصمیم‌گیری، استفاده از رنگ‌های متضاد یا جفت کردن حروف برجسته با فونت‌های ظریف را در نظر بگیرید تا به ایجاد تنوع در کار طراحی شما کمک کند که به طور استراتژیک بر بخش‌هایی از طراحی شما تأکید دارد.
خواه از رنگ‌های متضاد استفاده می‌کنید یا حروف برجسته را با فونت‌های ظریف جفت می‌کنید، استفاده از این اصل طراحی به ایجاد تنوع در گرافیک شما کمک می‌کند که به شما امکان می‌دهد به‌طور استراتژیک بر بخش‌هایی از طراحی خود تأکید کنید.

8 اصل اساسی طراحی که به شما کمک می کنند گرافیک های عالی بسازید3

اصل طراحی شماره 4: از تکرار به نفع خود استفاده کنید

تکرار رنگ‌ها، فونت‌ها، کلمات یا شکل‌ها می‌تواند به پیوند طراحی و ظاهر کلی شما کمک کند – همچنین به افراد کمک می‌کند برند شما یا سایر اطلاعات مهم را به خاطر بسپارند. با استفاده از رنگ‌ها، فونت‌ها و تصاویر برند ثابت، از تکرار در استراتژی کلی محتوای خود استفاده کنید تا به مردم کمک کنید برند شما را بشناسند. آماده هستید آن را امتحان کنید؟ روی یکی از الگوهای زیر ضربه بزنید تا آن را متعلق به خودتان کنید.

8 اصل اساسی طراحی که به شما کمک می کنند گرافیک های عالی بسازید4

اصل طراحی شماره 5: هنگام سازماندهی عناصر گرافیکی خود، نزدیکی را در نظر بگیرید

مجاورت همچنین در ایجاد سازمان در یک طرح مفید است، زیرا عناصر مشابه یا مرتبط باید با هم گروه شوند تا رابطه ای بین آنها ایجاد شود. در حالت ایده‌آل، عناصر را به گونه‌ای در کنار هم قرار می‌دهید که به آشفتگی طرح کلی کمک می‌کند و از درک اطلاعات پشتیبانی می‌کند. بیشتر اوقات در فهرست‌ها، منوها و دعوت‌نامه‌ها، نزدیکی به کار می‌رود.

8 اصل اساسی طراحی که به شما کمک می کنند گرافیک های عالی بسازید5

اصل طراحی شماره 6: مطمئن شوید که طرح های شما تعادل دارند

تعادل به یک طرح شکل و ثبات می بخشد. اما این بدان معنا نیست که عناصر باید یک اندازه باشند یا اینکه باید طرح های متقارن ایجاد کنید. بلکه در مورد کمک به چشم بیننده در مسیری است که به درک مطلب کمک کند. تعادل متقارن عناصر را به طور یکنواخت در دو طرف طرح وزن می کند، در حالی که تعادل نامتقارن از کنتراست برای یکنواخت کردن جریان طراحی استفاده می کند (به عنوان مثال، عناصر تیره توسط عناصر روشن متعادل می شوند).

8 اصل اساسی طراحی که به شما کمک می کنند گرافیک های عالی بسازید6

اصل طراحی شماره 7: رنگ را برای پشتیبانی از طرح خود بهینه کنید

رنگ یک اصل طراحی قدرتمند است زیرا به شما کمک می کند در سطح احساسی و ناخودآگاه ارتباط برقرار کنید. درک اصول اولیه تئوری رنگ می تواند به شما کمک کند از رنگ به نفع خود استفاده کنید. به عنوان مثال، رنگ آبی باعث می شود افراد احساس آرامش یا اعتماد کنند، در حالی که رنگ قرمز می تواند به تحریک احساسات کمک کند و افراد را وادار به انجام کاری کند. به همین دلیل است که علائم توقف – و اغلب، دکمه‌های خرید در طراحی‌های وب – قرمز هستند.


حتما بخوانید: آموزش ساخت و طراحی سایت رستوران


همچنین می توانید با چسبیدن به رنگ های برند خود مطمئن شوید که از رنگ به طور موثر استفاده می کنید. سه رنگ را انتخاب کنید و نحوه استفاده از آنها را برای اطمینان از ثبات در محتوای خود تعریف کنید.

8 اصل اساسی طراحی که به شما کمک می کنند گرافیک های عالی بسازید7

اصل طراحی شماره 8: فضای منفی زیادی بگذارید

بخش‌هایی از طرح خود که انتخاب می‌کنید خالی بگذارید به همان اندازه مهم هستند که با رنگ‌ها، متن و تصاویر پر می‌کنید. فضای منفی که در غیر این صورت به عنوان فضای سفید شناخته می شود، شکل ایجاد می کند و می تواند به برجسته کردن مهم ترین اطلاعات در طراحی شما کمک کند. هرگز قدرت سادگی را دست کم نگیرید. اکنون که به اصول اساسی اساسی طراحی مسلح شده اید، آنها را در تمام پروژه های طراحی بصری خود اعمال کنید. به زودی، تبدیل به طبیعت دوم خواهد شد.

8 اصل اساسی طراحی که به شما کمک می کنند گرافیک های عالی بسازید8

سخن آخر

همانطور که توسعه گوش برای داستان سرایی خوب به شناخت آنچه در کار دیگران طنین انداز می شود، کاهش می یابد، توسعه چشم به جلوه های بصری با شناسایی این اصول اولیه طراحی شروع می شود. چه چیزی باعث می شود که با یک محتوا یا خارج از جهان درگیر شوید؟ چه عناصری علاقه بصری شما را برمی انگیزد و چه اشتباهاتی شما را از بین می برد؟ در مورد این سوالات فکر کنید و در مسیر ایجاد طرح های جالب خواهید بود.


مقالات مرتبط:

بهترین وب سایت های طراحی الهام بخش خلاقانه خارجی برای ایده یابی

دانلود بهترین نرم افزار طراحی و ساخت لوگو با گوشی اندروید رایگان

طراحی استوری متحرک اینستاگرام با کانوا (canva)از
1
رای